Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miattuk nem tudok vezetni...

Most miattuk nem tudok vezetni? Volt már hasonló élmény? Hogy orvosolnátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szóval amikor a kocsiban vezetek és ott ül anyám vagy nevelő apám, akkor idegesebb és feszültebb leszek néha és előfordul, hogy nem tudok normálisan vezetni... Mit kellene tennem? Most is majdnem bele tolattam egy gödörbe!!! De amikor magam vezetek sokkal felszabadultabban vezetek. És nincs semmi gond... Volt, hogy amikor az oktatómmal vezettem és "felbasztak" agyilag, akkor sem tudtam vezetni... De a jogsim megvan. Azóta kellene a gyakorlás, hogy ne essek ki a rutinból, de ha mellettem ül valamelyik szülő, akkor agresszív feszült vagy ideges leszek. És mivel nem bánthatom meg őket, ezért nem mondhatok ki csúnya szavakat... De beszélni sem tudok nagyon velük, mert nem értik meg amit mondani akarok... Legutóbb is egy sértődés lett a részükről, amikor el akartam valamit magyarázni neki...


Szóval akkor mit csináljak, hogy jobb legyen a vezetési technikám? Stressz oldó megoldások?


2010. nov. 1. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván feszélyez,ha melletted ül valamelyik családtag,mert gondolom nekik már jóideje van jogosítványuk,és nem szeretnél "felsülni" előttük,illetve aggódsz,nehogy pont akkor történjen valami baj,ha épp melletted ülnek.

Mi a helyzet akkor,ha pl. egy barátod ül melletted? Akkor is feszengsz,vagy csak ha a szüleiddel vagy?

Szerintem légy kicsit türelmesebb magaddal. Koncentrálj a vezetésre,ne pedig arra,hogy ki ül ott melletted. Ha esetleg belebeszélnek,kérd meg őket,(persze udvariasan) hogy ne szóljanak bele,tudod,hogy mit csinálsz,csak még nincs akkora rutinod,de majd belejössz ha gyakorolsz.

2010. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok. 25 éves vagyok, négy éve van jogsim, ha apám a kocsiban ül, akkor teljesen biztos, hogy nem jutunk el A pontból B pontba, mert úgy felb@sszuk egymás agyát, hogy a végén üvöltünk. Ő nem tudja megállni, hogy ne szóljon bele a vezetésbe, de olyanokkal, hogy "tedd ki az indexet", sőt alapból kiabálva tesz megjegyzéseket. Engem meg semmi nem idegel fel jobban, mint ha valaki üvölt velem, plusz olyan dilettánsnak néz, aki magától az indexet se rakja ki, meg nem fékez le a sorompó előtt... Általában a veszekedésnek (ellilult fejjel üvöltünk egymásra) az a vége, hogy megállok, és átadom a kormányt neki. Együtt nem tudunk úgy utazni, hogy én vezetek...


Egyébként apukámmal teljesen jó a kapcsolatom, soha nem veszekszünk, ez csak autóban jön elő.

Végül abban maradtunk, hogy ha ők is a kocsiban utaznak, és én vezetek, akkor zenét hallagtunk, vagy szimplán rádiót, az elvonja a figyelmüket, nem szólnak bele a vezetésbe.

Viszont sajna az én figylmem is sokszor elvonja, így volt már hogy indulás előtt megállapodtunk, hogy ha hozzámszólnak, kiszállok, és vezethetnek ők.

:)

Szóval kettőn áll a vásár, én is szuperérzékeny vagyok, de ők is befoghatnák. Főleg ha egyértelmű, hogy jó nem sül ki belőle.

:)

Kompromisszumot kell kötni.


