Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nyaggatnak az esküvővel,...

Miért nyaggatnak az esküvővel, gyerekkel? Jól érzem, hogy utána lenne más, ami "gond"?

Figyelt kérdés

Párommal együtt vagyunk 11 éve. 25 és 26 évesek vagyunk (igen, korán ismerkedtünk meg és lettünk egy pár).

A problémám, hogy az apám oldaláról lévő család nem fogadják el a páromat, mindig a hibát keresik benne (felesége, a feleségének a két lánya, nagyszülők).

Pl. eddig azt hallgattuk kb érettségink óta, hogy mikor lesz már eljegyzés, biztosan nem is akar eljegyezni, még 40 évesen is a gyűrűért fogok könyörögni. Januárban feltette a nagy kérdést, utána az apám felesége megjegyezte előttünk, hogy "na csak kierőszakolta belőle a gyűrűt". Meg hogy ez biztosan csak azért volt, hogy befogja a számot és esze ágában sincs amúgy elvenni, most pár évig így elvagyunk, utána úgyis elfelejtődik ez.

Nagy esküvőt szeretnénk, január végétől nem lett volna időnk megszervezni, plusz sok tavaly lefújt esküvőt idén tartanak, a helyszínek, szolgáltatók tele voltak egész nyárra. Megbeszéltük, hogy jövőre lesz. Szerintem ez egyáltalán nem távoli időpont...


De régebben is mindennel bajuk volt, pl. hogy miért nem élünk együtt (19-20 évesen). Majd odaköltöztem a páromhoz és a szüleihez, akkor ez volt a bajuk, hogy miért oda... Mikor kaptam az anyámtól egy lakást és beköltöztünk, elkezdtük az önálló életet, akkor abba kötöttek bele, hogy a barátom hogy költözhet oda, mennyire megalázó ez egy férfinek és ők biztosan nem lennének olyannal együtt, akinek nem telik saját ingatlanra. A párom akkor volt 22 éves, szerintem nagyon kevés az olyan fiatal, aki a húszas évei elejére összeszedne egyedül egy lakásra valót. Ráadásul a szülei nem úsznak a pénzben, apukája beteghordó, anyukája az egyik itteni iskolában takarít + még pár családnál. És még van két másik testvére... A saját házuk sincs jó állapotban, azt sem tudják rendbe tenni, nem hogy még vegyenek három lakást a gyerekeiknek...

Azzal is piszkálták, hogy miért nincs jogosítványa, meddig akar biciklivel járni. Most nyáron megcsinálta a forgalmit, ezután arra húzták a szájukat, hogy miért most, hogy közös kasszán vagyunk, miért nem korábban. Vagy pl. nekem van jogsim és autóm is 17 éves korom óta, mikor odaköltöztem a szüleihez, akkor néha elmentem én megcsinálni a nagybevásárlást, hogy ne a szülei szenvedjenek már két biciklivel hóban, esőben ezzel. Olyankor én is fizettem, mert sosem kértek semmit tőlünk azért, hogy ott laktunk, az anyukája is minden hétköznap pl. főtt ételt főzött vacsorára úgy, hogy abból tudjunk vinni másnap ebédet is stb. Szóval most havi 1-2 nagybevásárlásba nem haltam bele. Apám meg ezt úgy forgatta, hogy én tartom el ott a családot és rajtam élősködnek...


A mostohatestvéreimen is látszik a lenézés, mert mi telente mondjuk 3 napra tudunk elmenni Romániába síelni és nem 3 hetes dominikai útra fizetünk be. Meg mikor bejelentettük az eljegyezést, nézegették a gyűrűm és annyit mondtak, hogy hát ők ilyen gyűrűre biztos nem mondtak volna igent, meg hogy egy percig se gondoljam, hogy az gyémánt. De közben én nem is vágytam soha gyémántra, nem akarok egy lakás árával a kezemen élni, meg nekem ez sosem volt szempont...

