Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenko r csinálni?

Mit lehet ilyenko r csinálni?

Figyelt kérdés
szóval én 1 és fél éves koróm óta nevelőszülöknél lakom. 8-9 éves koromig rendszeren tartottam anyukámmal a kapcsolatot aztán meg szünt. 14 évesen megint felvettem vele és azóta minden hónapba kb 1x megyek hozzá. de én sűrübben szeretnék....nem tudom hogy nevelő szüleiimnek ezt hogy mondjam el mert az igazi anyukámat nem igazán kedvelik.
2010. máj. 9. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

magyarázd meg nekik,hogy attól mert ők nem kedvelik,neked szükséged van arra,hogy láthasd.

jogod van látni,nem vehetik el tőled

2010. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Én megértem a nevelőszüleid hogy nem kedvelik az anyádat... milyen anya az ilyen aki elhagyja a gyerekét???? És ami még totálisan érthetetlen számomra, hogy ezek az elhagyott gyerekek mégis kapaszkodnak az ilyen szülők iránt..... szeretném hogy jól értsd amit mondok, mert ezzel nem téged akarlak bántani, nagyon sajnállak, és szörnyű lehet ez a helyzet, csak egyszerűen felfogni nem tudom. Én soha többé nem akarnám látni az anyámat ha elhagyott volna... téged ráadásul 2x is elhagyott, hiszen 14 éves korodban ismét megszakadt a kapcsolatotok. Miért van erre szükséged? A nevelőszüleidnek köszönhetsz mindent. Ők ruháztak, etettek, virrasztottak a betegágyadnál.... ők a SZÜLEID, felcsináltatni magát bárki tudja, és megszülni a gyerekét... de az anyaság utána kezdődik, törődni vele, ott lenni minden percében, hallani az első szavát, sírni, amikor beteg, örülni, amikor örül.... ez az anyaság, én ezt érzem a gyerekem iránt, bármit megtennék, csak neki jó legyen, mindennél jobban szeretjük őt a férjemmel - és persze egymást is. Ezt jelenti szülőnek lenni.
2010. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok, bocs, azt akartam írni, hogy 8-9 évesen ismét megszakadt a kapcsolat.... de áll amit írtam egyébként persze
2010. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jogos a nevelő szüleid részéről az,hogy nem kedvelik az igazi anyukádat,bár a döntést mindenképpen Rád kell,hogy bízzák.Neked is jogod van eldönteni,szeretnél-e e még egy esélyt adni anyukádnak,megbocsájtasz-e neki,szeretnéd-e Vele sűrűbben tartania kapcsolatot,stb.Én azt mondnám,hogy értsd meg a nevelő szüleidet is,hiszen csak féltenek,hogy megint közel kerülsz anyudhoz,aztán meg csalódsz,ugyanakkor beszélj Velük a Te érzéseidről is.Biztosan tudtok valami kompromisszumot kötni!Én azt is elmondnám nekik a helyedben,hogy Te nagyon szereted őket,és hálás vagy nekik mindazért,amit érted tettek,és az anyuddal való kapcsolattartás ezen nem fog változtatni.Eddig is támogattak,melletted álltak,ezt is biztosan megértik.Ha viszont esetleg mégsem engednék,tudd,hogy azt szeretetből,féltésből teszik.
2010. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) kedves második kommentelő. teljess mértékben meg értelek hogy igy gondolkozozl...én is igy tennék ha nem saját helyzetemről volna szó...igaz hogy édesanyám eldobott magától és ez bűn volt tőle...ráadásul több gyereke se lehet mivel volt egy egégzégügyi műtétje....de szerintem az életben mindenkinek kell adni egy esélyt hogy bizonyiston.
2010. máj. 9. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
2. hozzászóló vagyok. Te biztos egy nagyon jószívű, kedves ember vagy, ha adni akarsz neki még egy esélyt, tedd, de semmi esetre se a nevelőszüleid háta mögött, mert őket megbántanád, és ők ezt nem érdemlik meg. Anyukád már nem egy esélyt játszott el szerintem, ahogy ezt már korábban is leírtam, de persze próbálkozni lehet. Őszintén beszélj a nevelőszüleiddel erről. Sok sikert kívánok!
2010. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát köszönöm :) beszéltem velűk erről már....de nevelő apukám nagyon szerett vona egy lány gyermeket magának...(tudni kell hogy 2 fiu bátyjám van...azok is csak mostohák de olyanok mintha igazi testvéreim lennének)...és szerintem apum nagyon félt...most van az első barátomattól is nagyon féltett meg akkor most anyukám is 1 éve felbukkant...őket is megértem de nem akarom hogy ennyire féltsenek
2010. máj. 10. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!