Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nemrég halt meg, én...

Édesanyám nemrég halt meg, én volnék az egyedüli örökös, de a rokonság alanyi jogon már most igényt tart egyes használati tárgyaira, személyes kötődés címén. Van hozzá joguk? Ti hogyan viszonyulnátok az ilyen rokonokhoz?

Figyelt kérdés
Édesanyámat még el se temettük, de a rokonság jelezte, hogy igényt tartanak egyes bútorokra, az étkészletre, az összes gyógyszerre és betegápolási eszközre, egyes ékszerekre, legutóbb pedig még a komplett karácsonyi dekorációra is benyújtották az igényt, amit kértek, hogy csomagoljak össze nekik, mire feljönnek szétnézni szemezgetni. Mivel anyagi okokból, kényszerből el kell hagynom a lakást, felajánlottam nekik, hogy jöjjenek fel szétnézni, hogy vigyék, ami kell nekik, mert utána én csomagolok. Orron koppintottak, hogy erkölcsileg nem korrekt az, amit velük csinálok, hogy még a temetés előtt kellemetlen helyzetbe hoztam őket, és ráért volna midnez a temetés után is, miután anyámat letudtuk, és mindenki nyugodtan tudott volna utána is szemezgetni. Enyhén szólva forog a gyomrom a hozzáállásuktól. Ti hogyan reagálnátok le az egész helyzetet?

2020. dec. 16. 10:17
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem Édesanyád miatt!

A rokonságot értesítsd, hogy ekkor és ott lesz a válogatás, amikor te meghatározod, a te időddel ne rendelkezzen senki!

Válogasd át, amit szeretnél megtartani, bútortól az ékszerekig, csak azt kaphatják, ami neked nem kell. Elvégre te örökölsz, nem a rokonok.

2020. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
98%

Én megmondanám, hogy senki nem kap semmit, legalábbis egyelőre.

Te csomagold össze ami neked kell, amit pénzzé tudsz tenni azokat is külön dobozba, mert láthatóan szükséged van/lesz pénzre és a maradékon marakodjanak kedvük szerint.

Fogják fel, hogy minden amit kapni fognak, az AJÁNDÉK RÉSZEDRŐL, mert most már minden a tiéd, nehogy már ők szabják a feltételeket!

2020. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
98%

Orron koppintottak?

Kegyeleti okokra hivatkoznak, de kiforgatnának mindenedből! Inkább adj el mindent, az ilyen kapzsi, önző rokonsággal megszakítanám az összes kapcsolatot.

2020. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Nos, ettől kezdve becsukca az ajtó a rokonok előtt és ennyi. Ha nem tetszik nekik, akkor mehetnek sóhivatalba. Ennyi.
2020. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%
"Csomagoljak össze nekik, mire feljönnek szétnézni szemezgetni" Az előtt csomagolj össze nekik mielőtt kiválasztják mi kell nekik? Az egész kérdésed nagyon zavaros.
2020. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%

"...felajánlottam nekik, hogy jöjjenek fel szétnézni, hogy vigyék, ami kell nekik, mert utána én csomagolok."


Rossz a sorrend!

Először te csomagolsz és utána jöhetnek szétnézni!

De én ezek után még azt is meggondolnám és inkább adnám valami rászoruló családnak a felesleges bútorokat, meg egyebeket.

Egyébként mindent el lehet adni, tedd fel a Jófogásra tételesen és viszonylag olcsón, legalább lesz egy kis pénzed!

Szükséged van neked egyáltalán ezekre a rokonokra?

2020. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
33%
Ezt most csak én nem értem? Most akkor melyik volt előbb? Hogy ők leadtak az igényeiket vagy hogy te felajanlottad? Meg amúgy ha felajanlottad nekik akkor mi a kérdés? Én egyébként ha nincs rá szükségem akkor odaadnam nekik. Nyilván a hetven hetedik unokatesonak jogilag nincs hozzá koze de ha neked nem kell akkor nem mindegy?!
2020. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
31%
Egyszer a rokonság jelentette be, hogy igényt tart dolgokra, 5 sorral lejjebb te ajánlottad fel, hogy vigyék, ami kell nekik...
2020. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
97%

Ne legyel ostoba! Ekszer, etelkeszlet? Azt akarod, hogy kiforgassanak? Ezejet szeoen rakd el magadnak, majd a te gyerekeid megkapjak egy nap. Nem is ertelek. Meg meg sem tortent a temetes, de te lealltal veluk diskuralni, hogy kinek mi jar? Ki fizette a gyogyszereket,betegapolasi kellekeket? Ok? Akkor vigyek.

Undorito, beloled pedig hulyet akarnak csinalni.

2020. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

A hagyatéki eljárás előtt SEMMIT nem lehet mozdítani, az ingóságokat sem!


ha nemrég halt meg az anyukád, akkor kizárt, hogy a hivatalos eljárás megtörtént volna...


Addig kuss az egész rokonságnak!

2020. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!