Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgoztátok fel a...

Hogyan dolgoztátok fel a gyermekkori rossz élményeiteket, traumáitokat?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan dolgozzátok fel a gyerekkori rossz élményeket, traumákat. Nem feltétlen tragédiákra gondolok, sem súlyos bántalmazásra, apróbb dolgokra akár, amik meghatároznak benneteket.

Engem gyerekkoromban sokat bántottak, és megaláztak és néha rám is vágtak. Azt mondják, hogy emiatt lehet, hogy a szerelmi kapcsolatomban sub-ként viselkedtem, és hagytam, hogy megalázzon a fiú és bántson, igaz, hogy nem fizikailag, csak lelkileg.

Én azt hittem, hogy feldolgoztam teljesen a gyerekkoromat, és akkor jött egy ilyen megalázó szerelmi kapcsolat. Szeretetre vágytam mindennél jobban ettől a fiútól, és hagytam, hogy megalázzanak. Bíztam benne, hiába nem ismertem, teljesen bíztam benne. Első szerelem volt, és ostobán viselkedtem. De akkor is zavar, hogy hagytam, hogy megalázzon. Vagy ez teljesen független a gyerekkoromtól, és a személyiségemmel magyarázható?

A gyerekkori rossz élmények szerintetek néha visszatérnek?


2010. nov. 11. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent a gyerekkori tapasztalatokra visszavezetni. Felnőtt ember felelős a saját életéért, saját maga hoz döntéseket. Amúgy meg semmi szörnyűségeset nem csináltál, a párban élést is tapasztalatokon keresztül tanulja meg az ember. Fiatalon, fülig szerelmesen könnyen beleesünk ilyen feltétlen önfeladásba, amivel a pasik - mivel ők sem angyalok - könnyen visszaélnek. Ne rágódj ezen, ne hibáztasd magad, szűrd le a tanulságot és lépj tovább! Most már legalább tudod, hogy legközelebb mi az a pont, ahol a pasit dobni kell, illetve mik azok a jelek, amikre érdemes odafigyelni, amikor párt választ az ember.
2010. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De miért jó az egy pasinak, ha visszaél azzal, hogy egy nő fülig szerelmes belé?:S....
2010. nov. 12. 00:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én szüleimnek sosem volt jó semmi és mindíg én voltam a családba a fekete bárány.Sokszor úgy éreztem semmihez sem vagyok elég jó,semmi nem sikerül majd amibe bele fogok.

De tudatosítottam magamba,hogy nem csak én voltam a hibás,változtam azóta és nem szabad hogy a régi dolgok határozzák meg az életünk.

A múlt számomra már nem létezik,olyan mintha meg sem történt volna(A rossz dolgokra értem)Túl kell tennünk magunkat ezeken.

2010. nov. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves Lin! Ja, hát, ilyen értelemben én is túltettem magam rajta :). Már feldolgoztam, és semmilyen felszín fölötti hatással sincs rám. De az érzelmi életemben mégis naiv vagy, ostoba és sub, igaz, hogy az első szerelem volt. De attól tartok, hogy máskor is ilyen ostoba leszek. Ha nem vagyok szerelmes,nincsen nekem bajom, kellő önbizalmam van. Vagy csak amiatt van, mert ilyen szar a személyiségem?:D
2010. nov. 12. 00:09
 5/12 anonim válasza:

HA nem tanulunk a múlt eseményeiből, illetve nem látunk tisztán, akkor újra és újra leosztja az élet ezeket a lapokat és lehet újra játszani a játszmát.


Nagyon tudom javasolni: Hellinger féle családállítás, Belső utazás, pszichodráma mondjuk ebben a sorrendben.


Kárpáti Tímea országos csoportos és egyéni Kriston Intim Torna tréner és előadó, bibe.hu

2010. nov. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocs az ekezetek miatt elore is. Mennyi ideig voltatok egyutt? Mikent alazott meg? A srac gyerekkora milyen volt? Azert intezem hozzad ezen indiszkret kerdeseket, mert lehet, hogy a fiu maga sem tudott rola, hogy mit okoz neked ezzel. Egyebkent, hogy kerdeseddel kapcsolatban is kifejtsem velemenyem: Egy parkapcsolat kenyes talaj. Fokent, ha tenyleg az elso, tapasztalatok nelkul. Teged ne zavarjon ami tortent. Zavarja a sracot inkabb. Egyebkent ha erdekel a dolog olvass utana nemi tranzakcioanalizisnek, ajanlom Ericson-t, es az NLP is erdekes lehet, ha a szemelyisegeddel szeretnel kezdeni valamit.
2010. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Engem apám vert és utált. Teher voltam neki, s sokszor úgy is bánt velem. Később anyámról is kiderült pár dolog...


