Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapvetoen josag vagy gonoszsa...

Alapvetoen josag vagy gonoszsag van egy ilyen emberben?

Figyelt kérdés
Van egy ismerosom (regi szomszed), akit en nagyon birok bizonyos szempontbol, viszont ezt elhomalyositja az a szemelyisegjegye, hogy ketszinu. Mindenkivel nagyon kedves, csak utana kibeszel mindenkit, de nem kell ehhez hibazni, olyanert is, hogy miert vesz fel piros felsohoz keket vagy miert nezett morcosan stb. Illetve gunyneveket ad mindenkinek. Aki nem ismeri nagyon alaposan, azt gondolna, hogy egy angyal, nagyon szepen tud beszelni. Felnott emberrol van szo, de mindig ilyen volt - pici gyerek koraban is. Nem tudom eldonteni, hogy o rossz vagy jo ember? Mert valahogy nem tudok ra haragudni azokert a dolgokert, amiket ram es masokra mond, csak epp, amikor rosszat mond nekem valakirol. Szerintetek o tud rola, hogy ez hibaja vagy o jo akar lenni, csak nem sikerul? Mert szemtol-szemben sosem bant meg senkit, nagyon udvarias es segitokesz, de kozben magaban nagyon gonosz gondolatai vannak mindenkirol.
2010. nov. 16. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a házmester ilyen kellemesen elbeszélget valakivel aztán ha az elmegy rögtön elkezd róla durván pletykálni.

Ledöbentem mert tök jófej embernek hittem szörnyen kétszínű röhely menyire nem lehet bízni az emberekben.

2010. nov. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem. Inkább zabszem a p*cs*jában XD

Amúgy a jóról és rosszról való ítélkezés önmagában, mint elv, helytelen, és szenvedéshez vezet (mondják a buddhista tanok). Ő ezt nyomja nagyon durván, viszont ezzel a kérdéssel te is hasonlót csinálsz... :)

2010. nov. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
En nem mondok ra rosszat, csak az igazat. O nem ezt teszi...amugy en birom ot ettol fuggetlenul. Csak ezt nem ertem benne, mert amugy tok jo ember lenne, de valami eszmeletlen dolgokat tud mindenkirol mondani.
2010. nov. 16. 01:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyben biztos lehetsz, hogy az ilyenek k.va magányosnak érezhetik magukat, vagy azok is lesznek, hála a saját aknamunkájuknak végsősoron!
2010. nov. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek kicsinyes, ostoba, és (bocsánat) szrházi emberek, akiknek nincs semmi jobb dolguk mint mások ellen áskálódni. Szerintem az ilyen ember valahol nem teljesen százas...
2010. nov. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

én is ismertem egy ilyen típusú embert, a saját maga és környezete szórakoztatására beszélte ki az embereket.

szerintem nem gonoszságból.


mondd el neki, hogy hallottam többektől is, hogy a háta mögött azt mondták rá, hogy milyen kétszínű.

hátha elgondolkodik. :D

2010. nov. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon rossz tulajdonsag. Ami a korral nem hogy megvaltozna, de elfog hatalmasodni akkor, ha nem valtoztat ezen.

Az ilyen embernek valami lelki hianya van es igy eli ki magat. Lehet, hogy nincs onismerete, onkritikaja pl., es tudatlan, mivel nem ugy erzi ezt, mint Te.

Viszont amikor Te is beszelgeto partnere leszel, akkor mar Te reszese vagy ennek, s ezt hivjak pletykanak.

Nem kell meghallgatni, vagy tudomasara kell azt hozni, hogy nem illik ez a fajta viselkedes. Tehat amikor nem adnak modot az emberek arra, hogy reszt vegyenek ebben es elfordulnak Tole, akkor tudna megvaltozni,de ez nagyon ritkan fordul elo, mivel az emberek tobbsege hasonloan viselkedik, illetve hasonlo tulajdonsaggal bir.

2010. nov. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!