Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarna, ha a lányod 1 év...

Zavarna, ha a lányod 1 év kapcsolat után házasodna? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt, márciusban eljegyzett.

Jövő nyáron szeretnénk egy nagy esküvőt, nekem az álmom a Bazilika, hercegnős ruha, minden egyéb. De mindig, mikor elkezdtük szervezni, bennem volt az is, hogy mennyire messze van, és én már holnap a felesége szeretnék lenni, nem várni még több, mint egy évet.


Ezért májusban tartjuk a polgári szertartást, utána lesz a legközelebbi barátainknak, családtagjainknak egy vacsora és buli (jövőre pedig egy "rendes" lakodalom).

A meghívókat a héten adtuk oda, mindenki boldog volt, az apámat leszámítva. Akivel sok "igazi" kapcsolatom nincs. Óvodás koromban vált el az anyámtól, az életemben azóta kis túlzással a vérkeringéssel rendelkező ATM szerepét töltötte be. Szülinapokon banki átutalás formájában köszöntött, majd felhívott, hogy utalt pénzt, boldog szülinapot. Karácsonyok, névnapok szintén. Ha kértem tőle segítséget, azt úgy oldotta meg, hogy kerített valakit, aki megcsinálta nekem az adott dolgot.


Annyiszor nem hívott fel szerintem az elmúlt 5 évben, mint most, a pár nap alatt.

Minek ez az esküvő, egyáltalán, mióta vagyunk mi együtt, hová rohanunk, mondjam már meg, hogy huszonévesen miért akarok feleséget játszani, ráérek én ezzel még. És hogy ennyi idő az semmi, mások össze sem költöznek ennyi idős kapcsolatba (együtt élünk kb. a kapcsolatunk kezdete óta). Én ezt a részéről inkább hisztinek érzem, de nem tudom... Az apám, legyen ott, de legszívesebben már azt mondtam volna neki, hogy ha ennyire zavarja, nem kell jönni, megoldjuk nélküle is.


ápr. 21. 08:36
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

A foglaló a helyszínünkre már ki lett fizetve, a Bazilika díját is kifizettük, a ruhám tervezése, elkészítése is folyamatban van már. Úgyhogy lesz nyáron lagzi, nem csak ilyen belengetés részünkről, hogy jaj majd lesz "rendes" is. :)


Várom azt is nagyon, ugyanúgy fogjuk élvezni azt a napot is, de számunkra ez jobb megoldásnak tűnt.

ápr. 21. 09:19
 12/41 anonim ***** válasza:
75%

Igaza van. Nem az egy év miatt, hanem mert külső szemmel borzasztóan aggasztó ez a kapkodás, hogy még azt sem tudjátok/akarjátok kivárni, míg a lánykérés után megfelelően leszervezitek az esküvőt - ami igazából egy leélt élethez képest minimális idő.

Most ez rosszul fog esni a rózsaszín ködödben, de a bántalmazó kapcsolatok egyik tipikus jele az, hogy ennyire sürgetve van minden, legyél hozzákötve a másik félhez, mielőtt túllátnál az örömön és minden egyeben.


Apukád nem volt jó szülő, és nyilván a saját keserűsége is beszél belőle. De aggódik, nem bántani akar. Hogy jogosan-e, azt csak az idő dönti majd el.


Szerintem butaság ez a kapkodás, pont a lényegét veszíti el az egész esküvő és lagzi ezzel a szétaprózással.

ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
81%

Akkor házasodsz, amikor akarsz, illetve a pároddal akartok. Ha napi szinten lenne kapcsolatod apáddal, akkor se szólhatna bele, hogy ne házasodj. Felnőttek vagytok mindketten.


Nem lehet általánosítani, hogy a gyors lagzi biztos válást jelent. Szüleim 9 hónap után házasodtak össze, 33 éve lesznek házasok idén. Volt aki a lagzin megkérdezte tőlük, hogy muszájból-e (biztos terhes...), de nem. Majd rá két évvel születtem én.

Unokatestvérem meg 3 év kapcsolat után házasodott, lett egy gyerek, majd el is váltak...


