Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül más költekezési...

Családon belül más költekezési szokások, vállaljátok a konfliktust ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A két végleg vagyunk, ezzel tisztában vagyok.

Szüleim, családom olyan, hogy mindenből a legolcsóbbat/akciósat keresik, rezsin és élelmiszeren kívül igyekeznek semmire sem költeni, nincs hobbijuk, nincs az, hogy elutaznának egy hétvégére barátokkal, vagy nyaralni.


Én pedig szeretem a minőségi, szép dolgokat, legyen szó akár élelmiszerről, lakberendezésről, öltözködésről, vagy éppen autóról. Emiatt állandó a számonkérés, a "Minek az?" kérdéskör. Sokszor nem is akarok belemenni, mert tényleg úgy érzem, hogy állunk egy kép előtt, ők kéknek látják, én pirosnak. Nem akarom elkezdeni magyarázni, miért hozatok külföldről bútorokat, mikor anyáméknál a kanapé 30 éve nincs lecserélve, vagy a nagyszüleim a szomszédnak sem engedték kiselejtezni a bútorokat, inkább átvitették magukhoz, hogy jó lesz az még nekik.

De igen, sokszor bosszant, mert nem az ő pénzüket költöm, nem előlük veszem el. Tudom, hogy rengeteg pénzt elköltök, de istenem, egyszer élünk, eltemetni úgysem fogják velünk.


ápr. 27. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell nagy konfliktust vállalni. Egyik füleden be, a másikon ki.
ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
92%

Ennyi pont elég, amit írtál a végén, mármint ha mondani akarsz nekik bármit is. Nem temetik el velem, mire használjam, mire való szerintetek?

Egyébként ők annyira rosszul állnak vagy megszokásból spórolnak?

Sok ilyen ember van amúgy.

Az én családomban olyan is van, aki a saját xarát megenné és nagyon idős már és ül a pénzén. Ahelyett hogy élvezné, jókat enne, inna, fürdőbe járna vagy bármi. Így meg majd megörökli valaki utána, akivel a kapcsolatot se tartja. Ez a legfurcsább az egészben, hogy ezt meg nem sajnálja.

ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem a problémát. Nyilván külön élsz, független, önálló vagy, nem is értem hogy jönnek az anyagiak szóba
ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha akkor szoljanak bele, ha az o penzuket "herdalod el"! ;-)
ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
97%
Ha tudod hogy ilyenek akkor minek kell mindenről beszámolni nekik
ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom, külön lakásban élsz! Mert amíg velük laksz, semmi lakbért nem fizetsz és nem adsz nekik semmit csak élvezed, hogy mindent a sgged alá tesznek, addig igenis jogos a számonkérés.


Viszont ha külön házban élsz amit te vettél SAJÁT pénzből vagy éppen albérletben vagy amit TE FIZETSZ és úgy tudsz ilyen nagy lábon élni mert jó fizető munkád van akkor először is gratulálok és mondd azt amit írtál: Te dolgozol meg érte, arra költöd amire akarod.

ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
53%

"Gondolom, külön lakásban élsz! Mert amíg velük laksz, semmi lakbért nem fizetsz és nem adsz nekik semmit csak élvezed, hogy mindent a sgged alá tesznek, addig igenis jogos a számonkérés."

Na, az ilyenektol kell minel elobb lelepni es tobbet vissza se nezni! Ezek jogot formalnak arra, hogy barki elete felett rendelkezzenek. Aha! Max. a sajatjuk felett! A tobbiekehez kozuk nincs ugyanis. Akar tetszik, akar nem! ;-)

ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
16%
Ne haragudj 7 de nagyon nincs igazad! Igenis joguk van "jogot formálni". Ne haragudj, de értelmes ember azon van, hogy minél hamarabb elköltözzön otthonról. Ha nem tesz így mert 1; nem akar albérletet fizetni 2; nem gazdag, nem tud házat venni 3; nem talál egy gazdag faszit aki a s-gge alá tol egy házat, akkor igen is spóroljon. Én így teszek. Az én szüleim sem követelnek semmit (értsd: lakbér). Én is költök magamra, én is veszek sok dolgot, de közben spórolok, hogy majd tovább tudjak lépni. Ha ez a kis giccses rbanc úgy gondolja hogy neki joga van drága cuccokat vásárolni úgy hogy közben apuci anyuci eltartja az mérhetetlenül gusztustalan. Az ilyet én egyből kidobnám a házból. Menjen akkor boldoguljon egyedül. Mondjuk albérletben, úgy hogy senki nem támogatja... Anyuci apuci pénzét költeni könnyű. És hiába mondja, hogy nem azt költi... Ha apuci meg anyuci fizet mindent ő meg csak luxusra költ, akkor majdnem ugyanott van
ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Jézusom, mi ez, hogy "kis giccses rbanc"? Normális vagy te? Anyád nem vág szájon, ha már úgyis otthon laksz?
ápr. 27. 21:37
 10/61 anonim ***** válasza:
78%

Ha otthon laksz a költözés sok mindent megold :) Ne foglalkozz velük. Azért mert neked vannak igényeid, nekik meg nincs arról nem te tehetsz.

Nálunk anyám volt ilyen. Mindent sajnált magától és megjegyzéseket tett, hogy "nem sajnálsz ilyenekre pénzt költeni"

ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!