Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elfogadható indok, hogy...

Az elfogadható indok, hogy nem tudok megjelenni a tárgyaláson, ha nincs mivel bemennem?

Figyelt kérdés

Kedden lesz a tárgyalás, rágalmazási ügy, vádlott vagyok.


Sajnos azonban a kocsim rossz és keddig nem is lesz már jó, buszjárat meg erre fele nincsen, csak kocsival közelíthető mg a település. A bíróság épülete 20 km-re van tőlem, de az is úgy, hogy egy autópálya hídon kellene átmennem biciklivel, ami ugye szabályszegés. Összegezve, nincsen mivel bemenni, kérhető e tárgyalás halasztás?


2018. nov. 9. 21:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

elvileg kifizethetik a ut. ktsg-t.


nem 100%

2018. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Utólag nem magyarázkodhatsz ilyennel. Van lábad, menj gyalog a buszig.

Vagy azt akarod bemesélni nekik, hogy kajáért meg másért sem kell kimenned sehová? Azt varázsolod magadnak?

Értesítsd a bíróságot arról, hogy nincs megfelelő közlekedési lehetőséged és stb. stb. Akkor majd vagy kiküldenek érted egy rendőrt és behozatnak vagy azt mondják szerezz kocsit, fizetik a taxit. Vagy azt mondják, maradj otthon, majd nélküled meg lesz az ítélet. Ha nem akarsz védekezni a vádak ellen, az a te dolgod.

2018. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 árokpart ***** válasza:
64%
2-es mérhetetlenül cinikus és nagyképű vagy. Embereket osztasz ki úgy, hogy fogalmad nincsen az életkörülményeiről, egyáltalán a körülményeiről, a szóban forgó kérdező ügyéről. Más hozzászólásaidban is megfigyeltem és szerintem ennek az oldalnak, a fórumnak a szabályzatát is sérti az ilyen típusú magatartás. Nem mindenki él az élet napos oldalán, emberi sorsok nem egyformák.
2018. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%

"2-es mérhetetlenül cinikus és nagyképű vagy."


Ráadásul föld buta és felelőtlen is. És így osztogat tanácsokat, egy jogi tárgyú fórumon. Életveszély.

2018. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Tanú, szakértő számára van, vádlott számáraa nincs utiköltség térítés, csak utólag és akkor, ha felmentik.


A tárgyaláson megjelenni minden idézettnek kötelessége, a vádlottnak elsőbbekben. Azonban a tárgyalást a távollétében is lefolytathatják, de ez ügytől, bizonyítottságtól is függ.


Ha nem jelensz meg, akkor körözést adnak ki ellened és előállítanak, ráadásul saját költségeden, amely 10 ezres nagyságrend. Esélyes, hogy előzetes letartóztatásba is helyeznek.


Én a helyedben elmennék inkább, akár gyalog is.

2018. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 árokpart ***** válasza:
52%
Rágalmazási ügy esetében azért előzetes letartóztatást nem hinném, hogy alkalmaznának. Azért ne ijesszük meg a kérdezőt. Persze bármi lehet, de előzetes letartóztatást azért már jóval fajsúlyosabb eseteknél alkalmaznak. Főleg annak tükrében a cselekmény alsó büntetési határa akár pénzbírság is lehet. Általában azoknál a cselekményeknél alkalmazzák az előzetest ami 3 évtől indul,és egészen biztos, hogy börtön lesz belőle, illetve kizárt a pénzbírság és felfüggesztett.
2018. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

2-es! Mindenért kocsival járok, dolgozni is, de most szabadságot kellett kivennem a miatt is mivel az rossz!


Van ügyvédem, ez magánvádas, nincs ügyész, tehát ki rendeli el az előzetest?

2018. nov. 9. 22:45
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

#3

Mivel a kérdező maga írja le, hogy "Sajnos azonban a kocsim rossz és keddig nem is lesz már jó," vagyis ő maga írja le neked, hogy VAN kocsija és VAN pénze is arra, hogy megjavíttassa, csak az idő nem elég hozzá, igen nevetséges azzal jönni, hogy én nem vagyok tekintettel mások helyzetére. Nem egy szegény nincstelen emberről beszéltem, akinek az ételre sem telik, nemhogy taxira. Ráadásul vádlott és nem áldozat. Realista voltam és a bíróság felől nézve világítottam rá a helyzetre. Ahogyan javaslatom is volt arra, hogyan oldja meg a helyzetet.

2018. nov. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A taxi oda-vissza erre felé 30 ezer ft…

Persze, biztosan millimos vagyok mert van egy szakadt 20 éves Swiftem.


Az ügy meg elég nevetséges, van ügyvéd is, oldja meg akkor Ő, azért van fizetve!

2018. nov. 9. 23:05
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

"Van ügyvédem, ez magánvádas, nincs ügyész, tehát ki rendeli el az előzetest?"


A bíró, mivel más nem is rendelheti el.

Árokpart: Attól, hogy az ügy tárgyi súlya csekély, nem fogják azt mondani a sértettnek, hogy "hát istenem, nem ért rá szegény". Majd talán legközelebb több szerencsénk lesz.


Az idézés büntetőügyben komoly dolog és a bíróság ezt a komolyságot be is fogja neked bizonyítani, ha nem fogsz megjelenni. Erre mérget vehet a kérdező.

Abszolút minimum (és halál biztos!) az elővezettetés, saját költségen és ha szükséges a további közreműködés, mármint a vádlotté, szembesítésre, bizonyítási eljárásra, akkor előzetes sem kizárt, legalább a halasztott napig, ha nem tovább. Még egy ilyen ügyben is.

2018. nov. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!