Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarna, ha a lányod 1 év...

Zavarna, ha a lányod 1 év kapcsolat után házasodna? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt, márciusban eljegyzett.

Jövő nyáron szeretnénk egy nagy esküvőt, nekem az álmom a Bazilika, hercegnős ruha, minden egyéb. De mindig, mikor elkezdtük szervezni, bennem volt az is, hogy mennyire messze van, és én már holnap a felesége szeretnék lenni, nem várni még több, mint egy évet.


Ezért májusban tartjuk a polgári szertartást, utána lesz a legközelebbi barátainknak, családtagjainknak egy vacsora és buli (jövőre pedig egy "rendes" lakodalom).

A meghívókat a héten adtuk oda, mindenki boldog volt, az apámat leszámítva. Akivel sok "igazi" kapcsolatom nincs. Óvodás koromban vált el az anyámtól, az életemben azóta kis túlzással a vérkeringéssel rendelkező ATM szerepét töltötte be. Szülinapokon banki átutalás formájában köszöntött, majd felhívott, hogy utalt pénzt, boldog szülinapot. Karácsonyok, névnapok szintén. Ha kértem tőle segítséget, azt úgy oldotta meg, hogy kerített valakit, aki megcsinálta nekem az adott dolgot.


Annyiszor nem hívott fel szerintem az elmúlt 5 évben, mint most, a pár nap alatt.

Minek ez az esküvő, egyáltalán, mióta vagyunk mi együtt, hová rohanunk, mondjam már meg, hogy huszonévesen miért akarok feleséget játszani, ráérek én ezzel még. És hogy ennyi idő az semmi, mások össze sem költöznek ennyi idős kapcsolatba (együtt élünk kb. a kapcsolatunk kezdete óta). Én ezt a részéről inkább hisztinek érzem, de nem tudom... Az apám, legyen ott, de legszívesebben már azt mondtam volna neki, hogy ha ennyire zavarja, nem kell jönni, megoldjuk nélküle is.


ápr. 21. 08:36
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos igaza van. Egy év az semmi. Ráadásul így lakodalmad sem lesz, mert amit egy év múlva tartanál az már max. egy buli.
ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak papíron lennék valakinek az apja, akkor mindegy, úgysem érdekelne.


De az egy vicc, hogy egy évet kevésnek gondoljunk egy kapcsolatnál. Ez már az a kategória, hogy a felesleges túlaggódással, meg hogy mindenre biztosra menve az ember az életét szalasztja el. Teljesen ok egy év után házasodni.


De az már abszurd, hogy a polgári szertartás meg az egyházi között ennyi idő eltelik.

ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanezt a kérdést kiírtad tegnap más formában. Tiszta marhaság amúgy ez, hogy most polgári, majd egyszer nagy esküvő, semmi értelme.
ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, mi megismerkedtünk augusztusban, decemberben eljegyzés, áprilisban esküvő (következő év márciusban szültem, és az eskövőnkön egy héttel múltam csak 19). Jövő héten lesz a 28. házassági évfordulónk.


CSak rajtatok múlik, nem máson.

ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
71%
Ha boldog a párjával a lányom, én támogatnám. 1 év bőven elég, hogy megismerd a másikat. Mi a már azóta exférjemmel 10 év után házasodtunk, mégis elváltunk, a szüleim 3 hónap után, most volt a 45.házassági évfordulójuk. Szerintem apádnak semmi köze nincs hozzá, hogy mikor lesz az esküvőtök.
ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
83%

Hát nézd, az én lányom fél éve van együtt a barátjával. 20 éves, a srác 22. Imádják egymást, kb együtt élnek, egyenlőre még itthon és a fiúnál, most keresnek albérletet. Nem lepne még, ha egy nap úgy jönnének haza, hogy összeházasodtak és őszintén szólva nem is lenne vele semmi problémám.

De van a kornyezetemben arra is példa, hogy a 30 feletti no kezét egy hónap után kérte meg a párja, fél év múlva házasodtak, egy év múlva elváltak.

Az emberek és a kapcsolatok nem egyformak.

A te életed, úgy eléd, ahogy akarod.

ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

Fél év után volt az eljegyzésünk, egy év után esküvő. 12 éve együtt vagyunk.

Valójában 20 év után is tökremehet egy házasság, és kiderülhet, hogy hazugság volt az a 20 év.

Nagyon be vannak az emberek ragadva egyféle narrativába, hogy előbb ismerd meg, legyetek évekig együtt. Legyél biztos benne.

Na akit elhagynak pár év után mondjuk pluszban két gyerekkel, az is biztos volt benne, hogy a biztosra szül.

ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
73%
Ha én egy év után házasodtam volna, akkor már kétszer elváltam volna.
ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Az, hogy hamarabb tartjuk a polgárit, mint az egyházi szertartást, és a lakodalmat, szerintem az utóbbi értékéből nem vesz el semmit. Most ott leszünk 45-50-en, jövőre meg 150-en.

ápr. 21. 09:01
 10/40 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez nem feltétlen szülő-gyerek kérdés. Én barátként voltam hasonló helyzetben. Most őszintén hogy lehetett volna ebből jól kijönni? :D Most vagy lefújja az esküvőt (ami nonszensz lett volna), vagy rossz szájízzel házasodik, vagy a mi viszonyunk romlik meg, vagy a legjobb eset az, hogy kölcsönösen elfogadjuk, hogy máshogy látjuk a világot és semmi következménye a beszélgetésnek. Persze, hogy inkább csendben maradtam.


Nagyon hasonló a történet: 1,5 év után házasodtak, szűkkörű polgári szertartás azzal a szöveggel, hogy majd jövőre lesz lagzi is. Na évekkel később se lett belőle lagzi és meglepődnék, ha lenne már. De ha lenne is, szerintem már elveszett a lagzi és esküvő varázsa, hisz házasok évek óta. Egyszerűen nincs akkora váó faktora a dolognak éves csúsztatással. Azóta is boldogok együtt, nem volt hiba korán házasodni, de nem volt lakodalmuk, miközben szerettek volna.


Mondjuk szerintem alapból mindenki ráér 2-3 évet párkapcsolatban élni a házasodás előtt. Nekem egy év arra elég, hogy bemutassam a pasimat a családnak. :D

ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!