Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 év után kiderült, hogy van...

19 év után kiderült, hogy van egy féltestvérem? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem rég tudtam meg, hogy édesapámnak(szüleim elváltak, anyukám meghalt) van egy első osztályos kisfia. Ő nem szerette volna állítólag, a nő akart mindenképpen gyereket-kész volt arra is, hogy apa nélkül nőjjön fel a kisfiú. Apukám néha meglátogatja őket de ennyi. Azt mondta nem szereti a nőt és úgy jött le a kisfiúhoz sem köt mély érzelmeket. Szégyenli.


Sajnos én teljsen leblokkoltam, nem tudom mit kéne tenni. Igazság szerint kíváncsi lennék a kisfiúra(ő tud rólam) de nem okoznék ezzel benne lelki sérülést? Úgy értem ha néha találkoznánk, (vagy én mennék le hozzájuk vidékra, vagy ő Pestre) akkor nem akarna egyre több és több időt tölteni velem vagy apukámmal? Nem szeretném azt sem, hogy elkezdjen erősen kötődni és hiányozzon neki vagy az apukám vagy én. Sajnos nekem volt részem ilyesmiben úgyhogy átérzem.


Szerintetek mit kéne tennem?


2010. nov. 15. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

akkor nem 19 év után,hanem 7,mert a gyerek csak 7 éves


te 19 vagy akkor?


vedd fel vele a kapcsolatot,egy kistesó sose árt

2010. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok 19 éves.
2010. nov. 15. 20:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én valamilyen szinten hagynám hogy majd magától jöjjön ez, még nem kell erőltetni. Majd ha talán kicsit nagyobb lesz a kisfiú, érettebb. Mondjuk nekem is van egy féltestvérem (öcsém) apámtól, még sosem láttam Őt és még szerintem egy jó ideig nem is fogom látni, de ennek már más oka van.
2010. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem okoznál neki lelki sérülést. Tök jó, ha az embernek van egy idősebb testvére, akire mindig számíthat, és akivel baráti viszonyt ápolhat.

Szerintem mindketten veszítetek, ha nem próbálkozol be a kisfiúnál:)

2010. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen én is szeretném megismerni:) De nem lenne furcsa, nem tudomo hogy tudnám kezelni a helyzetet. Meg ott lenne az a másik nő is:S


Viszont később már nem mernék elé állni, szerintem most van abban a korban hogy még képes lenne elfogadni, később már kamaszon kevésbé.

2010. nov. 15. 21:01
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz ilyen helyzetben bármit is tenni. Nálunk pont a fordítottja volt. Apumnak volt egy élettársa,aki szült neki egy kisfiút,ám a gyerek 3 éves korára túl "füstös" lett. Utána DNS teszt,hát kiderült,hogy nem apámé a gyerek. Viszont nagyon szerettük a kicsit,és szeretjük a mai napig is,hiszen ő nem tehet semmiről,de apám annyira dühös lett a volt élettársára,hogy elküldte őt,ő meg ugye vitte a gyereket. Kb. 1 éve nem találkoztunk velük...Rossz,mert hiányzik,még akkor is,ha nem vér szerinti tesóm, meg apámat is nagyon megviselte a dolog,ami érthető is.
2010. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg szeresd... A testvéred! Nem kell itt érzelmileg taktikázni!
2010. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Én évekig elutasítottam a félhúgomat, és utólag megbántam. 19 illetve 26 évesen találkoztunk csak. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy fenekestől felfordul az életed, rendes testvéri kapcsolat, kötődés kialakulása az előzmények hiányában nem valószínű. A félhúgom olyan, mint egy jó ismerős, akivel néha msn-ezünk, vagy személyesen találkozunk, egyszer volt nálam, kb. ennyi. Bár ha fiatalabb korában találkozok vele, lehet, bensőségesebbre alakul - de akkor se hiszem hogy nagyon közeli kapcsolat kialakult volna.

Szóval nyugodtan találkozz vele, nem lesz ebből semmi baj szerintem.

2010. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha eddig nem sírt utánad, bátran látogathatod.
2010. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Én személy szerint felnézek a nővéremre, és szerintem mindenkinek kellene egy ilyen fontos személy az életébe.

Barátkozz össze vele. =]

2010. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!