Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a családi...

Mi értelme van a családi konfliktusoknak?

Figyelt kérdés
Anyukám és unokatestvérem 5 éve nem beszélnek egymással. Anyum 5 éve egy rossz pillanatában nagyon megbántotta az unokatesómat, olyat mondott neki, amit nem kellett volna. Azóta nincs kapcsolat. Akkor uncsi még annyi üzenetet hagyott anyumnak, hogyha lenyugszik, akkor beszéljenek, de anyu akkor azt mondta neki, hogy soha többé nem akarja látni. Anyu már bánja és békülne, de uncsi azt mondja, hogy ő már magában lezárta ezt a történetet és nem szeretné tartani a kapcsolatot vele. Nekem ez nagyon rossz, mert két olyan emberrel történik ez, akik nagyon fontosak nekem. Hogyan lehetne békességet teremteni?
ápr. 1. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem család specifikus. Hagyd rájuk, oldják meg. Egyébként nem vagy az unokatesód helyében sem, hogy mi olyat mondhatott neki anyud, ami ennyire rosszul esett. Mindenki másképpen reagál.
ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, vannak olyan dolgok, amiket nem bocsát meg az ember. Ez ilyen. El kell fogadni. Ebből már úgyis csak kényszeredett találkozások lennének.
ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan olyan vagyok mint az unokatesód.

Leírtad, hogy ő hagyott üzenetet anyudnak, hogy szóljon ha megnyugodott. Nem tette.

Nekem x év múlva már ne jöjjön oda senki (se családból, se baráti körből) magyarázkodni. Az évek alatt lezártam, tovább léptem, már nem érdekel

ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még kényszeredett találkozás sincs, mert uncsi semmilyen családi rendezvényre nem jön el anyum miatt.
ápr. 1. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se mennék. Nem akarta megbeszélni, akkor nem érdekel ő se engem. Ha nincs ott megyek, külön megbeszélem azokkal akik érdekelnek.


Anyud szólt be neki. Anyud nem akarta megbeszélni vele.

5 év múlva engem se érdekelne, hogy mit akar a másik

ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Darius- ***** válasza:
Nézd, ha nem beszélnek az már nem konfliktus. Az volt. Beszélj vele és ha nem hallgat rád éljen ahogy akar. Szerintem anyád elvan nélküle is vígan.
ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Vannak emberek (különösen nők), akik nem bírnak feszültség nélkül élni, mindig kell valakit utálni. Hagyd rájuk.
ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az az értelme, hogy tanuljunk belőle, és ne jártassuk minden helyzetben a szánkat.

Majd te bölcsebb leszel a saját életedben.

ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell békességet teremtened, ugyanis ez nem a te harcod. Unokatesód úgy döntött, hogy nem szeretne kibékülni anyukáddal, ezt a döntést pedig tiszteletben kell tartanotok. Mást úgysem tudtok tenni. A megbocsátást nem lehet kierőszakolni, legjobb esetben is csak kényszeredett beszélgetések lesznek a végeredményei.
ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!