Én próbálkozok továbblépni, ezekre nem gondolni, de sajnos előfordul, hogy pl. álom formájában visszakapom. És az nagyon rossz szokott olyankor lenni. Nem tudom hogyan léphetnék túl a múlt sérelmein.

2010. nov. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is okoztak mar nehezseget, a gyermekkoromban elszenvedett rossz dolgok. Engem pl. kiközösitettek, utaltak az alltalanos iskolaban. Masodikban kezdödött, es hatodikig tartott. Nem volt egyetlen baratom sem, es napi szinten megalaztak, gunyoltak, nevettek rajtam. Minden nap sirva mentem haza az iskolabol. Hatodikba elkezdtem kezilabdazni, akkor sikerült baratnöket szereznem, vegül az egesz osztaly megszeretett, elfogadott. Erdekes, hogy ezekre az evekre alig emlekszem, viszont az ovira tisztan. Valoszinü, hogy azert, mert az agyam ki akarta törölni a rossz emlekeket. Mai napig vannak remalmaim, amikbe kisiskolas vagyok, es gunyolnak az osztalytarsaim. Manapsag nincs semmi gondom az emberekkel, csak annyi, hogy kicsit visszahuzodobb, bizalmatlanabb vagyok, es tarsasagban nem en vagyok a hangado.
2010. nov. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sehogyan nem tudtam feldolgozni. Amikor a húgom megszületett, mindenki csak hozzá járt, csak ő érdekelte, mármint a családi barátokra, rokonokra gondolok, nem a szüleimre. Nekem ez hatalmas trauma volt, a mai napig úgy gondolom, hogy igazságtalan szemétség kegynél több gyereket szülni, mert az olyan, mint az idősebbet már meguntuk volna, meg különben is minek? Miért nem elég az? Tudom, hogy én gondolkozom rosszul erről, de ezen változtatni nem tudok. Na meg akárhány testvéri kapcsolatot látok, mindenhol marják egymást, mamáék is, pedig már 60 felettiek. A húgommal jóban vagyunk, én nagyon szeretem őt, de azokat az embereket rohadtul utálom, akik azon a véleményem vannak, és sulykolják a gyerekekbe, hogy "mindenhol a kicsit szeretik jobban, ha kiskutya vagy kiscica születik ott is az lesz a kedvenc, nem a nagy". Meg akárhányszor sétáltunk anyuval mindenki azt kérdezte mikor lesz már harmadik. Hát a világból ki tudtam volna szaladni.

A szüleim remek szülők, de a családi barátokat a mai napig rühellem és úgy érzem jogosan, mert gyakorlatilag ők kivételeztek, nem anyuék.

2010. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket.