25/N

2010. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én anyámmal vagyok így. Mindkettőnknek van jogsija, a különbség az,hogy én tudok vezetni,neki csak jogosítványa van. :) Ha én vezetek ő többnyire nem szól bele,max. ha "túl" gyorsan megyek (szerinte autópályán a 90 már sok...)Én viszont beleszólok,mert sokszor hülyeségeket csinál,pl. index nélkül kanyarodik,70-el megy 3.-ba és egyéb nyalánkságok...az ilyet nehéz szó nélkül hagyni,mert üzemanyag pocsékolás,index nélkül kanyarodni pedig veszélyes.
2010. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az a probléma, hogy egyszer beszóltak neked valami apróságot? Nekem nincs jogsim de anno próbálkoztam, de még az elméletet sem tudtam megcsinálni. A hatodik sikertelen vizsga után feladtam. Azért szúrtam el ilyen sokszor, mert a kedves családom a tanfolyam előtt többször mondta, hogy nem biztos hogy nekem jogsit kéne szereznem, mert nincs semmi műszaki érzékem. Persze hogy ezután görcsöltem!
2010. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, bár nem is sokat ülnek mellettem, max évente 2-3x, amikor van valami családi rendezvény. Mindenkinek megvan a saját autója, azt megy amerre lát. Mondjuk ha valaki beleszól más vezetésébe, az én vagyok, mikor anyám vezet. Néha mikor tolat átnyúlok egy kicsit kormányozni, vagy állunk lámpánál és 3-ból akar elindulni, akkor áttolom egybe, szóval vannak ilyen kis bakik, de nem húzzuk fel egymást ezen :D
2010. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem értem, az ilyen embereknek miért adnak jogsit.

lenne még mit tanulni..

MINDEN helyzetben magabiztosan kell vezetni, igazi extrém helyzetekben is. aki már attól bakizgatni kezd, hogy nincs egyedül az autóban, annak nem adnék MÉG jogosítványt. csak miután rendesen megtanult vezetni.

2010. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 19:46

de szerencsére nem te adod a jogosítványt :)

Amúgy igenis ki kell adni, mert a nyugalmat rutinnal lehet elsajátítani. Ne legyünk álszentek, a rutinpálya meg a forgalom egy vicc... Az életben tanulsz meg vezetni, nem ott, a vegyes összetételű oktatótársadalmom mellett.

Ezt is gyakorolni kell. Apám elviselését a kocsiban nem tudom gyakorolni a rutinpályán...

És van értelme, mert javul a helyzet. Legalábbis nálunk.

És kifejezetten jól vezetek, ezt túlzás nélkül állítom.


25/N

2010. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni, de ha már az írás nyomán csak egy ember elgondolkozik akkor már megérte.


Húúú bazzeg. 19:46-osnak abszolult igaza van az ilyen embereknek vizibiciklire nem szabadna jogosítványt adni, nem hogy szgk-ra. Az autó vezetés egy veszélyes üzem, ahol nem csak a saját de a környezők életért is fellelős vagy! Az a baj, hogy azt hiszik az emberek, hogy a jogosítvány az egy jóg, pedig nem ez egy kíváltság. Ha rajtam múlna sokkal keményebb vizsgák lennének. (Keménység allat nem azt értem, hogy direkt szívatjuk a diákot mint amit most tesznek a mocskok a zsebpénzért) És nagyon nem szeretnék meghalni olyna emberek miatt akik 'idegesek' ha apa anya jóskapista bent üll a kocsiba. De ne legyünk ennyire durvák épp elég ha nekem tolalatsz. (ilyen esetem volt a céges vitóval, 17éves hülyegyerek nekem tolatott, mert ideges volt, mert összevesztek a kocsiba a zasszonynal és sikerült nem észre venni egy nagy szürke buszt .... )


Úgy hogy gondolod újra ezt a vezetés kérdést, és ha még nem megy minden körülmények között akkor inkább keresél egy oktatot és vegyél pár 'ideges' órát ... mert ebből neked is meg a forgalomnak is komoly baja lehet, és lehet, hogy elég lenne pár keményebb óra és akkor nem is lenne már probléma. Drukolok, hogy ez megoldodjon, de amig gázzos adig ne nagyon közlekedjél, mert előb utobb csunya vége lesz, és nem szeretnélek se téged se mást a híradóba, vagy a szélvédömön látni.

2010. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért köszi a véleményeket! :)
2010. nov. 2. 09:32
 10/12 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy ez nem tesz jót a környezetemnek, ezért is gyakorlom kevésbé forgalmas utakon a vezetést...
2010. nov. 2. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!