Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 07:02
 1/9 A kérdező kommentje:

24 eves fiu vagyok, van ket hugom 21 es 16 evesek

Nevelootthomba nottunk fel, amikor dolgozni kezdtem, lakast bereltem, odakoltoztek a hugaim is

Anyak meghalt, apank megolte, azota o bortonbe van, nem tartjuk vele a kapcsolatot

En kamionozok evek ota, havonta csak par napot vagyok otthon

21 eves hugom tanul, egyemtemre jar, besegit ahol csak tud bar mostanaba ritkan van otthon, mert van egy baratja, rendes srac es egyutt elnek, neha ranez a hugunkra

De most a 16 eves hugunakkal van a gond

Rossz tarsasgba keveredett, cigizik iszik es ki tudja meg miket csinal

Kolti a penzt renddesen, mar sajat kartyat kapott, arra uralok neki ha kell, mert nagyon sok penzt elkoltott felesekegesen, haverjainak is vett draga cuccokat stb

Probaltunk vele beszenlni de nem hallgat rank es flemgmazik nem erti meg hogy ha van is penzt de akkor meg nem kell szorni meg azt vagja a fejunkhoz hogy sajnaljuk tole

Lakashitelem van, felél szetkurjak a lakast a havejraival amig nem vagyok otthon

Nem tudom mit csinjaljunk vele, vigyuk vissza nevelotthonba mert egesz nap gyomoridegen van hogy nemtudom mi van otthon amig kulfoldon vagyok 1 honapot

ápr. 20. 07:02
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőotthonba vinném vissza.
ápr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell vinni a nevelőotthonba mindenképpen. Ott jobban tudnak talán rá figyelni, mint ti most. Ha meg felnőttkorú lesz, akkor se ti pénzeljétek, hanem tanulja meg hogy a pénznek mi értéke van, ha dolgoznia kell érte, akkor majd mrgtudja és talán nem él ilyen felelőtlenül. De ha ezt így hagyjátok ahogy most van, az egész életét tönkre fogja tenni.
ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen egyedül él, senki nem neveli... Mégis mit vártál, mi lesz? Vagy nevelőotthon, vagy a 21 éves hugod vissza költözik és ő nevelgeti
ápr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értem, hogy egy ilyen szomorú gyökerekkel rendelkező családi dinamikában mi volt a terv? Minden jó lesz, ha szélnek vagytok eresztve?

Minimum vezetett terápia kellett volna a traumák feldolgozására, amik később még brutálisabbam hathatnak.

Vigyétek vissza, igen. És pszichológusra is küldj pénzt. A nevelőkkel beszéld meg, hogy járjon mindenképpen. Neki csak folyamatos segítséggel lehet teljes élete. Rajta sajnos így csattant a környezeti hatás.

ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként a pénzcsapot zárd el. Ne utalj neki csak azért, mert elköltötte. Én is azt javasolnám, hogy a nagykorúságáig hátralévő pár évet töltse nevelőintézetben, hátha hatnak rá. Testvérként szèp, hogy próbálsz róluk gondoskodni, de nem kötelességed. Így, hogy hetekig nem vagy otthon, a húgod zéró felügyelet nélkül, mindenféle rossz arccal megismerkedve akár bajba is kerülhet.
ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul van egy 16 éves hgotok, aki egyedül tölti a napjait. Nem is értem, vigyétek vissza a nevelőotthonba, ahol figyelnek rá.


Nagyon szép, hogy segíteni akartok, de ő még kiskorú.

ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hülyeséget csinál titeket meghurcolhatnak. Melyikőtök a gyámja? Az sajnos nem hagyhatja így magára, amíg be nem tölti a hugi a tizennyolcat.
ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs állandó felügyelet alatt egy 16 éves? Hány évet szeretnétek leülni azért, ha történik vele valami?
ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!