Minden családi összejövetel egy tortúra, mert tényleg azt hallgatjuk, hogy miért úgy csináljuk, miért nem úgy, ők biztosan amúgy csinálnák. Teljesen más világ vagyunk, ott a két lány látványosan minden kapcsolatában arra ment eddig, hogy a pasinak milyen a kocsija, milyen a háza, mennyi pénze van. És igen, úgy könnyű kifizettetni a pároddal minden nyaralást, ha százmilliói vannak, meg bécsi, budapesti lakásai kiadva, de mi átlagosan élünk. Nem hónapról hónapra, de nem is luxusban.



2021. aug. 31. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért tartjátok velük a kapcsolatot?

A ti életeteket úgy élitek, ahogy nektek megfelel, mással nem szabad törödni.

2021. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Őszintén szólva szerintem örülj hogy van egy párod ennyi ideje aki szeret és ő is szeret téged. Nem foglalkoznék ezekkel az idiótákkal, mi közük van egyébként is hozzá?
2021. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a ti dolgotok h mikor akartok.
2021. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezzel foglalkozni?Majd ti tudjátok mit akartok mert már felnőtt emberek vagytok és nem kötelező sem esküdni sem gyereket vállalni.

A mai világban én nem csodálom hogy sokan nem akarják egyiket sem.

Én ilyen beképzelt okoskodó idiótákkal nem is találkoznék már ne is haragudj.Tudom hogy rokonok meg minden de azért van egy határ basszus tiszteljenek már téged és a párod!

Én ritkítanám erősen a találkozók mennyiségét ami nálam annyit takarna hogy Karácsony aztán ennyi.Nem viselném el őket akkor sem sokáig max 1-2 óra aztán már indulnék is a dolgomra egy jó kifogással,ennyi.

2021. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi, hogy szinte gyerekkorotok óta együtt vagytok! Ráadásul, hogy te jobbmódú családból is származol, mint a párod, mégis kitartasz mellette!

Itt csak az lehet a megoldás, ha maximum karácsonykor látogatjátok meg őket! Amúgy meg apádék felé se nézzetek!

2021. aug. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Katona Dius ***** válasza:
100%

Én az ilyen családtagokat az évek alatt elhagytam. Karácsonkor sem találkozunk velük. Szülinapi telefonhívás és csókolom.

Szerintem tedd te is ezt. felesleges emésztened magad miattuk.

2021. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom engem gyerek után be akartak már venni a "bandajukba" és már bizalmaskodva elkezdték a soronkövetkező pár kipletykalasat, hogy akarnak e gyereket lesz e végre esküvő... Nálam jó nagyot koppantak mikor megmondtam hogy nem tudom, én nem szoktam ilyesmiről faggatni senkit és szerintem tudni fogjuk ha igen :) néhány próbálkozás után már nem téma.

De csak tapasztalatból mondom hogy nekem megérte hogy végre osszehazasodtunk mert már elegem volt a rosszmaju megjegyzesekbol. Mi is 10 év után hazasodtunk, és végül covid miatt két tanúval, de őszintén? Azt hiszem nem hianyzott mar a felhajtas ennyi év után :)

2021. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A károgókkal meg kell szakítani a kapcsolatot, ennyi. Kik ők, hogy beleszóljanak az életetekbe? Én rég kiosztottam volna mindenkit, aki ilyen szinten kritizálta volna a kapcsolatomat, életemet.
2021. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kovpet ***** válasza:
100%

"Minden családi összejövetel egy tortúra"


Ez a kulcs. Nulla összejövetel nulla tortúra lesz.


"hát ők ilyen gyűrűre biztos nem mondtak volna igent"


Ha nem kamu az egész, akkor ez a legszánalmasabb kijelentés, amit hallottam. Remélem, elmondtad nekik, hogy nem a gyűrűre mondtál igent, hanem a felkérésre, a gyűrű csak egy szimbólum, ami akár papírból is lehetne, nem az számít.

2021. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
en ilyen rokonokkal az elso par beszolas utan megszakitotam volna a kapcsolatot, mit kepzelnek magukrol? az eskuvore semmikepp ne hivd meg oket, mert ott is csak a feszultseget fogjak szitani, tomkreteszik a napotokat...
2021. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!