Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon lennenek az elvarasaim...

Nagyon lennenek az elvarasaim a paromnal szemben?

Figyelt kérdés

4 honapos gyerekunk van. Nagyon jó baba, viszont igenyli a figyelmet. Felesegem van itthon gyeden, en vallalkozo vagyok, eleg rugalmas programmal, viszont néha van, hogy reggeltol estig nem tudok hazajonni. Nagyon közel van a munkahelyem, napi többször is hazajarok, megnezni hogy minden ok-e, vagy ha eppen etetni kell a kicsit elveszem, vagy par percre ölbe veszem hogy addig se az anyjat nyùzza. Eljarok vele sétálni, reggelente tisztában teszem, ha itthon vagyok furdetem, szóval igyekszem. Ban egy kutyank, ami egy 200meterre lévő udvaron van, az is az én feladatom 90%-ban. 9 alkalmazottam is van melo helyen, így nem könnyű a karrier fele sem az életemnek.


Miota a kicsi megszuletett, egy kezemen megtudom számolni, hányszor főzött a párom itthon. A lakásban rendetlenség van mindig (én sem vagyok egy teljesen magam után minden csillog villog és elpakolos típus, de 2-3 naponta igyekszem rendszerezni a dolgaimat).. néha reggeli után futnom kell dolgozni, meg az asztal este is haza vár, a mosatlan folyamatosan tele van, ha nem vagyok itthon nem indul a mosógép sem... mindenre az a kifogás, hogy a baba mellett nem tudja csinálni. Úgy érzem a párom kicsit kényelmes lett, mindenre egyszerubb rafpgni hogy nincs ido, és ez kezdett zavarni. Ha barki atjon hozzank, szegyellnem kell a lakást is sokszor... a szüleink főznek és att hozzak át vagy ha nem, akkor éppen rendelünk valamit...éjszaka haza érek munkából, semmi nincs a hűtőben, bármikor haza jövök nincs egy "meleg fogadtatas"... kezd kikesziteni a helyzet. Próbáltam megbeszelni is, de csak veszekedés lett belőle, mert mindenki másként látja a dolgokat.


Valaki, aki járt hasonló cipőben, adna tanácsot?


márc. 17. 00:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
64%

Igen, sokat vársz el. Nekem nyugodt babám volt, de sokat szopizott, a nap 80%-át az ölemben töltötte evéssel vagy alvással. Ilyenkor félkómában ülve aludtam. Ha le tudtam tenni magam mellé, kihívás volt egy paprikás krumpli, mert 3-5 nekifutással készült el. Mire felaprítottam a hozzávalók egy részét, bekakilt, akkor peluscsere. Éhes lett, másfél óra etetés, altatás. Letettem, pisilnem kellett, folytattam az előkészítést, 5 perc múlva ébredt, nyöszörgött, mert jött a foga. Kapott krémet, mire hatni kezdett, betettem a rezgő pihenőszékbe, folytattam a kaját. A székben újra berottyantott. Nyilván nem hagyom benne, így újabb szünet. És egész nap ez ment. Amikor elaludt és várhatóan volt egy órám, nem felmosni kezdtem, hanem ledőltem hulla faradtan aludni. Mikor felkeltem, még fáradtabb voltam, de nem ájultam el, és a fekvés alatt termelődött annyi tej, hogy az újabb szopinál jóllakjon. A férjem a nappaliban dolgozott heti több napot, így látta és nem kért számon.

Fél évig fél óra alatt elkészíthető kaját főztem, mikor otthon volt vagy rendeltünk. Ennek is vége lesz, csak légy türelmes és higgy a feleségednek.

márc. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
28%
Kényelmes a feleséged
márc. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
28%

De nagy hatalmas vállalkozó vagy te, öcsém!

Nekem most elég szarul megy a vállalkozásom, de amikor jobban ment: 1. a férjemnek alapból nem kellett dolgoznia, 2. rámálmunkban sem jutott volna eszünkbe főzni, mindig rendeltünk vagy elmentünk kajálni. Szóval ha te akkora hős vagy, 9 alkalmazottal, nehogy már a szerencsétlen feleségednek kelljen már zombi üzemmódban még főzni, ganajozni...basszus!

