Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan "temető", amit...

Létezik olyan "temető", amit direkt a hamvak szétszórására hoztak létre? Olyanra gondolok, ami tulajdonképpen egy park, egy valódi sír sincs benne, csak egy kellemes hely, amit a hamvak szétszórására és a halottakra való emlékezésre hoztak létre.

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten négy temetőben működik jelenleg szóróparcella, Újköztemető, Fiumei úti Sírkert, Óbudai temető, Csömöri Sírkert.
2010. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
A szórásnak szerintem akkor van értelme, hogyha te válaszod ki a helyet. Pl egy erdő, amelyben az elhunyt szeretett kirándulni, vagy ilyesmi. Az a park olyan lenne mint egy tömegsír, vagy nem is tudom.
2010. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én máshogy képzelem el. Nem tömegsír lenne, hanem egy hely ahol az emberek visszatérhetnek a természtbe. Rengeteg növény lenne, sok fa, bokor virágágyások, sétautak, padok stb. Amit én elképzelek az csak annyiban különbözik egy parktól, hogy lenne benne sok szobor (anygalok, szentek stb) és azoknak a talapzatása, vagy kis táblákra lehetne az elnyúnytak névtábláit rakni, továbbá lennének gyertyatratók sok helyen kitéve, és egy kis kápolna. Az emberek körbejárhatnák a kertet ha akarnák, a séta közben kellems környezetben beszélgethetnének az elhúnytról és gyújthatnának egy gyertyát valahol, ahol jól esik. Lehetne benne tó vízimadarakkal, stb.


Ahogy én elképzelem ezt a helyet, olyan mint egy kellemes megemlékező hely, egy oylan környezet, ahova jobban esik kimenni és a mozgás is könnyebb mert nem kell a szoros sírok között araszolni. Kevesebb hulladékkal járna, hisz csak gyertyagyújtást tenne lehetővé a hely, virágrakást nem (persze ezt előre tisztáznák a kliensekkel a fenntartók).


Szerintem szép ötlet, ma jutott eszembe és gondoltam, hogy talán már létezik is.

2010. nov. 1. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ilyen temető nincs.

Kérd ki a hamvakat, aztán szórd szét ott, ahol Neked tetszik. Csak titokban csináld, mert nem mindenhol engedik......

2010. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A temetők is így néznek ki.Szép sétáló hely,tele virágokkal,szép növényekkel.Tele szebbnél szebb szobrokkal,és padokkal.Az első meg is írta,hogy melyik temetőben működik a hamvak elszórása. A Fiumei temető tényleg szép..Szóval amiről te beszélsz az régóta van..

Ha úgy képzeled,hogy ne legyen egyetlen sírhely sem csak a park,szobrok,padok,és pár szökőkút,akkor kérdezem én,ki fogja ez anyagilag támogatni? Mert a temetőt a sírhelyek hozzátartozóinak a pénzéből van támogatva.Ha csak hamvasztás van,akkor nem lesz értelme,hogy az emberek maguktól gondozzák a kertet,hiszen egyre kevesebb időt töltünk a temetőben..A fiatalok még ennyit sem járnak oda..Az ötleted szép,de nem kivitelezhető..

2010. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

" Kevesebb hulladékkal járna, hisz csak gyertyagyújtást tenne lehetővé a hely, virágrakást nem "

Akkor is lenne szemét ha virágot nem vihetnének...

Csak nézzél meg egy kiránduló erdőt,vagy csak egy szép parkot (olyat amiről írtál is.) Mindenhol szemét szemét hátán..

2010. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a Fiumei úti tényleg nagyon szép. mi gyakran kijárunk csak úgy sétálni beszélgetni oda a barátokkal.

annak ellenére hogy temető, varázslatos hangulata van.


http://www.youtube.com/watch?v=hygs6GS-s-Q

2010. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!