Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Szerelemből kell házasodni...

Szerelemből kell házasodni (elköteleződni) vagy inkább "ésszerűen" a másik racionális értékeit figyelve?

Figyelt kérdés
Köszönöm az őszinte válaszokat előre is! Két dolog közt őrlődök. Az egyik egy olyan lány, akibe őrülten szerelmes lettem, de sok tulajdonsága más, mint nekem (szeret sokáig és sokat aludni, exhibicionista, kissé művi, bizonyos értelemben szabados, mindentől és mindenkitől kötetlenül él, bár más téren - mint az alkohol, a bulizás - imponálóan visszafogott. Összességében mégis szeretem és hiszek a változásban). Én is ilyesmi voltam 5-10 éve, ő most 24, én 30. A másik lány is csinos, de abszolút nem lángol felé az érzésem, attól tartok, hogy e nélkül a láng nélkül még randizni sem kéne hívnom. Pedig objektíve tetszik és külsőleg, értékrendileg is értékesnek tartom. Kettejük "keveréke" kéne?

2021. okt. 28. 16:56
A kérdező szavazást indított:
A mindent elsöprő szerelem jobb
A megfontolt választás jobb
Várj, míg egyben lesz a kettő (ha képes vagy várni a bizonytalanra)
31 szavazat
 1/8 anonim válasza:
Sehogy
2021. okt. 28. 17:04
 2/8 anonim válasza:
Ha nem a szívedre hallgatsz akkor azt egész életedben bánni fogod. Valószínű hogy x idő múlva szétmentek ezzel a csajjal is mert hát semmi nem tart örökké, főleg a szerelem. Viszont nem lesz benned mardosó hiányérzet hogy lemaradtál valamiről, hogy elcseszted az egyetlen esélyed a boldogságra. Ehelyett gazdagabb leszel egy értékes tapsztalattal miután rájöttél hogy a szerelem önmagában kevés egy életre szóló kapcsolathoz.
2021. okt. 28. 17:16
 3/8 anonim válasza:
A megfontolt választás híve vagyok. Amikor a szerelem elmúlik, halálra fog idegesíteni az első típusú lány viselkedése.
2021. okt. 28. 17:30
 4/8 anonim válasza:

A választ te fogod tudni megadni magadnak, a saját megfigyeléseid által. Vagy már meg is adtad: Kettejük "keveréke" kéne?

De így első blikkre én azt mondanám, hogy egyik sem elsöprő szerelem.

2021. okt. 28. 18:23
 5/8 anonim válasza:

A neurotikusok sokkal szórakoztatóbbak.

Az exhibicionisták, kissé művik elfáradnak egy idő múlva, nehéz fullban tolni a kretént. Lefut a műsor és lehet szimpatikus lesz, amit tapasztalsz. A könyvelő tipusú békés emberek meg, hát talán néha megőrülnek kicsit, de nem feszit szét mellettük az izgalom.

2021. okt. 28. 22:39
 6/8 anonim válasza:
Én úgy vagyok, ha valami nagyon gondolkodtató igen, az nem.Az első lány egy ideig jó lehet, de valószínű egy idő után valamivel stabilabb kapcsolatot szeretnél.A második meg úgyhangzik csak szimplán próbálod meggyőzni magad hogy vele legyél, csak mert ideális.Szóval egyik se.Persze a te döntésed.
2021. okt. 29. 04:40
 7/8 anonim válasza:
Értelem mindig
2021. okt. 29. 12:36
 8/8 anonim válasza:
Szerintem egyik se. Az elsőt ne akard megváltoztatni, a másodikat pedig hagyd, hogy olyan kapcsolata legyen, ahol szeretik. Szerintem kell értelem és érzelem is.
2021. okt. 30. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!