Az, hogy milyen lagzit meg hogy akartok megint a saját döntésetek, bár én a magam részéről a nagy rongyrázós lagzit a szertartás után is feleslegesnek tartom, nemhogy majd egy év múlva...

ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
83%

Akkor ez tényleg más szituáció, mint amit említettem. Továbbra se értek veled egyet, de nem gondolom, hogy objektíven igazam lenne. Végső soron ez a ti életetek. Remélem mindkét nap jól boldogan fog telni!


Az apád pedig valószínűleg csak félt. Amit elhiszek, hogy nem tűnik őszintének, hisz nem volt jelen az életedben, de lehet pont ezért is csinálja. Egyrészt lehet nem ismer titeket és a kapcsolatotokat eléggé, hogy megbízzon bennetek. Másrészről pedig lehet kompenzál, mert azt érzi, hogy most valami nagy dolog történik az életedben. De meglehetősen nehéz pszichoanalizálni valaki 2 mondat alapján. :D

ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
43%

En is vérkeringéssel rendelkező (anya az en esetemben) a lányom életében es sokszor tenyleg a vérem adom, mert a pénz plazma.

Miert alakult így? Mert ennyire tart igenyt tőlem, a társaságomra nem, se a tanácsomra, pedig szívesen töltenék vele időt, de ahhoz két ember kell. Sokan hiszik, hogy pénzzel pótolom a gondoskodást, pedig nem igaz, ennyit van lehetőségem nyújtani. Az nem jelenti, hogy nem szeretem a gyerekem!

Sőt, így is elfogadom, hogy csak bankomatnak kellek!

Szóval ez, hogy csak penzt ad, nem jelenti azt, hogy nem szeret, ha te mondjuk sose hívod csak ha penz kell vagy akkor sem!

Lehet, hogy egy év elhamarkodott, mert egy ev alatt még ott van a szerelmi hormon, ami elvakít es nem latod a partnered valóságosan.

Miutan a hormon elmúlik, akkor kapsz egy valós képet, az kb 2-3 ev.

Akkor meg mar nem akar lehet az ember házasodni!

Tehat annyi a baj hogy lehet nem ismered eléggé a pasid, es kiderül róla ez az esetleg mikor mar a ferjed es akkor mar nagyon komplikalt otthagyni, mikor mar közös a ház stb.

En pl elremültem mennyi minden derült ki a barátomról 1,5 év után, amit sose sejtettem volna, titkos hazas szerető stb

ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Nem a rongyrázásról van szó, hanem arról, hogy szeretnénk minden szerettünkkel, barátunkkal is együtt ünnepelni.
ápr. 21. 09:44
 17/41 anonim ***** válasza:
37%
* verkeringéssel rendelkező ATM, bocs
ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

"Szóval ez, hogy csak penzt ad, nem jelenti azt, hogy nem szeret, ha te mondjuk sose hívod csak ha penz kell vagy akkor sem!"


Nem jött el a szalagavatómra, mert előtte volt az egyik barátja születésnapja és másnapos volt.

Nem volt ott a gimis ballagásomon, mert ő utálja az ilyen kötelező eseményeket, nem fog a napon aszalódni a többi szülővel.

Ha felhívtam, hogy valahová el kellene vinni, anyáék, nagyszüleim nem érnek rá, nem ő jött, hanem elküldte az egyik sofőrjét, vagy utalt pénzt és közölte, hívjak taxit.

És még sorolhatnám... Szóval a mi kapcsolatunkban nem én voltam a hunyó.

ápr. 21. 09:47
 19/41 anonim ***** válasza:
48%
Ha biztos vagy ebbe a kapcsolatba , házasodj! Így szép mikor szerelmes az ember! Utana mar semmi kedve nincs lehet az embernek
ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
41%

Erre nincs 1 fix megoldás.

Nektek kell tudni mit akartok, van akik 4-5 év után házasodtak mégis elváltak, meg aki 1 év után és 1 életre együtt voltak...

A legfontosabb, hogy azt tegyétek amit akartok és ne érdekeljen senki más.

A többi csak mellébeszélés.

ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!