Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Két tűz között vagyok és még a feleségem is nyaggat. Barát vs sógornő

Figyelt kérdés
A feleségem húga és az én haverom együtt voltak 2 és fél évig. Rajtunk keresztül ismerkedtek meg. Amilyen szépen indult az ő kapcsolatuk, olyan csúnya vége lett, nagyrészt a haverom miatt, mert bár barátnak jó, de én nem lennék a barátnője semmi pénzért se, förtelmes, ahogy viselkedik egy párkapcsolatban. Ezt aláírom. Amióta megvolt a szakítás, megy a dráma folyamatosan, a barátom velem, a sógornőm meg velünk (jobban mondva a nővérével akár lenni). Viszont a sérelmek miatt nem akarnak egymással találkozni, és olyan szintű a feszültség, hogyha csak megemlítem egyik előtt a másikat, akkor már pattan mindenki. Emiatt a nejemmel is rosszban vagyok, többször összerúgtok a port az elmúlt hetekben, és kezdem azt érezni, hogy azt akarja, hogy a húga végett dobjak el egy 8 éves barátságot, ne hívjam ide többet a saját házunkba.
2023. jún. 12. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%

Én soha senkinek nem segítek haragudni, ha nekem nincs bajom az illetővel.

Neked sem kell ezt tenned, nyugodtan barátkozz a haveroddal, viszont a házatokba valóban ne hívd, ha a feleséged nem akarja látni.

Ezt a haverodnak is meg kell értenie, ahogy meg a feleségednek azt, hogyha házon kívül találkozol vele.

Szar ügy egyébként.

2023. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom friss meg ez a dolog, es elenk a sertettseg, ahogy irod is, jogosan.

Talalkozz egyelore mashol a haveroddal, majd kesobb lenyugszanak a kedelyek, elmulnak az erzesek. Bar baratok nem hiszem, h lesznek, azert nyilvan majd meglesznek egy legterben. Egyelore ne eroltesd, oldjatok meg mashol atmenetileg.

2023. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom a feleséged is tudta, hogy a barátod milyen szaralak a kapcsolataiban és neki kellett volna a húgát idejében figyelmeztetni. De ettől még neked a közös otthonotokba nem kellene elhívni, lehet vele tartanod a kapcsolatot másképp is. Elmentek sörözni, vagy te mész hozzájuk. Ezzel a haverodnak is számolnia kellett volna, mielőtt beleszarik egy családtagod lelkivilágába.
2023. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
19%
Én nem értem, a kérdező miért ne hívhatná egy régi barátját az otthonukba? Ilyen alapon a feleség se hívja oda a húgát.
2023. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Ülj le beszélgetni a feleségeddel. Mondd el neki, amit itt leírtál, hogy igazat adsz abban, hogy a haverod rossz partner volt a párkapcsolatukban és megérted a sógornőd sérelmeit. Ugyanakkor neked nem volt személyes konfliktusod a haveroddal, ami a barátságotok felrúgását indokolná.

Próbálj odafigyelni arra, hogy ne hozd szóba a sógornőd előtt a haverodat. Közös programot pedig végképp ne szervezzetek, ha ez kellemetlen nekik.

2023. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Min alapszik ez a 8 éves barátság?

Nálam egy barátnál alapelvárás, hogy másokkal is nagyjából korrektül viselkedjen. Vagyis, ha förtelmes, ahogy viselkedik egy párkapcsolatban, akkor én nem eleve nem vágynék a barátságára.

Egyébként miket művelt, amik miatt te is így ítéled meg?

2023. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%
Ne hívjátok meg egyszerre magatokhoz a húgot meg a havert. Ezen mit kell annyit görcsölni?
2023. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát most mit lehet mondani. Az jutott eszembe, hogy madarat tolláról, embert barátjáról. De ha te magad is be tudod ismerni, hogy szar ember, akkor nem biztos, hogy annyira erőltetni kellene a kapcsolatot. Hidd el, hogy nincs olyan, hogy egy f_szfej, csak bizonyos emberekkel f_sz. Max veled még nem került olyan szituációba, hogy kimutassa a foga fehérjét.

Amúgy ha tudjátok, hogy nagy a feszültség, és harapnak már a másik nevének említésére is, akkor talán ne említsétek. A haveroddal biztos másol is meg tudtok inni egy sört, nem csak a te házadban. Majd idővel biztos csillapodnak a kedélyek, de addig nem kell, hogy a te kapcsolatod is rámenjen.

2023. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha a feleséged nem szívesen látja a haverodat a közös otthonotokban, akkor ne hívd. Azt viszont nem írhatja elő, hogy ne találkozz vele a házon kívül. Nem kell eldobnod a barátságot a feleséged húga miatt, ahogy a feleségednek sem kell eltávolodni a húgától a te haverod miatt.

Ha velük szerveztek programot, tényleg csináljátok egyelőre úgy, hogy ne találkozzanak. Ettől még egyiket sem kell elhanyagolni.

Más kérdés és csak személyes vélemény, de ha valakiről tudom, hogy (téged idézve) förtelmesen viselkedik egy párkapcsolatban, akkor nem akarnék közeli barátságban lenni vele.

2023. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, én megfordítanám a dolgot.

Ha szeretem a feleségemet, és jólelkű embernek tartom a húgát, akkor rossz néven venném, ha valaki vele förtelmesen viselkedne egy párkapcsolatban. Nemhogy nem akarnék vele tovább barátkozni, de négyszemközt én is megmondanám neki, hogy egy sz... alaknak tartom és innentől nem ismerjük egymást.

2023. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!