Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást kell meghatarozn...

Gyerektartást kell meghataroznom. Szerintek mennyi a reális összeg?

Figyelt kérdés

Az apa milliot keres vagyis nem az also hatar kell meghuzni. De nem is a felsot. Egy kb realis osszeget kellene belonom. Rambizta az ugyved az osszeget. Max majd egyezkedunk.


A gyerekkel fejlesztesre kell jarni, szemuveges, fogszabalyzasra kell vinnem rendszeresen jarunk fohaszatra emiatt, 13 eves lany, 6.os iskolaba nem kell vinni onjaro. Nagyjabol atlagos szinvonaon elunk. Felre is tudok tenni azert egy kicsit.

Rendszeresen jarunk szinhazba koncertre moziba kiallitasra stb havi 2-7 alkalommal.Csaladi hazban lakunk ami a nagyobb gyerekeim tulajdona (orokoltek az apjuk utan) a kerdeses gyereknek mas az apja. A haz nem szigetelt regi, eleg magas a futesszamla, a rezsi havi atlag 60-70e, van mobilja aminek a reszletet fizetem az 10e kb. A ket nagybol csak egyik el velem o kozepiskolas. A masik mar elkoltozott. 1 autot tartok fent ez sajat tulajdon volt regen is, kozep kategorias, semmi extra egy opel.


Ezek alapjan ki mit mondana?

Ismetlem nem lehuzni akarom hanem realis osszeget kerni.


márc. 12. 20:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 A kérdező kommentje:
Ha kerdes van meg irjatok meg.
márc. 12. 20:13
 2/90 anonim ***** válasza:
12%
250-300? Netto keresi a milliot?
márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
88%

Mennyit költesz a gyerekre havonta? A luxuskiadásokat (hetente színház-koncert) ne számold bele, ellenben a ruhát, cipőt stb kb. havi szintre lebontva igen. A rezsit arányosítsd, elvégre nemcsak a gyerekre fizeted, hanem hármótokra(?), tehát minimum harmadold.

Az ebből kijövő összeg fele az, amit elkérhetsz indokoltan. Hogy meg is kapod-e, az már más kérdés.

márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
7%
bocsi de miert kellett engem lehuzni? 2es vagyok. ha netto milliot keres...akkor abbol igenis ennyi jarhat egy gyerekre!!! A baratnom 650 eurot kap egy gyerekre az apatol. es az apuka sem nagy milliomos de a fizuja negyedet oda kell adnia. ennyi
márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
4%
50 ezer Ft-ot adnek neked. miert? mert menj el olcsobb lakasba lakni, ne luxus villaba eljel mar es ahhoz merten kerjed a gyerektartast. gyereknek nem kell a a markas 30 ezer ft-os cipo, lehet kapni kinai 5000 ft-os at is.
márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
82%

Szamold ossze a gyerekre eso kiadasokat. !

3-as teved, pont hogy apukanak mindenbe be kell szallnia (ha amig egyutt voltatok is jartatok vagy jarattatok a gyereket kulturalis programokra, akkor azt is).


Legyel realis es tematikus:

pl.

rezsi: atlagos szamlak osztva a hanyan lakjatokkal, azaz a gyerekre eso rezsiresz meglesz


ruhazkodas: ha ugy konnyebb vegyel alapul egy eves ruha es cipo garniturat pl. telikabat, teli cipo 2 nadrag 3 pulcsi + tavaszi-őszi atmeneti dzseki, utcai cipo, sportcipo, 2 nadrag 1 pulcsiv3 hosszu ujju polo nyar: furdoruha 2, nyari nadragok 4, 2 ruha, 5 polo stb...unneplos szett: iskolaba+ szinhazba, ami kijon eves szintre oszd el 12 honapra ruhapenzre


iskolai, iskola utani, de a tanittatassal kapcsolatos koltsegek: osztalypenz, osztalykirandulas, osztalyfotozas, iskolai programok, nyari akarmilyen nyelvtabor, kezmuves tabor, dramatabor, jovore magantanar felveteli miatt vagy mas tanfolyam, tankonyvek, fuzezek, iroeszkozok, ha suliban eszik akkor ebed dija


sportolas, egeszseges eletmod: ha sportol ott biztos van tagdij vagy havi edzesdij stb.


Szorakozas, kultura: mozi,vszinhaz, koncert, konyv


egeszseg: fogszabalyozas, maganorvos, szemuvegcsere pl evente, ha vannak szedett gyogyszerei, vitaminjai stb.