márc. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
42%
Fogadj fel takarítónőt ha ennyire zavar. A feleséged azért van otthon, hogy a gyerekkel legyen, nem hàzvezetőnőnek. Ha kizárólag csak a házi cselédet látod benne, akkor nem kellett volna megnősülni. Nem a középkorban vagyunk már. Ideje fejlesztened magad. Abba bele gondoltál már, hogy mi lesz majd ha újra dolgozni fog? Még kevesebb ideje lesz munka mellett, hogy a cseléd szerepét is betöltse. Pláne, ha majd tanulni is kell a gyerekkel munka után. Nem anyádból kell kiindulni, aki apád seggét is kinyalta mert akkor még az volt a szokás. Az a pár perc amíg átveszed tőle a gyereket, max. annyira elég, hogy szarjon egy jót nyugodtan fiam. A gyerek vállalás előtt tisztába kellett volna tenni magadban, hogy ez teljesen két emberes téma, és nem a nő dolga lesz nagyobb mértékben minden más tevékenységgel együtt. Te meg hébe-hóba besegítesz. Testileg-lelkileg bizony nagyon fárasztó ám. És a szülés utáni regenerálódás sem pár hónap. Ideje elfelejteni, hogy a gyerek mellett majd minden ugyanúgy fog menni, mint nélküle. Egyáltalán nem. Ha ekkora igényeid vannak, akkor tessék keresni segítő forrást. Igen, pénzbe kerül, de ha hasonlóan akarsz élni mint a gyerek előtt, akkor kénytelen leszel erre is áldozni, ha te magad nem tudsz 100%-ban mellette lenni. Ha meg a feleséged a gyerek előtt sem volt a házvezetőnők gyöngye, akkor nem is értem miből gondoltad, hogy majd gyerek mellett az lesz? A kisgyerekes lét a gyerekről kell szóljon elsősorban, nem a te minden igényéről. Nagyon jó lenne, ha férfiak is képesek lennének szülni, akkor aztán megtudnátok mivel is jár ez valójában. Mert így csak követelőzni tudtok a semmire. A volt férjem is ilyen hülye fasz volt. El is váltam tőle a hozzáállása miatt. És nem is bántam meg majd 20 év után sem.
márc. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
31%
Kényelmes, lusta ,béna a nejed. Mondom ezt 3 gyerekkel, akik 4 év alatt születtek.
márc. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
87%

Az első pár hónapban nálunk is ez volt, a babám csak velem/rajtam volt hajlandó aludni, így a napom nagy részében ültem vele a fotelben a plafonig érő kupi közepén, és jobb híján olvastam (kb gimiben olvastam utoljára ennyit, mint akkor). Baromira zavart ez engem is akkor, de priorizáltam. Akkor változott meg kb a helyzet, amikor beindult a mozgásfejlődése.

Fogadjatok takarítót, a kaját meg rendeljétek. Ha szülés előtt nem volt ilyen a feleséged, jó esetben egy átmeneti időszakról van szó.

Hidd el, a mézesmázos rózsaszín felhőn túl, anyává válni a világ legnehezebb dolga is egyben, önmagadat háttérbe szorítva kell mindent megadnod egy másik emberi lénynek, miközben folyamatosan azon szorongsz, elég jól csinálod-e. Légy türelmes.

márc. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező rossz helyen tetted fel a kérést itt minden nő belehal szülés után és pisilni sincs idejük elmenni 18 évig :-D
márc. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
41%
Letörne a kezed, ha Te mosogatnál el?
márc. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, egyedül a feleséged tudja, hogy valóban a gyerek miatt nem tudja megcsinalni, amit kellene vagy csak nincs kedve hozzá. Egyedülálló anyaként anno én mindent megcsinaltam, hiszen nalam nem volt apuka, aki segítsen. Nyilván nem volt egyszerű, de nekem igényem is volt rá, meg nyilván kénytelen is voltam, hiszen ha én nem csinálom meg, akkor minden marad úgy, ahogy volt.

Le kellene ülnötök beszélgetni.

márc. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
82%

Amugy megvalaszoltad magadnak, hogy miert nincs megfozve vagy kitakaritva. :D


"vagy ha eppen etetni kell a kicsit elveszem, vagy par percre ölbe veszem hogy addig se az anyjat nyùzza"


Ezek szerint folyton igenyli az anyja figyelmet, ugye? Ugy eleg nehez barmit csinalni. Egy fozes pl kb 1 ora, ha valami nagyon egyszerut csinalsz elokeszuletekkel egyutt, addig siman felkelhet 3x a gyerek, abszolut kiszamithatatlan.


Masreszt meg nonstop egyutt lenni egy gyerekkel azert kicsit leviszi az anyat is, en is tapasztalom magamon. Ha alszik, en is orulok a semminek, muszaj kicsit toltodni. Nem vagyunk robotok, hogy nonstop dolgozzunk, plane ugye szules utan befigywlhet egy depresszio is amugy, tudtad? Ha folyton a melo lenne, akkor pl ahelyett, hogy lefekudjon veled este, inkabb az alvast választja.

márc. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!