Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig tolem kernek penzt,...

Mindig tolem kernek penzt, azzal az indokkal hogy nekem nincs gyerekem, csak a probleman van az osszes testverem miatt, csak a gond. Nem akarok veluk foglalkozni, ugye jogos ez?

Figyelt kérdés

Allandoan tolem kerik a penzt, es ugy kerik hogy elvarjak hogy adjak, mert en ezzel tartozok, mivel nekem nincs gyerekem, nekik igen..

Ilyen a felfogasuk. En nem mondok rosszat a gyerekeikre ,isten orizzen, ok nem tehetnek arrol hogy megszulettek. De a szuleik nagyon felelotlenek..nem is kedvelem oket, csak akkor keresnek ha penz kell.

Sosem voltunk jo viszonyban, masak vagyunk nagyon.

Akarhanyszor meglatom a nevuket mar tudom hogy baj van..olyan emberek akikkel en nem baratkoznek es szoba sem alnek veluk ha nem lennenek a testvereim.

Csak a bajt hozzak az eletembe, a stresszt es a gondot. Nem akarok veluk foglalkozni egyaltalan.

De mit csinaljak? Tilsam le oket?

Ugye jogos ahogy erzek?

Nem tartozom feleloseggel ertuk, raadasul van amelyik idosebbek tolem es ferfiak.

Meg olyanokat csinalnak hogy nekik nincs bejelentett munkaviszonyuk, hol dolgoznak hol nem, es nem hagynak beken hogy vegyek fel nekik hitelt.

Elvarnak tolem, hogy en fiatal dolgozo lany letemre, rontsam el az eletem miattuk, mert nekik elvan, es tegyem magam barlistara hogy nekik penzuk legyen. Telefont, tv-t is velem akarnak felvetetni, azzal az indokkal nekik nem adnak, es fizetni fogjak. En egyalatalan nem akarom oket az "eletembe"


ápr. 20. 18:19
A kérdező szavazást indított:
Jogos, igazam van
Meglehet oket erteni
50 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Miért adsz nekik? Mondd meg, hogy most neked sincs.

Majd leszoknak arról, hogy hívjanak.

ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Akkor meg elvarjak hogy magyarazzam el nekik hova teszem a penzem es mire koltom ha nincs gyerekem, nem hiszik el hogy nincs
ápr. 20. 18:28
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagy gondnokság alatt, hogy el kéne számolnod a pénzeddel. Küldd el őket a francba, amikor pisisként kezelnek. Ennél többet ér bárki.
ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Soha nem is adtam volna… és nem egy ilyen kérdés van itt, nem tudom miért ilyen gyakori ez, hogy úgy érzik az emberek hogy kötelességük, illetve nem tudnak nemet mondani
ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Zowie ***** válasza:
97%
Én a helyedbe mindenképpen megszakítanám a kapcsolatot velük, család ide vagy oda. Ha keresnek ne vedd fel, ne reagálj és előbb vagy utóbb elszoknak.
ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg nekik, hogy mivel neked nincsenek gyerekeid, ezért nem is lesz támaszod idősebb korodban, mint nekik. Vagyis nagyon meg kell gondolnod mire adsz ki pénzt, hiszen csak abból gazdálkodhatsz majd a nyugdíj mellett, amit most megtakarítasz.
ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kik neked ezek az emberek? Minek magyarázkodsz nekik? Simán küld el őket melegebb éghajlatra.
ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Fejőstehénnek néznek, mert hagyod magadat érzelmileg zsarolni. Mibe kerülne azt mondani, hogy most nem adok, mert másra kell a pénz amihez semmi közötök sincs. Megsértődnek és a problémád megoldódott és éled a boldogan az életedet?


Felnőttként nem vagy köteles beszámolni senkinek sem a pénzügyeidről. Ha továbbra sem tudsz nemet mondani akkor életed végéig pénzelheted őket és te nem viszed majd semmire sem.

ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Aki ennyire suta, hogy nem tud kiállni magáért az meg is érdemli, hogy pénzautomataként kezeljék!
ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

Gondolom, a szülei.

Le is írta, hogy ő egy fiatal lány, teljesen normális, hogy magyarázkodik nekik.

De engedni nem szabad.

ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!