Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy peres eljárás során...

Ha egy peres eljárás során sikerült megyeznem a felperessel, kötelező a kiírt tárgyaláson megjelennem? Mi történik, ha alperesként nem megyek el (munkahelyemről nem hiányoznék)?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem lenne tisztességesebb hivatalosan tájékoztatni a bíróságot erről a tényről. Jó, hogy fűtenek, meg minden, de ott üldögélnek a nagy semmire?

A jogot nem ismerem, de nem tartom kizártnak, hogy kifizettetik veled a perköltséget.

2016. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha a jogot nem ismered, miért szólsz hozzá egy jogi kérdéshez? Nem a fűtésről és a tisztességről van szó, hanem a jogszabályokról.
2016. márc. 7. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Azért a válaszomat veheted olyan 95%-osra. Az 5% a bizonytalanság csak.

A válaszom első fele meg nem jogi kérdés, hanem alapvető elvárás

2016. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vedd már észre, hogy nem a kérdésre válaszolsz. Nem elvárásokról ban szó, hanem kőkemény jogszabályokról. Miért tereled el a szót? Nem segítesz semmit, csak okoskodsz. Válaszoktál a kérdésre? Vagyis mi zörzébik akkor, ha alpetes nem jelenik meg a zárgyaládon, de van közös megegyezés? És mit tehet az alperes, hogy rendben menjen minden? Nem felszívódni ajarok, hanem ha van rá lehetőség, szeretném, ha a jelenlétem nélkül lezárulna az ügy. Mert munkahelyről nem tudok eljönni, nem maradhatok távol folyton minden csip-csup ügy miatt. A bíróság fűtésszámlája a legkevésbé sem érdekel, sorry.
2016. márc. 7. 19:03
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt pedig egy szóval nem mondtam, hogy csak eltűnnék és nem menteném ki magam írásban.

De minek is magyarázkodom valakinek, aki anélkül, hogy képben lenne, egyből kioktat?

2016. márc. 7. 19:06
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Fél nap telt el, s csak az én nem értő válaszaimat kell elszenvednek. Ennek oka lehet.

De megértettem, s elfogadom a kifogásod.


Tessék, egy releváns dokumentum:

[link]

2016. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezért kár volt idejönnöd, egy hasznos szavad nem volt.
2016. márc. 8. 02:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, magadban keresd a hibát. A ptk. szerintem is eléggé megbízható forrás a kérdésedre. Ha már annyira a jogi választ vársz.


Írod, hogy írásban jelzed a történteket. De akkor mi a gond. A kérdésedben az áll, hogy nem jelensz meg. Ez két külön dolog. Ha egybehangzóan tájékoztatjátok a bíróságot arról, hogy az ügy okafogyottá vált, akkor tárgyalás sincs.

2016. márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!