Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz?

Tényleg én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Anyósommal együtt élünk. A párom kezdetek óta neki adta oda a rezsi pénzt, mert így volt praktikus (ő reggeltől estig dolgozott én meg kora reggel mentem és késő délután jöttem). Ő intézte a bevásárlásokat, postát. Kicsit eldurvult a helyzet, mert már ott tartunk, hogy kb. havi 80 ezret kér el, amiből oké, hogy befizeti a csekkeket, de ennyi... Kaját egyáltalán nem vesz, csak magának a cigit meg a sört. Tényleg én vagyok a rossz, amiért azt mondtam, hogy akkor odaadjuk a közös csekkek felét és ennyi?! A bevásárlásokat majd én elintézem magunknak.

Annyit hozzá tennék, hogy a csekkek ránk eső része téli időszakban is max. 45 ezer forint, tehát havonta min. 35-55 ezer forintot tüntetett el úgy a közös kasszából, hogy nem ránk költötte...

Nekem is hamarabb kellett volna már kapcsolnom, de elég bonyolult a dolog, hogy egyáltalán miért lakunk együtt, ill. a páromat egyedül nevelte fel, stb-stb.

De tényleg én vagyok a rossz?

A párom is elég nehezen áll mellém ebben a kérdésben, mert ő csak annyit lát, hogy be van vásárolva, meg van főtt étel az asztalon (amit nem mellesleg én veszek meg a GYED-emből, így konkrétan nincs egy fillér megtakarításunk sem).


2011. nov. 3. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy te vagy a rossz. Ennyi pénz nyomtalan kiesését havonta bárki megérezné. Próbálj meg egyszer beszélni a pároddal nyugodt körülmények között. Lényeg, hogy ne "vádaskodással" kezd az anyós felé, csak szépen sorold fel neki, hogy mire mennyi pénz megy el és hogy ez bizony hiányzik.
2011. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy alberlet is rezsivel egyutt havi 70-80 e ft es akkor meg nem ettetek... Szerintem menjetek el alberletbe es gazdalkodjatok sajat magatok a penzzel igy nincs problema abbol, hogy ki mennyit nyul le havonta. Meg ebbe nem igazan lehet igazat adni senkinek, lehet, hogy neked van igazad de az is lehet, hogy nem.
2011. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, azt kellene, hogy nyugodtan leüljünk beszélni. De úgy elég nehéz, hogy már ez megy hónapok óta és az idegeimet már eléggé megviselte.
2011. nov. 3. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, úgy gondolja, a maradék lakbér - ami tényleg kevés lenne egy "sima" albérlethez képest - de akkor legalább mondaná meg nyíltan, hogy ő ezt így gondolja, ezért ennyi, stb. és ne rezsi címen szedje be a havi 80 ezret. (az megint más kérdés, hogy milyen dolog a saját fiától lakbért kérni)

Előbb mindenképp a pároddal kellene egyeztetni és utána hármasban leülni megbeszélni a dolgokat.

2011. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért élünk együtt, mert ő egyedül a fizetéséből nem tudná fentartani a lakást. Ezért nem kell a lakhatásért fizetni.
2011. nov. 3. 11:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi újítottuk fel a teljes lakást, cseréltettünk külső-belső nyílászárókat, vettünk bútorokat, hűtőt, mosógépet, számítógépeket, mikrót, fritut, stb. Mindent a saját pénzünkből, megtakarításunkból vettünk. Neki egy fillérjébe sem került, igazából szerintem eszébe sem jutott, hogy adjon bele akár 1 forintot is.
2011. nov. 3. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Először a pároddal ülj le beszélgetni, majd hármasban az anyóssal. Jobb ezeket a dolgokat tisztázni. Ha befektettetek a lakásba, akkor nem ér, hogy még plusz lakbért fizettesen veletek. Vessétek papírra a dolgokat. Rezsit osszátok, úgy a tisztességes. Kajára legyen egy közös kassza, amibe mindenki beletesz X összeget havonta. Az étkezést ilyen helyzetben nehézkes külön megoldani, hogy pl egyik polc a tiétek, másik anyósé. Az idegeid még tovább fognak rongyosodni, ha ezt nem tisztázzátok minél előbb. Kellemetlen beszélgetés lesz, de muszáj.
2011. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél vacsorára valót, csak magadnak és a gyereknek.
2011. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az a gáz h megissza a sört.
2011. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!