Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám annyira kiakasztott,...

Apám annyira kiakasztott, hogy nyugodjak meg?! Hogy kezeljek egy ilyen önimádó "mindig igazam van" alakot? Hasonló élmény?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszú de kikell írnom magamból.

Apám mindig is egy önimádó alak volt aki rendesen alkoholizál s ilyenkor persze "zseniális" kis ötletei vannak. Mindig mindennek Ő a központja, semmit se csinál értünk csak a rögeszméiért. A beszélgetés nála abból áll, hogy ha 5percet egy légtérbe vagyunk vele akkor olyan piszkálós, gúnyos stílusba, idegesíteni kezdi az embert. Igazából tegnap este telt be a pohár, azt hittem vagy ő vagy én kapok gutaütést annyira felhúzott s egész éjjel görcsölt a hasam a sok idegtől s kiabálástól. Elment anyuval vacsorázni olyan zenésestre s ilyenkor (megmikor nem) ivott rendesen. Én voltam a sofőr, értük mentem majd kieszelte, hogy másútvonalon menjünk mert sietünk (dehová? egyépként ránk egy pisiszünetet nembír várni de ő persze másss...) s mondta merre, hova, milyen sebességel, stb. Akárhányszor mondtam én nemismerem az utat s visszafordulnék ő leintet, majd a vége azlett, hogy a szántóföldek közepén egy 40cm mély, traktorvályta úton beragadtunk s persze mi voltunk a hibásak.

Apu évei:

1,Anyu a hibás mert a vendéglőtől 3mre megkellet álnom mert othagyta a kabátját s ezért kelett másik útvonalon jönnünk.

2, én vagyok a hibás mert erre jöttem s ő neeeeem mondta, hogy jöjjek.

3, bénán vezetek s ezért mentem sárba

4, ő a szegény áldozat aki hülyékkel van körülvéve ezért mondjuk meg mi legyen.

Végül gyalogoltunk (hajnali 3ra)de közben letagadta a saját kabátját, hogy az nem is az övé mert nem elég meleg, a cipőjét nemtalálta s biztos én loptam el mikor felajánlottam az enyém, hogy pisilni kitudjon szálni (ez még a kosiban volz) majd a nyakkendőjét kereste s végül othon kiderült a mobilját hagyta el.:S

Reggel elment a szomszédokkal s egy traktorral a kocsiért (elöbb beadta nekik, hogy egy sima kocsi is jó lessz ezért 2szer fordúltak) s rámkente az egészet. Mondván én önfejűsködtem, nemhalgattam, rá, hogy városfelé menjünk mert hülye vagyok s nemtudom, hogy betonútról esős időben nemszabad letérni XSSS.

Legszívesebben agyonütném olyan kiálhatatlan. Most meg elvárná, hogy kitakarítsam a párommal a kocsit kívül belül (eddig az én dolgom volt). Azt lesheti.

Nektek milyen élményeitek volt hasonló emberekkel?

Hogy kezeltétek? Bosszú vagy semmibevevés használ?


2010. okt. 24. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
mérgezd meg! az mindig bejön
2010. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

köszi de csak hasznos tanácsra vagyok kíváncsi. :S

egyépként miért hiszed, hogy az? azt hiszed a hülyeségnek is vannak határai pedig mindig jön egy ujjabb mélység ami elképeszt főleg részegeknél.

2010. okt. 24. 14:47
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyilván apukád a "hibás" a sztoriban, de ne haragudj én nagyon jót derültem ezen a történeten.

2010. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá...részeg emberhez hiába magyarázol úgy se érti meg.

Nekem nagyapám ilyen,ilyenkor rájön az is,hogy én ittam meg a sörét...

2010. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak. Az én apám is ilyen.

Mindig neki van igaza, ő tökéletes, ha nincs probléma akkor ő csinál....

Reggel 9 óta ott iszik a szomszédban...

2010. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nincs egy órája, hogy pánikrohamot kaptam az apám viselkedésétől. Mondjuk nálunk nem az ivászatból fakad, de az "Én vagyok a világ közepe" effektus nála is működik. Kb. 10 éves lehettem (most 23 vagyok), amikor elkezdődött nála az ez undorító, gyomorforgató viselkedés. Egyfolytában a pénz körül forog az élete, minden mást nagy ívben lesz@r. Anyagilag megad nekünk mindent, amiért nagyon hálás vagyok neki, de amúgy kész csődtömeg. Soha nincs a családjával, végzős egyetemistaként még mindig megkérdezte Tőlem, hogy milyen szakra járok (rendszeresen találkozunk), anyámat porig alázza minden pillanatban, minket a tesómmal meg teljesen kikészít. A tesóm most 30 éves, és amikor 18 volt, egyetemet akart váltani, mert nem tudta csinálni az előzőt. Ekkor kezdődött a terror: egy ingyenélő, senkiházi tetűnek nevezte a saját apánk, az ebédlőasztalnál külön köszönt nekem és anyának, neki nem, és még nagyon nagyon hosszan sorolhatnám. Mára eljutott tesóm arra a szintre a megfelelési kényszernek köszönhetően, hogy órákba telik, mire összeszedi magát, hogy lemehessen a boltba.

Apánk szereti minden egyes pillanatban éreztetni (persze mondja is), hogy nélküle megdöglenénk, mert Ő az egyetlen, aki pénzt keres a családban. A mostani pánikrohamom is emiatt volt. Ezt már nem lehet bírni.

Kérlek ne haragudj, hogy ilyen hosszan írtam, de most írtam le ezt először valakinek.

2010. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

1. válaszoló: Mérgezze meg? Normális vagy??


Amúgy meg szerintem is hagyd rá... vagy ha engedi vigyétek el elvonóra. Lehet, hogy csak az alkesz tette olyanná, amilyen most. Lehet, hogyha nem inna, akkor nem lenne ilyen. De ezt nem tudhatjuk mi, ne haragudj, de tanácsot hiába kérsz olyanoktól, akik nem ismerik a sztorit...

Szerintem az segítene, ha egy pszichiáternek elmondanád az egészet, és ő lehet hogy tudná, mit tegyél, hogyan kezeld az ügyet. ezt nem úgy értem, hogy fordulj dokihoz, hanem szerintem az mégis segítene.... ha érted, hogy hogy gondolom... :) Bírd ki valahogy. vagy költözz el... nem tudom...

2010. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy részegekre rákell hagyni mindent. De nála amit részegen mond az még józanul is álja az "értelmét".
2010. okt. 24. 14:58
 9/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nálatok is ilyen, tényleg nehéz így élni.

Az én tesóm is elég visszahúzódó, konkrétan még velünk sem komunikál s ez nagyrészt apa hibája mert mindig becsmérli, ingerri s játsza a felsőbbrendűt.

2010. okt. 24. 15:00
 10/19 anonim ***** válasza:
A 14:52-es voltam. Akkor nagyon hasonló a helyzetünk sajnos. Nekem annyira érthetetlen ez az egész. Miért kell szemétnek lenni akárkivel is? És miért vagy a legszemetebb a saját gyerekeddel? Nagyon elszomorító a helyzet. És a legrosszabb, hogy mi (mármint Te meg én) sem tudunk mit kezdeni a helyzettel, mert ezekkel az emberekkel nem lehet beszélni. Maguktól kellene, hogy rájöjjenek ezekre a dolgokra, de félek, hogy soha nem fog ez megtörténni. Aztán egyszer csak túl késő lesz, már nem lesz mit megmenteni.
2010. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!