Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most ki is az örökös?

Akkor most ki is az örökös?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt örököltem, végrendeleti úton. A végrendelet anno a közjegyző előtt lett letétbe helyezve.

A minap - a hagyaték felszámolása közben - a kezembe akadt egy másik végrendelet.

Ügyvéd előtt köttetett. A dátum későbbi, mint az eredeti. Nem én vagyok megjelölve örökösként.

Fogalmam nincs, hogy ez miért nem került a közjegyzőhöz. Azt sem tudom, hogy az örökös miért nem adta be a közjegyzőnek. Lehetősége lett volna rá. Tudott a halálesetről - a temetésen is ott volt -, és az írás alapján ő is kapott belőle több példányt.

Van nekem ezzel dolgom?


márc. 6. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha már nem lehet megtámadni, mindegy. De az az ügyvéd mégis mit csinált a pénzzért, hogy nem vitte fel a központi rendszerbe?
márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rá van írva, hogy hány példányban készült.

1 marad az ügyvédnél

1 az örökhagyónál

a többi az örökösnél.


Örökhagyónál 2 példány volt. Vagy az ügyvédnél nem hagyta ott az övét, vagy az örökös kapott kevesebbet.


Meddig lehet megtámadni?

márc. 6. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ja, így már értem. Ha jól tudom, 5 évig megtámadható az eljárás.


Én azért tisztáznám az illetővel a dolgot, mert valami nem kerek. Az új végrendelet az érvényes, de a részletek nélkül nehéz biztosat mondani. Kérdés, miért nem érvényesítette a jogait az örökös, mert az is lehet, hogy abban a hiszemben volt, majd értesítik, miközben a közjegyző meg lezárta az egészet az általa ismert közvégrendelet alapján.

márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Vagy lehet hogy hamisitvany
márc. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy hamisítvány. Rajta van az ügyvéd szárazbélyegzője és egy másik bélyegző is. Tanuk, stb.
márc. 6. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
3 eredeti példány készült, melyből 1 az ügyvédé, 1 az örökhagyóé és 1 az örökösé. Mivel te 2 példányt találtál az örökhagyó hagyatékában ő vmiért nem adta oda az örökösnek, mondjuk az ügyvéd ezt így nem engedhette volna, az ő felelőssége lett volna TV ajánlottan vagy személyesen, aláírás ellnében átadni a 3. példányt az örökösnek. Hogy ez miért nem történt meg nem tudom. Ezt a te lelkiismereted dönti mostmár el, hogy mit csinálsz.
márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Az nem lehet, hogy azt az örököst értesítették, de visszautasította, így életbe lépett az első végrendelet?
márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, hogy a megjelölt örökös nem jelentkezett? Azaz hivatalosan te örököltél csak megtaláltad ezt a másik írást is? Ez esetben szerintem nincs teendő.
márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem jelentkezett. Én csak megtaláltam.

Az eljárás során végig jóhiszeműen jártam el. Tudtam is a végrendeletről - évekkel ezelőtt köttetett -, bár a pontos tartalmát nem ismertem.

Az örökségemet kettéosztottam a gyerekeim között. Lakásba forgatták bele. Bajban is lennék, ha most ezt a papírt az örökös előrántaná és elkezdene követelőzni.

márc. 8. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!