Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A templomba járó emberek egy...

A templomba járó emberek egy elég jelentős hányadánál vettem észre a gonoszság olyan fokát, hogy az már elborzaszt! Mi a véleményetek ezekről az emberekről, illetve ismertek-e ilyeneket?

Figyelt kérdés

Vallásos nevelésben részesültem, elsősorban a nagyszüleimnek köszönhetően. Úgy neveltek, hogy higgyek Istenben, legyek jó az emberekkel, és járjak templomba.

Viszont egyre jobban kezdek kiábrándulni a vallásból és a hitből, már templomba sem járok egy ideje. Ennek egyik oka, amit a kérdésben már megfogalmaztam. Tényleg a legvallásosabbnak tűnő emberek, akik minden vasárnap ott feszítenek a misén, ők azok, akik a lehető legszemetebb módon (elnézést máshogy nem tudtam kifejezni magam) viselkednek az embertársaikkal. És ez a viselkedési mód a legtöbb esetben, már nemhogy a határát súrolja a gonoszságnak, hanem hanem teljesen ki is meríti.

Ezzel szemben számos olyan embert ismerek, akik ugyan nem vallásosak, de a cselekedeteik, tetteik alapján a legjobb emberek közé tartoznak. Akkor ez utóbbiak nem kerülnek be a mennyországba, csak mert nincsenek megkeresztelve nem hisznek Istenben,stb. A vallásos mocskok meg a halálos ágyukon megbánják a bűneiket és simán a jókhoz kerülnek? Ez szerintetek igazság?


2011. szept. 27. 23:27
1 2 3
 1/21 wartburg353s ***** válasza:
93%
Nem igazság, de nem is hiszem, hogy ilyen egyszerű az egész. Aki egész életében szemét, holott vallásos, szerintem nem lesz képes majd őszintén megbánni a bűneit a halálos ágyán,mert az egész élete képmutatás. Mindenhol vannak aljas, mocskos emberek és jók is. Elvileg a templomban inkább a jóknak kéne túlsúlyban lenniük, de ha nem így van, ne törődj vele. Az a lényeg, hogy neked személy szerint mit ad a vallás. Ha a többiek csak képmutatásból vannak ott, az az ő bajuk. Sajnos bármerre mész, találkozni fogsz ilyen emberekkel.
2011. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok biztos abban, hogy azok a legmelyebb hivo emberek, akik ott feszitenek a templomban.

Ezen kivul meg, szerintem csak a tobbi embert tudjak becsapni, Istent nem.

2011. szept. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
ismerek énis ilyen embereket. többet nemis akarok mondani mert csak felhuzom magam :D de miattuk nem jarok templomba énse :S
2011. szept. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
ez nem annak a kérdése h jár e templomba vagy nem hanem h milyen maga az ember, járhatok akármennyit soskaültetvényre akoris zsigerből utálom a soskát. felnőhet valaki akármilyen vallásos hívő környezetben abbol is lehet diktátor tömegyilkos. a másik iránybol pedig az h kinek mi a hite az nem a vallása kérdése. énis nagyon vallásos családbol származom mégis ugy gondolom h nemszámit h az allah siva isten vagy a pista a sarokrol akiben hiszünk ha jo emberré tesz. de igazábol nem is ez tesz jo emberré csak egy biztos alapot ad a lelkünknek. mert lehet valaki akármennyire is a hitre nevelve ha egy álnok gonosz ember. megváltoztatni nem fogja senki. és lehet valaki akármennyire ateista ha egy értékes jo ember a szememben többet ér(és amenyire papokkal beszéltem szerintük is többet ér).
2011. szept. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Azok az emberek azt hiszik, megtehetik, mert ők a nagy vallásossággal/templomba járással kiváltják a gonoszságot, nekik meg van bocsátva,sőt, ők kimondottan jónak számítanak Isten szemében mert templomba járnak...


na az ilyen embereknek kb. annyira fejlett az érzelmi intelligenciájuk, mint egy gyomnövénynek...

2011. szept. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 titak ***** válasza:
87%

Az olyan emberek nem a hitük végett járnak templomba, hanem csak magamutogatásból.

Képmutatás az egész.

2011. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Én magam nem járok templomba,de nagymamám igen,és ő is mesélt ilyen emberekről.Sőt,ebben a vidéki templomban az is előfordult,hogy a pap elkezdett politizálni,és a legutóbbi választás előtt azt mondta,hogy ha valaki nem a helyes pártra szavaz,az pokolra kerül.Mamám mesélte,hogy jár oda egy jól öltözött nő a férjével.Nagyon álszent emberek,osztják az észt,közben a fiúk sátánista rocker aki megpattant otthonról:)

Mikor ezt mami mesélte,azt hittem belehalok a nevetésbe.Szerintem manapság nagyon kevés az olyan ember,aki őszinte hitből jár oda,és még több,aki csak a hasznát nézi.Most nem akarok senki vallásába beletaposni,de például ha katolikus vagy,és bűnt követsz el,elmondasz pár Miatyánkot,és minden meg van bocsájtva.Nekem valahogy ez sem tűnik korrektnek.

