Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az amerikai filmekben miért...

Az amerikai filmekben miért van az, hogy a férfi családtag (apa, bátty stb. ) azonnal dühbe jön és meg akarja verni a pasit aki megcsókolta a női családtagot (húg, nővér, lány stb. )?

Figyelt kérdés

Miért védik az amerikai férfiak a női rokonaikat a párkapcsolatoktól?:D És miért akarnak ölre menni az udvarlókkal? Ez vajon a valóságban is így van ott? Vagy esetleg a magyar családokban is előfordul ez a nőféltés a férfi rokonok részéről? Mitől félnek egyáltalán?


Ami fontos, hogy ezek a női családtagok egytől egyig szabadok, nincs más pasijuk, férfjük... Ha van, akkor az ok nyilvánvaló, de most nem ezekre az esekre vagyok kíváncsi. :)


2010. okt. 30. 21:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*báty
2010. okt. 30. 21:46
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem szoktam amerikai filmeket nézni. De sok országban nem divat,hogy a nők fűvel-fával lefekszenek,mert tapasztalatot akarnak szerezni.

A nőket csak a vőlegényük,vagy a férjük csókolhatja meg. A férfi családtagok a nők erkölcseit,jó hírét védik meg. Sok férfi nem is vesz feleségül hírbehozott nőt. És nem mindenütt divat a házasság nélkül együttélés sem. Bár szerintem ez Amerikára nem igaz.

2010. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Az ért, mert a férfi családtag nagyon jól tudja ((amerikai))önmagából kiindulva, hogy minden férfi csak azt akarja.:)
2010. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Én ilyet általában olyan filmekben látok, ami tele van klisékkel. Szóval ezt nem kell komolyan venni, erősen el van ez túlozva a filmekben.

Amúgy meg egyszerűen arról van szó, hogy a legtöbb férfi - saját magából kiindulva - félti a nőrokonait a többi férfitól, azt feltételezve, hogy nem egészen tisztességesek a szándékai. Na az ilyen filmekben ez van kissé eltúlozva. De ne higgy el mindent, amit a filmekben látsz. Nyilván az is erős túlzás, hogy egy amerikai háziasszony minden reggel palacsintát és frissen facsart narancslét tesz az asztalra a családnak.

2010. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

21:51-esnek nagyon igaza van.


És mellé még vegyük azt, hogy az amerikaiak alapból jóval vallásosabbak (a szó pozitív értelmében), mint az európaiak. Ott nem ciki elmenni hétvégente az egész családnak a gyülekezetekbe, nem ciki imádkozni,és nem ciki szűzként férjhez menni. Valószínűleg ez az erkölcsi alap is hozzájárul a filmekben túlspirázott jelenetekhez.


(Vmelyik csatornán van egy reality sorozat, a narancsvidék igazi feleségei vagy hasonló címmel. Ott kaptam el egy mondatot, amikor az anyuka teljes egyetértésben beszélgetett a lányával arról, hogy a nászéjszaka előtt ne... És ott még csak nem is középosztálybeli emberekről beszélhetünk...)

2010. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amit utána azoknak sosincs ideje megenni. xD
2010. okt. 30. 22:06
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

:)

Ha olyan körülmények között élnék, mint az amerikai filmek mintacsaládjai, és a gyereknevelésen, főzésen kívül semmi dolgom nem lenne, én is sütnék minden reggel palacsintát, ha ez az óhaj. :)


(mellesleg az amerikai palacsinta 20 perc alatt kész 4 főre, és még elpakolni is volt időd. :DD)

2010. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ők is voltak kamaszfiúk;)
2010. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy mennyi idő, mire elkészül, néha szoktam csinálni :) De hogy én ezt minden reggel megcsináljam? Hát szerintem az amcsi feleségek sem csinálják meg minden reggel, na meg a filmekben sem csak azok a feleségek csinálják meg, akik nem dolgoznak. És ezt túlzásnak érzem. Én pl. nem is reggel 8-ra járok, hanem csak 10-re, mégsem ezzel indítom a napot, pedig az időbe beleférne, ha nagyon akarnám, de inkább alszom egy órával többet, ahogy a család többi tagja is. Szerintem ez máshol is hasonlóan zajlik.

De amúgy is, szerintem sablon amerikai filmek alapján megítélni azt, hogy milyen az átlag amerikai, elég nagy hülyeség. Egyrészt azért, mert ott is azért ahány ház, annyi szokás, másrészt azért, mert még ha valami jellegzetes dolgot is akarnak megjeleníteni az ilyen filmekben, az akkor is általában el van túlozva, vagy túlságosan idealizált.

Ja, pl. azt nem tudom, hogy megfigyeltétek-e már, hogy MINDEN amerikai sorozatban szinte kottára ugyan úgy van berendezve a nappali? Na, nem akarom elhinni, hogy tényleg a valóságban is mindenhol ilyen lenne.

2010. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy erre épül a sztori. Jön a rosszfiú/lúzer/haver stb., aki biztos, hogy nem való az édes kis hugihoz. Persze a végére a pár egymásba szeret, a fiútesók megbékélnek, örök haverok lesznek az addig utált sógorjelölttel.

Amelyik családban jó a kapcsolat szülők gyerekek és testvérek között, ott figyelnek egymásra. Ha olyan a pasi, akkor nem hiszem, hogy belekötnek az illetőbe.

Nekem is van bátyám, ha a férjem egy durva állat lenne, már biztos kapott volna tőle is és apámtól is. Mondjuk, nem is lenne a férjem... :)

A filmek kitalált sztorik, fel vannak turbózva, felnagyítva, mert így eladható. :)

2010. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!