Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, ha nem tudok...

Mit tudok tenni, ha nem tudok megjelenni a vàlòperes tàrgyalàson? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

3 ève nem èlünk együtt és sajnos sokminden törtènt, ami miatt idàig hùzòdott, hogy vègre eljussunk a hivatalos bontòperig.


Ùj pàrom van, akivel babàt vàrunk. Kitűztèk a bontòper napjàt, de arra màr 35 hetes terhes leszek és mivel màsik orszàgban èlünk, repülnöm kellene, de màr nem fogok tudni. Èn vagyok a felperes. Mit tudok tenni? Ügyvèd esetleg kèpviselhet megbìzàssal ebben az esetben? Vagy el fogjàk napolni? Köszönöm



máj. 16. 14:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Beszélj egy ügyvéddel.


"a felperes mindenféleképpen meg kell, hogy jelenjen a bontóperen, különben a bíróság megszünteti az eljárást. Ebben az esetben új keresetlevél benyújtását követően új tárgyalás kiírásával kezdődhet csak újra a házasság megszüntetésére irányuló eljárás."


[link]

máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

"Nem kötelező a fél személyes megjelenése, a perfelvételi tárgyaláson, ha ismeretlen helyen tartózkodik, vagy ha a meghallgatása elháríthatalan akadályba ütközik. Akkor sem kötelező a fél személyes meghallgatása, ha cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alatt áll.


Nem minősül elháríthatalan akadálynak a bíróság gyakorlata szeirnt, ha a fél külföldön dolgozik."


[link]

máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
95%
Mivel a válás a személyállapoti perek közé tartozik, ha nem jelensz meg az első tárgyaláson felperesként, a bíróság megszünteti a pert. Akkor is, ha van ügyvéded. Azt azért jó, ha tudod, hogy ha házas vagy papíron, mikor szülsz, a férjed lesz a bejegyzett apa, nem a biológiai apa.
máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Sőt, valas után még pár hónapig szintén az ex lesz apának bejegyezve. Mondjuk azt se lesz egyszerű lejátszani majd csecsemovel, amikor apasag megdöntese iránti per lesz... Egyszerűbb lenne megjelenni a targyalason. Van vonat, autó, hacsak nem másik kontinens, ugye.
máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi vàlaszokat. Angliàban èlünk, sajnos veszèlyeztetett terhes vagyok, a kisfiamat a 35.hèten szültem, nagyon kockàzatos lenne utazni màr 35 hetesen. A baba apukàja angol àllampolgàr, a baba is angol lesz, akkor is ugyanez a szabàly vonatkozik? Mert itt amikor ràkèrdeztem annyit mondtak, hogy a baba születèse utàn 45 napon belûl be kell mennünk az anyakönyvi hivatalba, ahol regisztràljuk a babàt ès annak a nevèn lesz a baba, aki ott apakènt megjelenik ès be is regisztràljàk.


Nyilvàn az lenne a legjobb ès legtisztàbb, ha meg tudnèk jelenni a tàrgyalàson. :(

máj. 16. 15:31
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudják Angliában hogy férjnél vagy és nem a férj az apa?
máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem kellett volna ennyi ideig húzni a válást....
máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Mondtam, amikor èrdeklődtem, hogy fèrjnèl vagyok.


Sajnos azt èn is tudom, de 2 èvig a sùlyosan beteg ( daganatos) 16 éves lànyomèrt küzdöttem, akit sajnos elvesztettünk, ìgy akkor az volt a legfontosabb. A mostani pàrom meg csak utàna ismertem meg, vègre elindìtottam a vàlàst, de az exem nem volt hajlandò megadni a cìmèt, ìgy az ügyvèd/ bìrósàg nem tudta hova kèzbesìtsèk a leveleket neki, hùzòdott minden.

máj. 16. 15:40
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"...de az exem nem volt hajlandò megadni a cìmèt, ìgy az ügyvèd/ bìrósàg nem tudta hova kèzbesìtsèk a leveleket neki, hùzòdott minden."


Hm... Érdekes... Nem kell az ex pontos, jelenlegi címe, az utolso ismert is tökéletes, erre van az intézményi kézbesítés. A bíróság előtt ez egy ismert helyzet, ilyenre nem hivatkoznak sem ők, sem ügyvéd.

máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Sajnos az èn ügyvèdem erre hivatkozott, teljesen ki is akadtam mikor megegyezrünk, hogy akkor adja be a keresetlevelet ès hònapokig csak vàrtam, nem törtènt semmi ès mikor felhìvtam, hogy mi törtènik èpp, a cìmet hozta fel kifogàsnak. Hogy nem tudja hova küldjèk az idèzèst majd az exemnek. Milyen cìmet adjanak meg. 🤷‍♀️
máj. 16. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!