Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora gond, hogy nem...

Miért ekkora gond, hogy nem kedvelem a sógornőmet?

Figyelt kérdés
Anyósom, apósom, de már a férjem is sokat cseszegett azzal, hogy jöjjek ki jobban a sógornőmmel. Nincs köztünk harag, de nem kedvelem, nem szoktunk beszélgetni. Teljesen más fajta emberek vagyunk, közös témánk sincs, érdeklődési kör meg pláne. Nevezzetek felszínesnek (sokszor megkapom), de én nem tudom kedvelni azokat az embereket, akik önhibájukból elhíznak, nem érzem jól magam a társaságukban, és Ő pont ilyen. Igénytelennek és lustának tartom, mégis miről beszélgessek vele, a snickersről? Bennem már gyerekkorom óta van egy ilyen érzés, hogy nem érzem jól magam kövér emberek mellett, nem tudom mi az oka. A férjem szerint Ő nyit felém, de elutasító vagyok, és nem akar ebből konfliktust a tesójával és a szüleivel. Közben nekem abszolút nem szimpatikus a nő, 4 éve jól elvagyunk így, hogy max.köszönünk egymásnak, miért kellene ezt erőltetni? Sosem leszünk jóban, biztos vannak dolgok, amiket Ő nem kedvel bennem, miért kellene megjátszanunk magunkat? Mindketten babát várunk, a család folyton jön azzal, hogy miért nem programozunk együtt meg majd, de jó lesz a gyerekeknek együtt felnőni, én meg csak forgatom a szemem, hogy miért kell ezt így erőltetni. Hol van az kőbevésve, hogy mert a férjeink jó testvérek nekünk is jóban kellene lennünk? Lehet a hormonok miatt, de már kivagyok, hogy folyton ezt hallgatom.
márc. 8. 13:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
És veled miről lehet beszélgetni, az éjszakáról? Csak mert egyformán sötét vagy vele...
márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

Nyugi én se kedvelem de apárom komplett családját se.

Nyilván én vagyok a szar arc mert nem akarok nyalni ahogy ők elvárják!

Ne foglalkozz ezzel. Nem ér annyit. Ha nem szimpi hát ennyi. A férjed is megérthetné!

márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Elég szánalmas, hogy annyi alapján elítéled, hogy kövér, te ebből már azt is levezeted, hogy biztos buta is és csak a nasikról lehetne vele beszélgetni. Mi van??? Nem csodálom, hogy kivan tőled a családod, bizonyára szégyellik is magukat a viselkedésért. Pláne, hogy azt írod, a sógornőd próbálkozott is nyitni feléd.

Inkább marhára magadba szállhatnál ahelyett, hogy itt akarod vadidegenekkel szidatni őt és önigazolást keresni a gusztustalan, abszolút csak a külső alapján való ítélkezésedre egy családtagod irányába, aki nem ártott neked semmit. Nem kell minden hétvégén összejárni, de te a leírásod alapján emberszámba sem veszed. Nyilván látványosan pofákat is vágsz a jelenlétében, ne hidd, hogy az ilyen hozzáállás nem süt a hozzád hasonlókból.

márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Ja, 3-as vagyok, nem vagyok dagadt, mielőtt jönne a szokásos szöveg. Vékony vagyok vékony és kövér családtagokkal, barátokkal. Nem teszek köztük különbséget pusztán az alkatuk szerint.
márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem kötelező, és van, hogy nincs közös nevező, ez így van.

De valószínű ő sem kedvel téged a lenéző pillantásaid miatt, jó ez így ne eröltessétek.

márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell erőltetni. Nekem 20 éve a sógornőm a férjem testvére, (tetejébe pont egyidősek is vagyunk), de 2 mondatnál többet még nem beszéltünk. Két külön világ, teljesen mások vagyunk. (Szerencsére van köztünk 150 kilométer, egész életemben háromszor láttam, temetésen.)

Nem kell foglalkozni velük, ha nem akarsz, nem jársz vele össze.

márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%

En szegyellem magam helyetted, mikozben ezt olvasom. Ez nagyon gaz.

A gyereked se fogod kedvelni, ha pufi lesz? Mert a babak ugyebar sokszor azok. Vagy ehezteted, csak nehogy veletlenul is legyen rajta egy gramm felesleg? 💀💀

márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem csak arról van szó, hogy elítelem a nagy súly miatt, hanem az első perctől kezdve nem szimpatikus. Irritál, ahogy beszél, a humorunk se egyezik, őt olyan dolgok érdeklik, amik engem abszolút nem stb. 4 éve mutatta be sógorom, azóta így vagyunk, szerintem simán fenntartható ez a semleges kapcsolat. A családja nem akarja megérteni, hogy miért nem barátkozunk. Először csak apósom mondogatta néha-néha, aztán becsatlakozott anyósom is, ráadasul Ő erőszakosan. Aztán szép lassan bogarat ültettek a férjem fülébe, hogy emiatt romlani fog a kapcsolata a tesójával.
márc. 8. 14:25
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Azt hittem valami komolyabb nézetkülönbségről lesz szó, erre a Snickers, hát besz@rok, jót nevettem:D
márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Utálkozni nem jó, de ha közömbösen elvagytok egymás mellett néha-néha, az elég a családi békéért.

Én is így vagyok a sógornőmmel, egyidős gyerekeinkel. A gyerekek miatt persze találkoztunk, mert ők nagyon jóban vannak, de már nagyok, megoldják nélkülünk. Senkit nem érdekel a családban, hogy nem lettünk öribarik.

márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!