Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik eleve rosszul állnak...

Akik eleve rosszul állnak anyagilag, miért vállalnak több (2-3) gyereket? Utána meg sehogy nem jönnek ki a pénzből, támogatásokat kell igényelniük és el vannak adósodva.

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 17:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Akik szeretik egymást tényleg, azoknak nem kell pénz a boldogsághoz.


Ilyen egyszerű ez.

2010. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt évek óta kérdezem magamtól én is...

Ha valaki eleve rossz anyagi helyzetben van, hiába imádja a gyerekeket és a nagy családot, akkor is LUXUS gyereket

szülni!! Én is imádom a Fiat 500-ast, mégse tudom megvenni 2,5 millióért használtan. Ez most egy sarkított hasonlat, de lényegében helytálló...ráadásul egy gyerek még sokkal nagyobb felelősséggel is jár, mint egy autó...

2010. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szeretettel nem lehet teletömni az éhes hasakat. Ez a szeretet-duma a legidegesítőbb érve a papoknak, akik elkapnak a metrón és próbálják megmagyarázni, hogy márpedig nőként köteles vagyok legalább 17 gyereket szülni, mert fogy a magyar, és Isten úgyis megsegít...

(Amúgy a hívőkkel semmi bajom, csak a térítőkkel)

2010. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
U.i.: persze szeretet is kell, SŐT! anélkül képtelenség rendesen gyereket nevelni, de legalább annyira fontos az ennivaló és a tető a gyerek feje fölé...
2010. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek mondják azt, hogy szüljön sokat. A papok jó emberismerők általában.
2010. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jó ez igaz, viszont nagyon sokan mások is - nem papok - szintén ezt mondogatják. Márpedig a szeretet alapvető, de önmagában nem elég!
2010. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is 3 gyerekem van,és a 3-ik után kicsit kevesbb maradt a pénztárcánkban,ekkor rá jöttem hogy igazuk azoknak akik ezt mondják,ne szülj ha nem vagy anyagi biztonságban.De én mégis többet akartam mert a 2 gyerek mellet megszoktam a jólétet,és 3 pici gyerekkel is találtam munkát!Hétvégenként mentem,meg amikor a párom szabadnapos volt,utána mindig volt pénzünk.ezt ajánlom mindenkinek,probáljon besegíteni a férjnek a pénzkeresésbe!Ha már ott van a több gyerek és csak utána gondolkoznak el hogy miből tartsák el.akkor a tettek mezejére kell lépni,nem pedig beletörödni,a kevésbe. szeretettből pedig tényleg nem lehet megetetni a gyereket,hiszen minden gyerek vágyik egy játékra,ami az ovitársának van,vagy szeretne úgy öltözni mint az osztálytársa,vagy csak szeretne finomakat enni.
2010. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!