Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogott egy hihetetlenül...

Elfogott egy hihetetlenül irigy érzés a testvérem iránt, hogy győzzem le?

Figyelt kérdés

Édesanyám és édesapám még él, viszont idősek már.

Van egy nálam sokkal idősebb bátyám, illetve vagyok én, a kishúga.

Én már 28 éves vagyok, de sajnos úgy hozta az élet, hogy nagyon szerencsétlen vagyok párkeresés szempontjából. Nem sok párom volt eddig, de akik voltak azok mellett elég durva leckéket tanultam. Ez sajnos megkeserítette édesanyámék életét is, mindig is nagyon féltettek.


Bátyám egy szerencsésebb alkat. Ő neki már felesége van, most jön a baba, és most vettek házat is. A baba nagyon nehezen jött össze nekik, de most az egész család boldog, hogy végre lesz unoka. Bármibe fog, sikeres, tökéletes élete van.


Én egyedül tengődök egy nagyon drága és nagyon romos albérletben, és ma megütött valami. Valószínűleg már mire nekem lesz babám, a szüleim nem élik meg. Édesapám legalábbis. Oltárhoz sem tud már kísérni valószínűleg. Viszont a testvérem minden egyes nagy pillanatában ott vannak, segítenek, támogatják.

Mindig én voltam a szüleim és a testvérem is szeme fénye, utolsó gyermekáldásos lehetőség voltam nekik, óvtak mindig is mindentől. És nagyon nem néz ki úgy, hogy mostanában én is családot alapítok... És tudom mennyire fog hiányozni édesanyám vagy édesapám jelenléte a boldogságban.


Hihetetlenül nehéz ezt nekem feldolgozni, és az a baj, hogy sajnos mérhetetlen nagy irigységet érzek a bátyám iránt, kerülöm a találkozást, a babáról se nagyon kérdezgetek már. Egyszerűen nem megy, a saját kudarcomat látom az ő tökéletes életében. Ráadásul pénzzel is húzza a szüleimet eléggé durván, úgyhogy kicsit haragszom is.


Tudom, hogy ez nem helyes érzés, de mit tudok tenni ilyenkor?? Kivel beszéljem meg? Ez el fog múlni?

Az tesz rá a lapáttal, mikor szüleim is mondják, hogy nem tudnak nyugodtan meghalni így, hogy egyedül vagyok és nem látják merre halad az életem... Hiába mondom, hogy jelenleg így vagyok boldog, hisz előző mérgező kapcsolataimból egyszerűen muszáj kigyógyulnom, 16 éves korom óta roncs voltam lelkileg miattuk, ez az első alkalom azóta, hogy újra összeszedtem magam.


ápr. 14. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

"szüleim is mondják, hogy nem tudnak nyugodtan meghalni így, hogy egyedül vagyok és nem látják merre halad az életem..."


Mivel az irigységed oka a fenti idézet (és még sok-sok másik hasonló a szüleidtől, gondolom), el kellene kezdened leválnod róluk, és nem nekik megfelelni görcsösen. Lényegében úgy neveltek, hogy egy rakás sz@r vagy, ha egy férfi nem hagyja jóvá a létezésedet egy karikagyűrűvel.


A SAJÁT életedet éld, ne azt, amit a szüleid elvárnak tőled.

ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Tudom hogy rossz érzés. Nekem tavaly halt meg apukám, így elárvultam. Minden nap gondolok a szüleimre, én is elképzeltem ezeket a helyzeteket nélkülük, nekem is fáj.


Ne hasonlítgasd magad másokhoz. Te is képes vagy mindenre, csak önbizalmat kell szerezned. Tanulsz, esetleg dolgozol? Vannak barátaid? Szerezz velük kapcsolatban örömöt. Hidd el semmiről sem vagy elkésve, olyan fiatal vagy. Nem kell irigyned lenned, halál felesleges érzés. Neked is lesz majd kapcsolatod, saját családod.


A szüleid tényleg csak féltenek, de nem kell rájuk hallgatni. Apukám részéről én is késői gyerek voltam, rengeteget hallottam ezt a dumát én is. Így hogy elment, szegény biztos örülne hogy nincs semmi bajom, haladok kis tempómban a céljaim felé.


