Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van e így értelme felvennem...

Van e így értelme felvennem az anyával kapcsolatot?

Figyelt kérdés
A facebook-on az eltűnt embereket kereső csoportban, egy nő a fia után kutat, akit pár hónaposan évtizedekkel ezelőtt örökbe adott. Ismertem egy ugyanilyen nevű fiút, város es életkor is stimmel, a srác mondta nekem anno, hogy nevelőszülőknél nőtt fel. Mondjuk évek óta nem láttam, nem tudom mi lett vele, de a lakcímet tudom, hátha még ott lakik.

#keresés #Örökbeadas
2022. jún. 30. 11:41
1 2
 1/15 Kero10 válasza:
98%

A helyedben én nem avatkoznék be. A srác döntse el, hogy akar-e találkozni


vele.

2022. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Napok óta ezen agyalok, mert az anyuka kétségbeesetten írta többször is, hogy mindent megtett és mégsem találta meg a gyereket, ezért sajnáltam. De igazad van, ha a srác akarta volna, biztos keresni kezdi az anyját, hiszen tudta, hogy örökbeadtak, de sosem említette, hogy ez a szándéka.
2022. jún. 30. 12:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a srácnak elküldöd (privátban) a bejegyzés szövegét (miután FB-n megkerested) üzenetben... Nem tudom mi a jó ilyenkor...

Nem lehet tudni miért adta örökbe, lehet azért, mert olyan anyagi helyzetbe került, hogy sokmindent nem tudott volna megadni a gyereknek és úgy volt vele: "jobb életet szán neki, nem akarja hogy nélkülözzön".

2022. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. A sráccal nem tartjuk a kapcsolatot, évek óta nem is láttam, valószínűleg már nem itt él. Fb-n régen ismerősöm volt, aztán törölte a profilját és ilyen névvel nem találtam új profilt. Szerintem jobb, ha nem folyók bele, bár jó lenne ha egymásra találnánk, de annak idején soha nem mondta, hogy érdekelne a vérszerinti anyja.
2022. jún. 30. 12:19
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy rossz dolog sülne ki belőle, az anya elkezdené érzelmileg pénzért zsarolni, a legtöbbször ezért keresi a szülő a valaha eldobott gyerekét...
2022. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, már hallottam ilyet én is. Van aki csak erre megy. Nem akarom ilyen helyzetbe sodorni a srácot. Lehet, minden úgy jó, ahogy van. Köszönöm hogy válaszoltál.
2022. jún. 30. 12:58
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
És ha te keresnéd meg az anyát azzal, amit a srácról tudsz, hogy mégis legyen valami híre felőle, szerintem rád id rád akaszkodna, és pénzt meg szívességeket kéregetne.
2022. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tenyleg, ebbe bele se gondoltam...
2022. jún. 30. 13:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon rendes lenne töled, ha meg tudnád keresni a fiut, csak annyival, hogy megadnád: itt és itt keres anyád. (Se több, se kevesebb.)
2022. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

9-es nagyon jól írta, csak ismételnem. Valahogy a sracot erd utol (akar a regi cimen) es jelezd keresi az anyja, szerinted es nezzen utana, ha erdekli.


Sajnos sose lehet tudni ki kit es miert nem keresett. Csaladi koron belul ismerek olyat, akinek azt hazudta az orokbefogadonak a kozvetlen rokona, hogy a gyereknek o az egyetlen elo rokona. Igy a gyereknek sose eszebe se juthatott, hogy kezdejen rokonokat, feltesokat, nagybacsikat vagy barkit is keresni. Es az orokbefogadok (pontosabban neveloszulok), se tudtak semmilyen rokonokrol. Masii esetben meg a gyerek felnottkent megkereste vegul az anyjat, de az nem akart vele tovabbra se semmilyen kapcsolatot. Elég szomoru tortenetek vannak.


Altalaban egy gyerek akarmennyire is elhagytak, eldobtak gyerekkent, ha mar kezd felnotte valni vagy felnő, keresi nagyon a valaszt a miertekre, a szarmazasra es ebben erdemes, ha nem is nyomuolosan, de segiteni. Ebben az esetben, ha fel tudod a gyereket kutatni es jelzed fele, hogy lehet az anyja keresi itt es itt, akkor az boven eleg. Ha kevesebb a harag benne, mint a kivancsisag, akkor utanajar, ennyi idosen meg eleg ovatosak mar az emberek, lehet alprpfilrol fog utananezni az "anyjanak" es övé a dontes joga fel akarja-e venni vele a kapcsolatot vagy sem.


Szerintem minden ilyen esetben a legfontosabb, hogy lehessen döntési lehetosege. Azaz ha nem tud rola, akkor pont ugyanolyan tehetetlen elhagyott ember marad, mint amikor azza valt gyerekkent mas felnottek dontesei miatt. Ha a gyereket mar nem talalod meg, akkor vegso esetben jelezheted az anya fele is (lehetoleg ne a sajat nevedrol stb.), hogy szerinted aki a gyermeke annak ez es ez lehetett az utolso cime vagy prpfilja a fb-on. Onnantol meg keresgeljen ő tovabb, ha annyira fontos neki.

2022. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!