Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sokan tartják marslakónak...

Sokan tartják marslakónak azokat, akikben kicsit kevesebb rosszindulat, gonoszság van, mint az átlagban. Vajon miért van ez?

Figyelt kérdés
Sőt, egyesek egyenesen gyűlölik őket, de minimum dühösek rájuk. MIÉRT???
2011. aug. 27. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert nem olyanok mint ők. Ha valaki furán beszél, furán viselkedik, totál más mint te, akkor te is kerülöd, ha (szerencsére) nem is vagy rá dühös.


De aki nem tudja irányítani az érzelmeit (vagyis könnyen mérges lesz, haragos, gyűlöl) az nem érti a másik miért KÉPES elkerülni ezt...

Talán csak irigyek, de lehet csak azt hiszik nem érted meg a helyzetüket (mert ha megértenéd dühösnek "kéne" lenned)...


Mindegy. Örülj hogy te ilyen vagy, aztán tapogatózz hogyan fordíthatod hasznodra. Mert bizony előnyös a mai világban ha nem borul ki a bili magától...



Én pl sokszor a bűnbánatot tettetem, mert ha nem tennék úgy mintha fájna hogy hibáztam akkor azt hinnék nagyképű, nemtörődöm, bunkó vagyok.. Pedig nem, csak már megtanultam hogy bánni bármit felesleges. Inkább arra koncentrláok hogy legközelebb jobb legyek. De akik ezt nem értik meg, azok felé azt kell mutatni, hogy te is sebezhető vagy....

2011. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ, nagyon hasznos volt! igazából vagy megkapom hogy álszent vagyok, vagy ha nem, akkor marslakó, pedig nekem így természetes és nem érzem hű de nagyon jó embernek magam, csak nekem ez így normális.


És nem másoknál akarok jobb lenni, inkább velük együtt, de ez utópia. :(

2011. aug. 27. 10:55
 3/4 Walk With Me ***** válasza:

Abban nem értek egyet az elsővel, hogy aki más azt kerüli az ember. Legalábbis én nem. Én mindig is inkább olyanokkal jöttem ki (elhihetitek, nem voltak sokan) akik "furábbak", mások, mert én épp ezért "szépnek" láttam Őket belül, és valószínűleg ez kölcsönös is volt.


Mi a rosszindulat és gonoszság? Miben nyilvánul ez meg? Ha suliban vagy valamilyen közösségben rászállnak valakire, mert "kilóg a sorból"? Oviban, általános iskolában én is kezdtem ilyen lenni, mert egyszerűen a többiek közé akartam tartozni. Aztán persze a lelkiismeretem meggátolt, de szerintem általában ez a felsőbbrendűségi érzés áll az egész hátterében. Kell valaki aki nem tud védekezni (akár lelkileg, akár fizikailag) és így úgy tűnhet, hogy gyengébb, aki terrorizálja az pedig erősebb, hatalmasabb. Aki pedig nem erős és hatalmas egy közösségben, az célpont lesz, hülye lesz, nyomorék lesz, lúzer stb lesz és az ilyet nekik meg kell leckéztetni.

2011. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát ez az, téged meggátolt a lelkiismereted, de sokan felnőttként vannak azon a szinten, mint te voltál, ahogy írod, óvodásként. szerintem mindannyiunkban benne van, hogy nem akarunk kilógni a sorból, vágyunk rá, hogy befogadjanak, de a másik oldalon van egy másik vágy is (amit a lelkiismereted súg) és a két vágy közül az erősebbik győz, nálad az utóbbi győzött, de sokaknál sajnos az első.



és van még egy harmadik kategória, aki se nem áldozat, se nem "tettes", csak passzívan ellenáll és nem hajlandó részt venni a gyengébb szivatásában, igaz, ezáltal máris kilóg, és így ő is "áldozat" lesz.

2011. aug. 27. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!