A pénz dolog meg a szüleid hibája. Nemet kellene mondani, felnőtt férfi, tartsa el a saját családját. Én más természet vagyok, de én biztos nem tartanám a kapcsolatot a bátyámmal, mert tökre nem érdekelne, sem ő, sem a gyereke. Én sem tartom a nővéremmel apám halála óta, mert leszarom, és undorító dolgokat művelt. Mit idegesítsem magam.

ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Beszelsz ossze vissza... Irigy vagy a tesodra az eletere de neked nem kell se pasi se gyerek. szerintem foglalkozz magaddal. Ha neked is lenne gyereked te is tobb anyagi tamogatast kapnal.
ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magadra koncentralj, a sajat eletedre. Es arra, hogy eros vagy, mivel ki tudtal szallni mergezo kapcsolatokbol, ami sajnos nagyon jo lecke mindig, hogy ezentul felismered es el tudod kerulni. A lenyeg, hogy magaddal rendben legyel, utana jon a tobbi is. Csak nem ragorcsolni semmire, ez nagyon fontos, ez a siker titka. ;-)
ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Na azért egy 28 éves embernek nem lehetnek annyira öreg szülei, hogy mindjárt meg akarjanak halni! Még ha későn születtél is, akkor se többek, mint 70-75. Fognak még élni, mire te párt találsz és jön a gyerek. Persze ehhez neked is keresni kell a kapcsolatokat.

Nagyon romos és nagyon drága albérlet: ennek semmi értelme! Vagy költözz egy nagyon drága, egyáltalán nem romos albérletbe, vagy egy nagyon romos nem drágába.

ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a temahoz szolnek, de ahogy #5 irta, ha 70-75 evesek is a szulok, nem kell maris temetni oket. Ferjem nagymamajat egy honapja veszitettuk el, nyaron lett volna 94 eves. Ugyhogy nem kell ketsegbeesni.
ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Édesapám nagyon beteges, ráadásul most kezelték félre éppen egy agyvérzés miatt. Sajnos elég csak ránézni, illetve az életmódját... Én lennék a legboldogabb a világon ha minél tovább élnének. Anyukámnál nagyobb az "esély", hogy sokáig fog élni, de sajnos ő is szívbeteg, egy marék gyógyszert szed. Isten ments, hogy temessem őket, csak szerintem azért minden gyerekben benne van, hogy retteg a szülei elvesztésétől. Főleg, ha még nincs saját családja.


A romos drága albérletet pedig úgy értettem, hogy a környéken olcsónak számít, mivel nem a legjobb állapotú, de a fizetésem miatt ezt engedhetem meg magamnak tehát nekem drága. Nem panaszkodom amúgy, de nyilván célom fejlődni. Egyedül.


"Irigy vagy a tesodra az eletere de neked nem kell se pasi se gyerek. szerintem foglalkozz magaddal."

Nem az életére vagyok irigy, hanem a szüleimmel átélt dolgokra, hogy ő végig megélheti velük azokat a pillanatokat, amiket én már nem biztos. Látom, hogy anyukám hogyan támogatja a sógornőmet, ahogy a szülésről beszél, összeszorul a szívem, hogy nekem már nem biztos, hogy fog majd segíteni. Apukám álma mindig az volt, hogy lásson menyasszonyi ruhában... Teljesen egyedül élek, látogatom a szüleimet néha de nem vagyok rájuk akadva, viszont borzalmas érzés ezt így tudatosítani. És főleg, hogy ilyen negatív irigységet vált ki belőlem a tesóm felé... Mikor tudom, hogy erről az egészről senki nem tehet, hogy így alakult.

ápr. 14. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez valamennyire a "kistesók" sorsa, főleg ha sokkal fiatalabb vagy. Én pl 15 évvel fiatalabb vagyok a bátyámnál.

Mire én 15 lettem arra ő már diplomázott, esküvője volt, és úton volt a gyerek (illetve gyerekek ahogy útközben kiderült).

Jelenleg egyetemre járok, de nagy bennem a félsz, hogy mi van ha nekem a diplomaosztómat se élik meg... ami még 3 év

Sajnos apukám eléggé beteg, bár most javult az állapota.


Foglalkozz magaddal, fejleszd magad, lássák hogy jól boldogulni, boldog vagy

Egy szülőnek nincs is ennél nagyobb öröm:)

ápr. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!