Hát, az én szerelmi történetem :D kicsit bonyolult, és röhejes annak nevezni, mert kilencszer láttam egy év alatt, és cseten voltunk kapcsolatban egymással, emesenen. De nagyon megszerettem, őrülten. Aztán anyám meghalt, és most nem találom a helyem, ha egyedül kell lennem egy helyen, ahol nincs senki, szorongok, rosszul érzem magam. Pedig én aztán jól bírtam a magányt, mert sokat voltam egyedül, mert engem általános iskolában és középiskolában is folyton kiközösítettek. Az első olyan barátnőmet, aki nem használt ki 18 évesen szereztem. Általános iskolában azt csinálták velem, amit másokkal is, hogy körbe álltak, és elkezdték ütni az asztalt, és káromkodva nevettek, az állatoktól egyáltalán nem féltem soha, mert sokkal szelídebbek, mint az emberek, de az emberektől gyerekkoromban úgy féltem, mint a tűztől. Hát, az én családomban is az öcsémmel kivételeztek, de én meg olyan is voltam, hogy sosem fogadtam el semmit, ha valamit megtudtam szerezni, akkor az az enyém lett, ha nem, akkor vártam, amíg megszerezhetem magamnak. Persze rengeteget segítettek nekem is a szüleim :), de mindig az öcsém volt a kedvenc, és nem csak az anyukám szemében, hanem a rokonokéban is. Egyetlen ember volt, aki tisztelt és emberszámba vett a családomból, és az az édesapám :). Az anyám és az öcsém sokszor úgy bánt velem, mint egy nem teljesértékű emberrel, mert gyengébb voltam náluk, de lehet, hogy nem volt így, csak én éreztem így :). Najó, nem csak így éreztem :D, ez nem igaz, tényleg volt, hogy csúnyán viselkedtek, vagy csúnyán akartak viselkedni velem. De én mindig úgy tartottam, hogy az öcsém meg az anyám egy kompánia, és a legjobb, amit tehetek, ha elmegyek otthonról, mármint elköltözöm, így is lett, elmentem amint lehetett otthonról. Nem sokat késlekedtem. De engem nem bántott, hogy az öcsém több mindent kapott :), mert nekem sose kellett semmi. Az egyetlen dolgot, amit akartam, hogy szeressen, anyám sosem adta meg nekem, hát a pénze végképp nem kellett :). Miután a békejobbomat elutasította, elég durván... - az emberek néha érthetetlenül durvák - azután már a békével se próbálkoztam. Talán ezért is van, hogy most, hogy meghalt, nem tudom, mit kezdjek magammal. Nem fogadta el a békejobbomat, sosem szeretett szerintem engem. Persze, hogy szeretett a maga módján :), de annyira azért nem, sokáig azt hittem, hogy azért, mert olyan vagyok, mint az apám, aztán kiderült egysmás - mindig a rokonoktól tudja meg az ember az igazat - és valszeg azért volt, hogy nem kedvelt annyira emberként, mert ő is hasonlóan zárkózott volt, lehet, hogy ő is érzékeny volt, csak kinőtte, vagy mit tudom én. Neki nehéz élete volt, mint általában a régebbi embereknek. Dehát emberek vagyunk, és hibázunk :). Én nem haragszom, csak azt akartam, hogy valamikor kibéküljünk. De nem jött össze, és ez megváltoztathatatlan. Az az egy szerencsém van, hogy mindig előrelátó voltam, és habár azt hittem, hogy még minimum húsz évet élni fog, betegsége ellenére is, de mindig tudtam, hogy úgy kell bánjak az emberekkel, hogy én azt ne bánjam később se. Hibázni hibázhatunk, de direkt vétkezni nem szeretek. Elég bonyolult volt a gyerekkorom, és beillett egy rémálomnak is, mert elég érzékeny voltam, és sok ember van, aki szereti bántani a kisebbet :D. Na, de ez van.

Szóval aztán a szerelmi történet se igazán az, mármint nem volt viszonzott, és hát, abban használt ki, hogy szerelmet ígért nekem, meg minden, és aztán meg kiderült, hogy társa van, és hogy csak szórakozik velem... Igazából szerintem meg sem értette, hogy mit érzek iránta, azt hitte, hogy játszom vele. Közben meg ő szórakozott velem. Az emberek szeretik, ha szeretik őket, és nem mindenki olyan erős, hogy ellökjön magától egy embert, aki így szereti, én meg tudtam mindig tenni, mert nem szeretek másokat bántani, hát, ez a fiú nem tudta megtenni, hogy ellökjön magától, inkább szórakozott velem egy évig, és bántott lelkileg. Mondjuk annyira nem vagyok én megbántható, de ha lekur@váznak, az azért mindenkit érzékenyen érintene, meg ha meg akarnák ölni, és hasonlók. De a fura az egészben, hogy őelőtte a pasijaim foglalkoztak velem, meg közben is, és mindig én voltam a domináns. De ez volt az első szerelem. De többet nem leszek. Szerintem akkor tutira nem bírnék el még egy ilyet. Egyszerűen nem menne. Azon túl pedig már látom, hogy ha apám meghal, én akkor össze fogok roppanni :S, mert hát, anyámat is nagyon szerettem, meg apámat is, és hát, tényleg egyedül maradok, igazuk van. De pedig én sok időt töltöttem külön tőlük, és elvagyok nélkülük, csak éppen azért az más, hogy ha tudod, hogy élnek. Én amúgy elég független lélek vagyok, nem szeretek a szülői házban élni, szeretem a függetlenséget.

2010. nov. 12. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!