Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek az...

Mi értelme van ennek az egymás nevét felveszegetjük őrületnek?

Figyelt kérdés
Szóval Kovács Piroska meg Tóth János össze házasodik, lesz Tóth-Kovács János. A gyerekük lesz Tóth-Kovács Péter. Aki egyszer összeházasodik Asztalos Marikával és lesz Tóth-Kovács-Asztalos Péter, és ez majd megy a végtelenségig? Mi értelme van ennek az őrületnek?
2021. nov. 18. 10:24
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
71%

Én sem értem, ahelyett, hogy az egyszerűség, átláthatóság és letisztultság felé haladna az anyakönyvezés.

Én sosem vettem fel a férjem nevét, nőrokon a családban meg el is vált, özvegy is, gyűlölték is egymást, és még mindig -né.

2021. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem lesz Tóth-Kovács-Asztalos Péter. Úgyhogy higgadj le.
2021. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
86%
És a gyerek se lesz feltétlenül Tóth-Kovács Péter.
2021. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
97%

Az, hogy egymás nevét felveszik, annyiban értelmes, hogy az egész családnak ugyanaz a neve, és senkinek nem kell az eredetit feladnia.

A gyerek meg házasságkötéskor nem viszin tovább az összeset, maximum két név lehet csak használatban, a példád esetén lehet Tóth-Kovács, Kovács-Tóth, Tóth-Asztalos, Asztalos-Tóth, Kovács-Asztalos, Asztalos-Kovács, más lehetöség nincs. (Illetve még az van, hogy csak egyetlen nevet vesznek fel közösen)

2021. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
86%
a gyereknek nem lesz feltetlenul kotojeles a neve. ez a toth-kovacs csak egy valtozata a tothne kovacsnak. tothne gyereke se lesz tothne kovacs peter
2021. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

Túlliheged...

Duplanevű nem vehet fel további harmadik-negyediket...

2021. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
66%

Hát... még nem találkoztatok az olasz arisztokráciával.

Fione Dalavi Fibone Karavaggio de Santos.... Alehandro.

2021. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
68%
Én azt sem értem nők minek veszik fel a párjuk nevét.
2021. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
90%

Mi nem vettük fel egymás nevét, de engem nem zavar, hogy más mit csinál. Szerintem ez egy sokkal normálisabb, mint az hogy egy nő mondjuk Kis Béláné és ki se derül, hogy mi a neve, meg engem ez az egész -nézés teljesen visszataszít, de a mai napig van aki így veszi fel a nevét.

Szóval mindegy, mindenki olyan nevet visel amilyet szeretne. Két tagúnál hosszabb pedig nem lehet egy családnév, úgyhogy a gyerekek nem fokozhatják.

2021. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
95%
Nem lesz "Tóth-Kovács-Asztalos", mert max. kettő tagú lehet a vezetéknév.
2021. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!