Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családommal...

Mit tegyek, ha a családommal nagyon más az értékrendünk és állandó probléma az, ahogyan én élek?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok.


Én Pestre költöztem az egyetem miatt 6 éve, nincs is tervben, hogy hazaköltözöm vidékre. Szeretek itt, nem csak azért, mert egyedül élhetek, hanem, mert imádom a mozgalmas, aktív életet. Tele van programlehetőséggel minden, nem csak három étteremből tudok választani, könnyebben tudok utazni, mert nem a világvégéről kell elinduljak a reptérre stb.


A családom ezt nem érti meg, és nem is akarja. A szüleimnek nincs semmi hobbijuk, munka után otthon vannak, heti egyszer elmennek boltba, meg egyszer nagyszüleimhez hétvégén és ennyi. Nagyszüleimnek szintén az a kimozdulás, hogy csütörtökön végigjárják a Lidl-Aldi-Tesco hármast.


Az az elvem, hogy "élni és élni hagyni", pont nem érdekel, mit hogyan csinál a másik, amíg nekem nem árt vele. Ők máshogy gondolják ezt... Állandóan hallgatom, hogy miért megyek ide, miért megyek oda, más örülne, "MiNeK kElL Az". És hogy miért nem költözöm haza, a lakást kiadhatnám és úgy lenne plusz pénzem... Apám erősen nárcisztikus, egy fél napot nem bír ki üvöltözés nélkül. Amíg anya ezt nem veszi tudomásul, addig engem megvisel. Kéthavonta járok már csak haza emiatt, de az a hétvége is sok.

Meg na, lassan 25 évesen nem akarnék visszaköltözni a régi gyerekszobámba, 0 privátszférával. Így is nehéz ismerkedni manapság, nem még úgy, hogy ott vagy vidéken, a szüleiddel élve, akik minden lépésedről tudni akarnak.


Ha ott vagyok, és mondjuk épp fürdök, anyám simán bejön a fürdőszobába. Olyan is volt, hogy közölte, ő menni akar aludni, szálljak ki a kádból, hogy gyorsan letusoljon. Mondtam, hogy nem szállok, rajtam van a hajpakolás, várjon 10 percet és jöhet. Ő nem vár, majd fogta magát és beült mellé a kádba... Kopogást, mint olyan, sosem ismerték, mert hogy "nem fognak kopogni a saját házukban". És sorolhatnám napestig ezeket.


A lényeg, hogy mivel nekem nem a munkahelyem és a lakás között zajlik az élet, állandóan hallgatom, hogy ez így nem jó, gondolkozzak már, kinek van erre pénze. Mindig ez a pénztéma, hogy "mégis miből", mintha nem saját magam tartanám el. Nyilván nem havonta járok a Maldív-szigetekre, de szerintem pl. havi 1 kimozdulás a városból igenis belefér. Ez lehet akár csak egy borhétvége, vagy kirándulás itthon, következő hónapban meg 4 nap városnézés valamelyik európai nagyvárosban.


Emiatt alig osztok már meg velük valamit, de ha maguktól jönnek rá, akkor az a baj. Hiába próbáltam korábban elhívni a szüleimet, hogy egy hétvégére jöjjenek el, nézzék meg, hogy lehet máshogy is, nem csak úgy, hogy ülünk otthon a 4 fal között. Nem, ők nem jönnek, nem vezetnek autópályán, mennyi az ember itt Pesten is, ők itt nem tudnak tájékozódni. Elfogadtam, nem is erőltetem. De ők meg képtelenek azt elfogadni, hogy ami nekik jó (otthonlét, 0 szociális élet, kikapcsolódás), az nekem nem.


febr. 24. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/119 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, milyen messze laknak, de én lehet, h sűrűbben játék haza, rövidebb időkre. És a fürdést otthon intéznem.
febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/119 A kérdező kommentje:

200 km-re


Nekem ez autóval is olyan, hogy ugyanaznap már nem szívesen indulok vissza, mert elfáradok.

febr. 24. 07:54
 3/119 anonim ***** válasza:
90%

- Megváltoztatni a legkevésbé sem fogod tudni őket. Ez egy ilyen műfaj. A lehetetlennel határos, hogy meggyőzd őket akár csak arról, hogy lehet máshogy is élni, mint ahogy ők, az meg pláne, hogy az a másmilyen élet esetleg jobb is lehet.


- A látogatások gyakoriságát tudod csökkenteni. Vagy ne foglalkozz a hülyeségekkel. Sajnos más megoldás nincs.

febr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/119 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg csak annyit tudsz tenni, hogy elengeded a füled mellett.