Etkezes: ha eddig nem szamoltal utana itt az ideje probald egy hetre kiszamolni az egyutt lakok etelarat es elosztani/fore


es a legvegen a varatlan kiafasok mistt dobj hozza meg 20.000-et


ami kijon es sokallja, akkor meg tudod mutatni hogy szamoltal

ja es persze amikor nala van azr ne szsmold magadhoz, ott neki is koltsegei lesznek


de ne az o keresetet nezd, hanem a lanyod kiafasait es ha 13 eves, akkor elore kalkulald bele majd a 8.-os mizeroat, hogy kellhet, magyar tanar, matek tanar stb. es azok alhangon 6000 ftnal kezdodnek mar most.


mert, ha x osszeget lefixaltok akkor azon x ideig nem lehet valtoztatni es sokkal nehezebbmondjuk utolag indokolgatni, hogy juj emelkedett az elelmiszer ara, tobbet eszik mert no es ja a matek se az erossege.

márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:

5.

Nem tudok olcsobb lakasba elmenni lakni. Lehet h a rezsi olcsobb lesz de a alberleti dij meg magas, tehat osszessegeben tobbet kell koltenem.

Leirtam h atlagos szinvonalon elunk. Leirtam h a haz orokolt a nagyobb gyerekeime - nem adhatom el mert nem az enyem es a kozepiskolas meg a masik tulajdonos...

De javaslom h olvasd el amit irtam.


4. Kulfoldi jovedelemmel ne hasonlisd kerlek ossze. Netto 800-1000e kozott keres az ex.


3. Tudtommal a szinhaz koncert mozi nem luxus hanem kulturalis kiadas. Eddig is jartunk miert valtoztatnek ezen? Amugy nem 20e kerul egy jegy hanem 2-6 e kozott mozognam a belepok.

A torveny szerint a kulonelo szulo penzben (vagy nagyobb erteku vagytargyban atb..) fizeti meg a tartast, a vele elo szulo termeszetben . (hazimunka tappenz hozomviszem apolat gondozat tanulas stb.) Igy nem kell a felet vennem.


1. A 250-300e kicsit sokkallom. Mondtam h nem lehuzni akarom hanem egy realis osszeget.

márc. 12. 21:14
 8/90 A kérdező kommentje:

6.

Koszonom a valaszt ez sokat segitett. 🙂 ezek mentek konyebb lesz szamolni.


Havonta jarok nagybevasarlasra akkor minden ami kell annak kb 80% megveszem. Elemiszet tisztalkodo es tisztitoszerek akar ruhak is vannak benne. Pl meglat egy klassz polot vagy kell zokni.. emellett csak a friss arut veszem pekaru zoldseg gyumolcs. Vagy ami kimaradt es hirtelen kell.


Lehet kerni inflacio kovetest akkor minden ebben no s tavalyi KSH altal kiszamolt inflacio szazaleksval.

márc. 12. 21:22
 9/90 anonim ***** válasza:
79%

Fontos, hogy az exednek a ráeső részt kell fizetnie. Azaz amikor kalkulálsz így kalkulálj. A hatos elég jól összeszedte. Amikre kérhetsu ezeket számold.

lakhatás gyermekre eső része, kaja, ruházkodás, tisztálkodás, suli költségnél fontos az indokolt különórák (tehát ne most írasd be még három valamire, hogy fizesse az ex az már nem megy), sport ha jár valamira, kulturális progi ami eddig is amit írtal mozi, színház stb, orvosi kezelesek, gyógykezelés, zsebpénz, teló költség.

És igen az infláció követő tartásdíj jobb, akkor az legalább követi az inflációt.

Luxusigények nem tartoznak ide.

Túlzó összeget nem érdemes megadni, mert az egyességeteket a bíróságnak is jóvá kell hagynia.

Illetve ha van extra kiadás a gyerekre kérheted, hogy szálljon be. Ez ugye a fix tartásdíj felett van.

márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:

Hat igen ez a bajom h en alapban sporols vagyok voltam. Viszont azt sem szeretnem ha a gyerek megszokott dolgait ne tudjam fizetni.


Elso gondolatra 80 000.- szerintem ez eleg realis ha azt nezem h szinte az ossze penzem a lakhatasra vasarlasra megy el. Havi 10-20e tudok felre tenni ha ugy alakul de pl jan/feb semmit. kotelezo biztositasok elvittek eleg sokat.

márc. 12. 21:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!