Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most voltam ultrahangon....

Most voltam ultrahangon. Kiderült, hogy nem lehet gyerekem. Hogy mondjam meg a páromnak?

Figyelt kérdés

A petefészkem lyukacsos. Mint egy szita. Amiatt mentem el az orvoshoz, mert sose jön meg a menzeszem. Most kiderült, hogy miért. Régebben is vizsgáltak, de akkor másnál voltam és semmit se mondtak nekem. Most ez a doki (aki nagyon normális) elmondott mindent. Burkoltan fogalmazott: "ha esetleg tervezel gyereket, akkor gyere vissza és ha esetleg nem esnél teherbe, akkor gyógyszeres kezelésre lesz szükség...(...)". Magyarul nem termékenyülök meg (ugyan hogy is lehetne, ha még nem is menzeszelek?!) és lombikbébiprogramra meg nincs pénz.


Én 27 éves leszek, a párom 41 éves. Lassan 1 éve leszünk együtt, de gyereket még nem tervezünk. (Hát most már nem is fogunk tudni...)


Hogyan mondjam el neki? Vajon elhagy? (Amúgy szeret engem, nincs gond a kapcsolatunkban.)


2011. okt. 10. 13:49
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Ja, örökbefogadás nem jöhet szóba, mert én más vérét nem nevelem fel. Tudom, hogy gonosz vagyok, de nem tudnék más gyerekére úgy tekinteni, mint a sajátomra.
2011. okt. 10. 13:51
 2/30 A kérdező kommentje:
A másik gáz meg az, hogy gyereket csak 35 éves koromban tudnék szülni, mert sajnos tanulok még és olyan tanulmányt folytatok, ami minden napomból elvesz 10 órát és akkor még a megélhetés azaz a pénzkereseti munkáról még nem is beszéltünk. Szóval ez mellé sajnos nem fér be egyenlőre gyereknevelés.
2011. okt. 10. 13:53
 3/30 anonim ***** válasza:
79%

konkrétan nem írta le hogy ténylegesen nem lehet gereked, de rásegítéssel lehet.

Ne azt mondd a párodnak hogy nem lehet, hanem hogy nem lesz egyszerű. De mint irtad még nem gondolkodtok ilyenben.

Javaslom menj át a gyerekvállalás szekcióba, ott a csjok tudnak segíteni, egyik ismerősömnek is leirták hogy nem lehet gyereke, papirja volt róla, mégis két éves a fia....

2011. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy nem is akar gyereket..
2011. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Azért ez nem jelenti azt, hogy nem lehet. Szerintem te inkább nem akarsz, és most az orvos "megnyugtatott", hogy nem is fenyeget a veszélye. Bocs, de a sorok között ezt olvastam ki az írásodból. Lehet, hogy a párod se, akkor meg no problem.
2011. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekcsináláson kívül még ezernyi jó és hasznos dolog van, amivel el lehet tölteni az életet. Én tuti, hogy nem hagynálak el emiatt.
2011. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
Akkor élvezzétek a védekezés nélküli szexet (már amennyiben megbízol a társad hűségében)! :) Gyerek nélkül is van élet.
2011. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A doki azt mondta, h gyógyszerrel rásegít, nem azt, h kezdd el a lombikot.

Egyik ismerősöm meg több sikertelen lombikon volt túl, mikor a doki mondta neki, h ezzel próbálkozhatnának a végtelenségig, akkor sem lesz gyerek, inkább fogadjon örökbe. Fél év múlva terhes volt a nő, természetes úton.

Sztem is csak annyit mondj, h gond lesz a terhességgel.

Habár én a helyedben 35 éves kor után egy 14 évvel idősebb pasivál már nem vállalnám be ilyen diagnózis után. kb 80% lesz az esélye akkor, h nem fogsz teherbe esni v beteg lesz a baba.

A párom és én is olyan korúak vagyunk mint ti. A páromnál vannak gondok, de amíg én 35 nem leszek, addig próbálkozunk, utána már nem. Engem nem riaszt az örökbefogadás.

2011. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Mivel ő 41 éves, mindenképp mond el neki, mert ha ő szeretne, akkor joga van tudni. A lombik, pár alkalommal ingyenes, csak a gyógyszerek drágák, de ha később szeretnél, meg tudjátok oldani. De szerintem te nem is akarsz gyereket, ha a párod se, akkor nincs gond.
2011. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
sose menstruálsz és ez csak 27 évesen sarkalt arra, hogy rendesen kivizsgáltasd magas? érdekes egy nő vagy...
2011. okt. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!