Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok, ha a szüleit...

Hogy reagálnátok, ha a szüleitek elköltötték volna a pénzeteket?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, jövőre érettségizem. Mikor megszülettem a nagyszüleim nyitottak nekem egy bankszámlát, és rendszeresen tettek be pénzt, hogy mikor 18 vagyok akkor ugye hozzáférhessek, addig kamatozzon, és majd ugye elkölthetem amire szeretném.

Most tudtam meg, hogy ezt a pénzt a szüleim elköltötték mikor elköltöztünk, és nem tudom mit gondoljak erről.

Egyrészt bánom, és kissé dühös vagyok, mert abban a tudatban voltam, hogy ez a pénz megvan, és külföldre szeretnék egyetemre menni, amihez ugye ez a pénz jól jönne, nem akartam anyáéktól olyan nagy összeget kérni rá. De még ha nem is külföldre megyek, akkor is ott van akár arra, hogy később elköltözzek itthonról, vagy ha egyik évben lecsúsznék az államilag finanszírozott egyetemről.

Ugyanakkor tudom, hogy kellett nekik a pénz a házhoz, ezért sem merem ezt apának mondani (ők nem tudták, hogy tudok erről a pénzről, anyától kérdeztem nemrég, hogy tényleg van-e), mert az lenne a reakció, hogy most akkor nem itt laknánk, meg hogy annyi mindent fizetnek nekem, meg hogy akkor majd elköltöznek és visszakapom a pénzem.

Szóval nem nagyon tudom, hogy hogy reagáljak, valamennyire megértem az ő helyzetüket, ugyanakkor tudtam volna mire költeni ezt a pénzt. Ti mit gondoltok? Hogy reagáltatok volna?



2016. júl. 5. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Ugye...megkérdezettek volna...szerintem nem kellett volna hozzanyulniuk...ugye. Mar bocs.
2016. júl. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Nagyszüleid valamit rosszul csináltak, ha a szüleidnek volt hozzáférésük
2016. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Csak én tudom úgy,hogy ezeknek a számláknak az a lényege, hogy le vannak kötve 18 évig, magyarul addig nem lehet hozzányúlni?
2016. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%
Szóval elköltötték, hogy te jobb körülmények között élhess..szemetek...
2016. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy vannak ezek a típusú számlák lekötve, nem tudom milyen volt a számla pontosan, a lényeg, hogy elköltötték. Hozzáteszem, hogy mikor elköltöztünk a papám már nem élt, és költözés után egy fél évvel mamám is meghalt, lehet ezért volt hozzáférésük, de erről a részről nem tudok sokat mint már említettem.

Kedves 4. a kérdésben pont ezt írtam, hogy tudom, hogy miért kellett nekik az a pénz,ugyanakkor nekem is szükségem lett volna rá, épp ezért nem tudom mit szóljak a dologhoz.

2016. júl. 5. 19:31
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Én így is kiakadnék.

Azt a pénz a mamádéké volt,és ők ezt úgymond neked adták-rád hagyták.A szüleidnek ehhez semmi közük.De ha kéne nekik,azt meg lehet érteni,én abban az esetben oda is adtam volna,HA MEGKÉRDEZNEK!Mert úgymond megloptam ki tudja mennyivel.

2016. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
*megloptak
2016. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
4%
most gyakorlatilag lényegtelen, hogy kié volt az a pénz, hisz, mint te is mondtad anélkül nem ott laknátok ahol, ill. feltételezem ez nem fogja megakadályozni a külföldi tanulásodat a leírtak alapján, szal = felhasználták amikor kellett a plusz pénz, de fedezik azokat a kiadásokat, amikre most szükséged lesz. Tök mindegy tehát, hogy megvan e még a pénz, amire elakartad költeni, azt megteheted majd.
2016. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%
Ha az én gyerekem hisztizne a pénzéért, a föld alól is előkeríteném azt az összeget, és a kezébe adnám a bőröndjével együtt. Nem elszórták, hanem azért költötték el hogy te, a hálátlan gyerekük jobb körülmények között élhessen.
2016. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Feljelentenèm őket...
2016. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!