Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetett ilyen undok...

Miért lehetett ilyen undok velem a sógornő jelölt?

Figyelt kérdés

Tegnap délután a párom családjánál buli volt, én is meglettem hívva. Sok családtaggal most találkoztam először.

Közte a párom bátyjának a párjával is. Aki az első pillanattól kezdve kioktatóan és undokul viselkedett velem.

Az egész ott kezdődött, hogy jött értem a párom autóval, majd mondta, hogy a csajsziért el kell menni, mert őt is meg a 7 hónapos babát neki kell elhoznia. Viszont a csajszi nem figyelt, hogy előtte értem fog eljönni a párom és 20 percet várt a ház előtt. Mindezt szinte az én hibámnak beállítva. Ahogy megérkeztünk utána nem sokkal elkezdte magyarázni nekem, hogy itt, hogy is mennek a dolgok. És hogy itt az ő babája az első unoka akiért mindenki odavan. Nekem az előző kapcsolatomból van egy 2 éves kislányom, akit egyébként nem vittem magammal.

Aztán úton útfélen éreztette, hogy én itt csak egy kívülálló vagyok, és ő ismeri a nagyon a páromat ő nem fog egyhamar elköltözni otthonról (pont szóba került, egy másik rokonnal pont erről beszélgettünk, hogy milyen komoly a kapcsolat, hogy tervezzük a következő hónapokat) végig se tudtam volna mondani a mondatot, mert az előbb leírt dolgokat elkezdte mondani.

Annyira rosszul esett, hogy így viselkedett velem. Semmi rosszat nem tettem vagy mondtam, és mégis ennyire ellenséges volt velem.


jan. 28. 08:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Félti a családon belüli státuszát.

A helyedben nem venném fel a kesztyűt, nem kapcsolnám be a terveinkbe, nem vennék részt a rivalizáló játszmáiban.


Ez az a típus, aki, ha te magyarázkodni kezdesz, minden szavadat kifordítja és pletykál a hátad mögött, mindent megtesz, hogy szétválasszon a barátodtól.


Úgy tűnik, hogy a párod segítségére igényt tart, viteti magát ide-oda.

Ki tudja, hogy milyen a családban a felállás, milyen konfliktusok, szerepek állandósultak a mélyrétegekben.


Az ikyen kirohanásokra én úgy reagálnék:

-Értem. Milyen aranyos a kicsi.

És csak ilyen témákról beszélnék vele.


A pároddal kapcsolatos magánéletünkről nem beszélnék vele, kitérnék:

- Majd meglátjuk hogy alakul. A jövő zenéje, stb.

jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ugye nem is vele beszélgettem, hanem a párom keresztanyukájával. Csak közben pont oda jött. De akkor a közeljövőben erre oda figyelek.

Nem terveztem rivalizálni senkivel, se beszólni. Csak még soha nem találkoztam ilyen szituációval és nem tudom hová tenni.


A párom igazából annyit mondott, hogy nem igazán kedveli őt, hát nyilván családtag elviseli. Ha az anyukája megkéri akkor néha elhozza viszi őket de ennyi.

jan. 28. 08:40
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Önbecsülési, önértékelési problémái vannak és görcsösen bizonyítani akarja az ellenkezőjét. Ez nem rólad szól. Arra gondolj, hogy aki rendben van önmagával, az nem rombolja, nem bántja a másikat. Az bánt, az rombol, aki nincs rendben magával.
jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon jól mondja az első!

Félti a nyomorult, semmi, gyerektojó státuszát.

Elképzelhető, hogy fuvaroztatja magát a pároddal és egyéb módon is rászáll kihasználja.

Minden mondata arról szól, hogy TE tudd, hol a helyed az ő nyomorult kis képzeletbeli "birodalmában".

Én minimálisra korlátoznám vele a kontaktot - bár gondolom a csodaunokával és a lusta segge autóztatásával mindig ott eszi a fene a családi bulikon.

Ennek a primitív, leuraló, anyós típusnak még az a veszélye, hogy a párodat is igába vonja.

Azaz mindig neki kell az elsőnek lenni, mert ő a szent rokon, te labdába sem fogsz rugni.

Nem akarlak elkeseríteni, de van rá esély, hogy a palid egy papucs, aki ugrál a karennek.

Ugyanis nem állította le a sógórnőjét, amikor neked esett. Nem védett meg téged, hagyta hogy megalázzon.

Gondolkozz el ezen!

Amúgy a csodanőért, meg a csodaunokáért miért nem a kanija ment?

Miért a tesónak kell fuvarozni?

jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Félre hívod négyszemközt beszélni, és mondod neki hogy vegyen vissza magaból, mert gondok lesznek.
jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Megkérdezhetted volna őt is...
jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

A dologban a legérdekesebb, hogy ezek szerint a párod mindezt csendben végighallgatta.


Ebből két dolog következhet:

A. A dolgok nem egészen úgy hangzottak el, ahogyan itt leírod

B. A párod tényleg egy balf*sz.

jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Kerüld el és csak semleges témákról beszélj vele, ha mégis muszáj. Rendkívül primitív viselekedési mód, valószínű pontosan tudja, hogy az egyetlen dolog, ami miatt ő valakinek tudja érezni magát az az, hogy kipottyantotta azt a gyereket, semmi más, és fél, hogy majd esetleg valaki veled meg szimpatizál, esetleg még kedvel is, pusztán az emberi mivoltod miatt. Gondolj bele, mégis milyen lelkületű ember kezdi azzal a másiknak, hogy "hogy mennek itt a dolgok, és tudjad, hogy az ő gyereke a család ura", miközben ő maga is kívülálló. Egyáltalán felesége a tesónak, vagy csak a megesett barátnő?
jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A párom ezekből nem sokat hallott. Természetesen akkor mondta ezeket mikor ő nem volt ott.

A párom bátyjának nincsen jogosítványa, se autója.

A párom anyukája szokta megkérni fuvarozásra a páromat, a párom magától nem ugrál neki.

jan. 28. 09:00
 10/22 A kérdező kommentje:
Igazából még el sem mondtam neki ezeket. Az autóban mikor kvázi engem hibáztatott, hogy miattam nem ért oda a párom értük, akkor a párom rögtön szólt neki, hogy ő mondta neki miért nem figyelt jobban oda.
jan. 28. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!