Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magányos emberek! Ti mit...

Magányos emberek! Ti mit csináltok karácsonykor?

Figyelt kérdés

Nincs párom, kimondottan családom sincsen (az egyik szülőmmel élek, aki mentális beteg, a másik elhagyott, testvérem pedig nincsen) Barátaim vannak, ők jelentik nekem a családot a mindennapokban, de karácsonykor mindenki a családjával ünnepel és boldogok :( Meg az MSN-en sincs fent senki...

Már előre félek, hogy mit fogok csinálni! Ti mit szoktatok?


2010. nov. 6. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a családddal lesz, de a szentestét ha választhatnám inkább feküdnék az ágyban és dvd-t néznék.

Ezek a legszebb alkalmak, amikor jól össze lehet veszni mindenkivel

2010. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én semmit, mint ahogy már évek óta. Úgy vagyok vele, mint te, a barátaim nekem is a családjaikkal vannak és boldogok. Nem irigylem őket, nem is cserélnék velük, nekem már rég nem a szeretet ünnepe a karácsony. Szeretek én eleget az év többi részében is ;)

Valszeg marad valami jó kaja meg egy jó film. Talán még egy üveg bor is kinyílik ;)

2010. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dolgozom mind a három napon.
2010. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Soha se csinálok semmit. nekem átlagos nap évek óta már annyi h többet eszek v iszok.

De általában még letörtebb vagyok mint általában.

Hány éves vagy?

18/F

2010. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméltileg a családdal leszek,de nem csapunk nagy ünneplést. Évek óta minden karácsony ugyanúgy telik. Azért mégis magányos leszek,mert akit nagyon-nagyon szeretek messze van tőlem. :(
2010. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én már nem vagyok magányos, de 35 éves koromig az voltam, és csak azt tudom mondani hogy fel a fejjel. Az egész világ azt sugározza, hogy azok az emberek akik nem élnek párkapcsolatban, kevesebbek a többinél. Pedig ez a legnagyobb hülyeség. Más az élete a családosnak és más az élete az egyedülállónak. Én nagyon boldog vagyok most is, és nem cserélnék senkivel, boldog házasságban élek, de 35 éves koromig is boldog voltam, és rengeteg olyan dolgot megcsináltam, amit házas ember gyerekekkel soha, csak álmodnak róla. Egy "magányos" ember akkor lesz csak szerencsétlen, ha úgy éli az életét mint a családosok, csak egyedül. Tehát fel a fejjel. Egy családos embernek a karácsony éjt nappallá tévő rohanás, az ismerőseim 90 %-a nem tudja kivárni hogy vége legyen az egésznek... persze ez kívülről nem látszik. Te viszont megteheted, hogy rendelsz egy jó pizzát, jó filmeket nézel, olvasol egy jó könyvet stb., míg ők 60 órát takarítanak, 50 vendéget fogadnak és nincs egy szabad percük sem. Én amíg egyedül voltam, kihoztam egy csomó jó filmet a tékából (akkor még úgy járta), körbepakoltam magam jó kajákkal, könyvvel, néztem a filmeket, és szuper jól éreztem magam. Nyaranta szétnyaraltam magam, azt csináltam amit akartam, senki nem szólt bele az életembe. A családi életnek is meg van a maga boldogsága és ismétlem, nagyon boldog vagyok, hogy most már a szeretteimmel együtt élem az életem (minden nap és nem csak karácsonykor, mert az akkor is csak olyan nap mint a többi), de sok dologról a családom miatt lemondok. Tehát ne azon keseregj hogy nincs családod, hanem addig a szabad emberek életét élvezd, és majd ha már nem leszel egyedül, akkor meg azt az életet éled majd. Bocs hogy túl hosszan írtam, de az emberek szerintem annyira feleslegesen erőlködnek dolgokon amiken nem kellene. Én csak élem az életem ahogy én szeretném, és senki másnak nem akarok megfelelni, csak természetesen a férjemnek, mindenki más pedig azt gondol amit akar. Nem tudom hány éves vagy, de ha már esetleg benne vagy rendesen a felnőtt korban, akkor az a tanácsom, ne a mentálisan beteg szülőddel élj együtt, hanem kezdd el a saját életed. Persze ha mondjuk 18 éves vagy, akkor nem szóltam.
2010. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó szerintem nagyon szépen leírta.. vannak előnyei is az egyedüllétnek,ne úgy fogd fel,hogy magányos vagy,hanem hogy szabad.
2010. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Probalj meg keszuli, sutni valamit vagy fözni aztan megnezni egy jo filmet, vagy csak barangolni a neten celtalanul. Hidd el nem vagy egyedul, biztos talasz facen vagy MSn-en valakit aki szivesen beszelget veled! Boldog Karacsonyt!
2012. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Depizek,meg vagdosni se meg marrni se tudom magam,mert mindenki itthon van. Nincsenek barataim se,belül haldoklom
2015. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!