Nálunk szerencsére az utazás nem tabu téma, én azt hallgatom állandóan, hogy mennyi ruhám van... Anyum egész életében azt szokta meg pl., hogy kell egy csizma, egy átmeneti cipő meg egy szandál, a többi pazarlás 🙃

Arra viszont még nem állt át, hogy gyökerestől megváltozott a gazdasági helyzet (globálisan), tehát a kisebb "luxuskiadások", mint egy márkásabb cipő, már szinte mindenkinek elérhetőek, míg a nagyobb dolgok (saját ingatlan, komolyabb utazás) majdnem elérhetetlen azoknak, akiket nem tudnak otthonról támogatni.

Még elég fiatal vagy, hidd el, az évek során sokat nyugisodsz még, egyre kevésbé fogja elérni a hasonló véleménykülönbség az ingerküszöbödet :)

febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/119 anonim ***** válasza:
100%
Éld az életed! Én is hittem abban, hogy ha a szülő számíthat rám, és a szülői háznál maradok (a család nyomására), jó lesz az nekem! Hát a fenét! Szomszéd városban vacak meló, vacak fizetésért. Család lusta tenni nem akaró tagjainak mindennapos látványa, érdekellentétek miatti napi szintű balhé! KB. 26 éves koromra olyan lettem mint egy zombi, és mivel nem láttam más azt hittem nem is lehet más, ez az újnormális! Közben anyám, meg húgom mart, hogy kevés a pénz, de nem mentek dolgozni, otthon sem tettek vették, pl kert, hogy legalább, ami megterem arra ne kelljen költeni! Aztán meghalt anyám, húgom lelépett a pasijával, én meg maradtam a szarban. Majd folyamatosan elkezdtem felépíteni magam, jelenleg 38 évesen, még sokszor eszembe jut a sok szarság. Neked már 25 évesen van egy kényelmes életed, ne add fel, lehet ápolni kapcsolatot a családdal, de nem kell túlzottan belemerülni, hiába az ember családjáról van szó! Most próbálnak lehúzni az ő értékrendjükre, de ha szarba lennél, akkor meg miért nem tudod megoldási stb. Mikor ők már nem lesznek, te még leszel és boldogulni kell akkor is, és ehhez jobb minél előbb az alapokat megteremteni. Én is megbántam, hogy nem tartottam ki az elképzeléseim mellett, most teljesen másképp lennék, így van kB 10 elmaradásom, amit most próbálok helyretenni, mert akik visszahúztak már segíteni nem fognak, mert nincsenek.
febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/119 A kérdező kommentje:
Miért lennék proli? Mert számomra nem az az élet, hogy ledolgozom hétköznap a 8 órát, utána otthon vagyok? Hogy fiatalként van igényem a szórakozásra, kikapcsolódásra?
febr. 24. 08:36
 7/119 anonim ***** válasza:
89%

Más értékrend, más generáció, áthidalhatatlan különbségek. Ráadásul a minek az beszólások azért vannak, mert szembesülnek a saját szánalmas életük hiányosságaival, azzal, hogy te jobban csinálod, másképp éled az életed. Talán érzik, hogy ők valamit nem jól csinálnak és azzal fájó szembenézni. Nem tudnak örülni a te sikereidnek mert akkor szembesülni kéne azzal, hogy ők nem így csinálják.

Ne erőltesd a megértést, szeresd távolról őket. Látogass ritkán és ne aludj otthon. Csak aznap jössz mész. Ha fárasztó vezetni menj vonattal. Pestről 200km ICvel nem táv.

febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/119 A kérdező kommentje:

Nem táv, csak idő... :D


Kocsival nekem háztól házig kb. 2 óra, tömegközlekedéssel több, mint 4. Akkor, ha minden pontos, elérem a csatlakozást, sehol nincs késés, felsővezeték szakadás, egyebek.

febr. 24. 08:55
 9/119 anonim ***** válasza:
46%

A mi lányunk is Bp-n él, mi Zalában. És kb akkor tudok a programjairól, ha pont akkor keresem, és elmondja, hogy pont készül valahova. HA neked mindenről tudnak, akkor fogd be a kis csőröd.


Hazamész két napra és nem bírod ki a hajpakolásod nélkül? Megvan, hogy nem egyedül vagy, mások is vannak ott rajtad kívül? Csak feltűnt a 18 év alatt, amíg otthon laktál, hogy nem egyedül a tiéd a fürdő.

febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/119 A kérdező kommentje:

"HA neked mindenről tudnak, akkor fogd be a kis csőröd."


Mert az ugye hihetetlen, hogy nem közvetlenül tőlem tudnak részleteket...?


"Hazamész két napra és nem bírod ki a hajpakolásod nélkül?"

Nem, ha megyek valamilyen programra, eseményre, előtte szeretek elkészülődni rendesen.


"Megvan, hogy nem egyedül vagy, mások is vannak ott rajtad kívül?"

És az megvan, hogy van még egy fürdőszoba a házban? Vagy, hogy mindig előre szólok, mikor megyek be 1-2 órára, de anyámnak 10-ből 9 alkalommal mindig utólag jut eszébe, hogy ja, ő is ott akar valamit csinálni.

febr. 24. 09:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!