Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az apától a...

Hogyan tudnám az apától a valós összeg után kérni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne mivel el szeretnék válni és nem tudunk megegyezni a gyerektartást illetően,hogy mivel az exem Belgiumban dolgozik de magyar céghez van bejelentve és csak minimálbérre (persze borítékba kap kb 400ezer ft-ot).Van e valami útja annak,hogy ne csak a minimálbérből kapjam a gyerektartást hanem a valós összegből?Így is kéthavonta ad csak gyerektartást ami töredéke a fizetése 20%-ának.Ha lehet akkor olyan válaszoljon aki otthon van ebben a kérdésben.Köszönöm

2012. szept. 11. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nincs rá lehetőség ugyanis hivatalosan minimálbért keres.Neked pedig amúgy sem lesz közöd hozzá mennyit kap feketén illetve most sincs,de ha elválsz tőle akkor pláne nem lesz.
2012. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
hivatalosan sehogy, ha meg smucig,akkor másképp sem. barátnőméknél is ez van,de ott apuka kicsengeti a 600 eurót a 3 gyerekre,kérés nélkül utalja. sajnos csak annyit tudsz h próbálsz beszélni vele.
2012. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
A bíróság nem a vélt összeg alapján állapítja meg a tartásdíjt. Ha minimálbérre van bejelentve, a minimálbérből számolják ki. Ez van, ha tótágast állsz, akkor sem fognak a "valós" bére után gyerektartást megítélni.
2012. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Még szerencse! Az apa ugye dögöljön meg?
2012. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy,ami papíron van, az alapján állapítják meg a gyerektartást. Max apukával próbálhatsz beszélni, hogy adjon többet a gyerekének, de kötelezni nem kötelezheted rá.
2012. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Hogyne, utolsó, apukának megmarad tisztán a 400.000.-, a gyerek meg dögöljön meg, igaz?? Vagy tartsa el anyuka egyedül nem, esetleg dögöljön meg ő, hiszen felelősséggel csak ő tartozik ugye? Szeretem az ilyen önző és tukó hozzáállást.
2012. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
6.! Szerintem a válaszoló nem így értette, sőt biztos hogy nem, hanem arra próbált rávetíteni, hogy a bíróság úgy ítéli meg, az az összeg után, amire be van jelentve, és PRÓBÁLJON apukával beszélni, hogy jó lenne, ha többet adna ezen felül a gyerekének! Sajnos nem kötelezhető rá senki, ha az apa igazán APÁNAK nevezhető, akkor picivel tényleg többet ad, ha nem, akkor vonják a bejelentettből, és nincs mit tenni.
2012. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk annak idején azt mondta a bíróság, hogy akkor lehet több gyerektartást kérvényezni, ha az anya be tudja bizonyítani, hogy az ex többet keres. Amúgy a minimálbérből sem a 20%-ot ítélték meg, hanem többet. Ez persze nem tudom, min múlik.
2012. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint. Most ezért miért lettem lepontozva? Sztem válaszoltam a kérdésre, és nem a saját véleményemet írtam, hanem ami velünk konkrétan történt. De ok...
2012. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Apuka sajnos nem tudja mennyiből lehet felnevelni egy gyereket mivel soha nem törődött vele igazán.Így is minden második hónapban úgy kell könyörögni adja a gyerektartást mert ugye a gyerek eszik,ruházkodik és vannak igényei.De apukának első az autó tuningolása,javítása,saját ruházkodása és ha marad elegendő pénze akkor ahoz mérten kapok pénzt.Persze sosem annyit amennyit megbeszéltünk előre.Erről ennyit...Az apukák mindenesetre nagy általánosságban nem vállalnak akkora felelősséget mint egy anya.Persze tisztelet a kivételnek ami ritka.
2012. szept. 12. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!