2011. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Sághegyi Csaba ***** válasza:
78%
Tapasztalatod oka a halott vallásosság. Nem élik meg azt, amit beszélnek, nincs kapcsolatuk Istennel. Ha a vallástól távol maradsz, azt helyeslem, de Istentől ne maradj távol. Nézz meg élő hitű embereket egyéb gyülekezetben (például egy baptista ifjúsági istentiszteleten, vagy egy Golgota gyülisen), és látni fogod a toronymagas különbséget a halott vallásosság, és az Istennel való személyes kapcsolat öröme között.
2011. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Én mélyen vallásos, 25 éves, templombajáró srác vagyok. Nem tartom magam bűntelennek, nekem is nagyon sok hibám és bűnöm van, ahogy bárki másnak.


Ez az álszent viselkedés, amit leírt a Kérdező, ez inkább a falusiakra vonatkozik. Én is falusi vagyok, s egy tipikus példát el is mesélnék:


Nagypénteken köztudott, hogy előadják a Passiót, nálunk ezt kb 10 idősebb ember teszi. Nagyon szép dolog ez, sokat készülnek rá, és szépen előadják. Nagypéntek Jézus halálának és temetésének az ünnepe nálunk. A szertartáson még a gyász uralkodik, majd ahogy a passiós emberek kimennek a templomból, átmennek a plébániára, ahol vendégeskedés várja őket. Esznek-isznak, beszélgetnek, jólérzik magukat, sokat nevetnek. Mindez azért, mert így köszönik meg, hogy betanulták a Passiót. Ez helyes dolog, de miért pont Nagypénteken kell ezt csinálni? A pap is velük együtt viccelődik. Szóval ez tipikus képmutatás, hiszen a "vallásosság" csak addig tart, míg a templomban ülnek.


Viszont néhány dologgal sérted a másikat, Kérdező. Egyrészt, csak a templombajáró katolikusokat szidjátok. A reformátusokat és egyéb vallásúakat akkor miért nem? Ott is ugyanúgy vannak képmutató álszentek mint nálunk.


Másik dolog: Aki templomba jár, és gyakorolja vallását, az biztos hogy képmutató és gonosz? Mert a fentebb olvasottakból ez jött le nekem, hogy aki templomba jár, az gonosz. Én járok templomba minden vasárnap, de misekezdésre érek oda, leülök a leghátsó padba, ahol szinte senki se lát, majd a végén az elsők közt megyek ki (mivel közel vagyok az ajtóhoz), nem állok meg senkivel beszélgetni. Otthon sokat imádkozom, igyekszem megbocsátani másoknak, segíteni másokon. Ettől függetlenül nekem is sok bűnöm van, de nem értem miért kell a templombajárókat rögtön ilyen negatív színben festeni?

2011. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

És még néhány dolog:


Szerintem becsülendő a templombajárókban, hogy míg a többiek vasárnap délelőtt otthon lustálkodnak, addig ezek az emberek a legnagyobb szakadó esőben is elmennek a templomba. Meg azok az öregasszonyok, akik már alig bírnak menni, de elmennek akkor is a templomba, az miért elítélendő? Az én nagymamám is jár meinden vasárnap. kb 500 m-re van tőlünk a templom. Elindul hamarabb, és kb 3-4-szer megáll pihenni, annyira nehezen megy, de mégis elmegy, mert szereti Istent. Ez szerintem becsülendő, hogy Istenért áldozatot hoz valaki nem?


Bírom az olyan embereket, akik azt mondják: "nem kell a templomban képmutóskodni, mert nem az számít, hanem az, hogy az ember belül mit érez" Ez magyarul annyit jelent, hogy az illető semmit nem tesz Istenért. Nem imádkozik, nem jár templomba, nem gyakorolja a felebaráti szeretetet, hanem csak úgy van, mert az számít hogy ő "belül mit érez". :)


Még egy dolog: Írta valaki azt, hogy aki halála előtt megbánja bűneit, a mennybe jut. Így van. Ezt Jézus maga mondja a Bibliában, abban a példabeszédében, amikor a szőlőmunkásokról beszél, hogy ugyananyni fizetést kapott a nap végén az, aki reggeltől kint dolgozott, és ugyanannyit az, aki csak a nap végén, 1 órácskára ment ki. Az egész nap kint dolgozók zúgolódtak emiatt. A gazda erre azt mondta, hogy megadta ami jár, mert ennyiben egyeztek meg. Vagy fáj neked hogy másokkal jót teszek? Ez tipikus példa, hogy az isteni dolgokat nem szabad földi szemmel nézni, és hogy bármikor van lehetőség a megtérésre, mert Isten mindenkinek megbocsát, mert mindenkit szeret.

2011. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!