Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted lehetek még ember?...

Szerinted lehetek még ember? Komolyan kérdezem?

Figyelt kérdés
Nemrég ért véget egy két éves szeretői kapcsolatom, úgy hogy a feleség rájött egy smsből. De már sejtette, felkeresett e-mailban, és nagyon megértően az egész kapcsolatot átlátva, közölte nem tart hibásnak, de ne keressem többet a férjét. A pasival nem a test dominált, lelki érzelmi kapcsolat volt. Nagyon szerettük egymást, ne ilyen sablonos szeretői kapcsolatokat képzeljetek el, közhelyeseket. Még most is szeretjük egymást, emberileg nagyon jól ismer, nagyon lovagias ember. Elengedtem, azóta boldog a feleséggel, rendeződött. Én tovább akartam lépni és egy olyan férfival kerültem kapcsolatba, aki eleinte nagyon kedvesnek tűnt, aztán kiderült róla hogy egy mániákus hatalomőrült elmebeteg, nyomozgatni kezdett utánam, terrorizált, rommá verte az önbizalmamat, mindent kifogásolt, állandóan rajtam lógott, a munkahelyemen lejáratott a kollégák előtt, a főnökömnél, kiderült hogy sok ember életét tönkretette már. Tegnap annyira az őrületbe sodort, hogy azt hajtogatta ugorjak ki az ablakon, pusztítsam el magam, ha kiugrok legalább híres leszek. Teljesen magam alá kerültem. Ma több mint 10 óra alvás után már erőteljesnek, szabadnak érzem magam, tele lendülettel. Azonban nem értem hogy hagyhattam hogy ezt tegyék velem, bennem. A szüleimet, a barátaimat mind elhanyagoltam, még a korábbi szerelmemet a férjet is, bár ő neki ez jobb, hogy nem fájdítóm a szívét és ő sem az enyémet, az a tervünk vele hogy legközelebb akkor találkozunk, ha nekem már lesz párom és nem lesz kisértés, és akkor a feleségének gyerekeinek is be tud majd mutatni, plusz jövőre külföldön leszek, tanulok-dolgozok majd, és attól nagyon sokat várok. A feleségé minden tiszteletem, hogy ennyire meg tud bocsátani a férjének, bárcsak én is ilyen nő lehetnék, ennyire önzetlen. Szóval tanultam a hibáimból, átláttam nem kellett volna belesétálni abba a kapcsolatba. Most hogy mindenem összeomlott és tegnap majdnem kárt tettem magamban, és elfogott egyfajta halálvágy, most olyan erők jöttek belém. Nem tudom honnan. Szeretnék jobb ember lenni, fejlődni munkában is , emberileg is. Van esélyem a változásra?
2010. nov. 18. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt csak Te tudod. Ha erőt veszel magadon, és nem hagyod hogy terrorizáljanak, akkor miért ne? Gondolom fiatal vagy. Tanulj, ismerkedj, éld az életed, és minden rendbe fog jönni.
2010. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a halált, mint megoldást. Szedd össze magad és állj talpra. Mindenkinek vannak rosz döntései az életben. Te is meghoztad a magadét, ettől még uyganolyan ember vagy mint akárki más.

Csípd ki magad, és kezdj el rendes emberekkel ismerkedni. Ha kialakul egy olyan kapcsolatod, amiben boldog vagy, hidd el másképp fognak festeni a múlt dolgai.

Rajta, indulj meg előrre és ne érdekeljen a múlt.

2010. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok. A második férfi aki majdnem tönkretett 30-al több volt nálam. Azt hittem erős, tapasztalt, őszinte ember eleinte, de aztán rájöttem hogy zsákutca, és mire menekülni akartam, már késő volt. Nem tudom hogy mehettem bele. Azt kaptam tőle hogy sokkal szebb nők vannak a világon, hogy én csak lelkileg vagyok szép, és mindenféle rosszat, hogy ő csak hazudott nekem, mégcsoda hogy nem történt semmi intimebb, amit megbánhattam. Egészen elszoktam a barátaimtól, úgy hogy észre sem vettem, hogy nem találkozom velünk, most amikor sírok a vállukon, olyan megértőek, igazi barátok, ma az egyik jön át, holnap én utazom a másikhoz. Olyan jó dolog, nem is tudtam heteken át hogy vannak barátaim. A szüleimmel úgy beszéltem az állandó feszültségek miatt, hogy ember úgy még a kutyával sem beszél, dirigáltam nekik, rájukvágtam az ajtót. Annyira sajnálom. Véleményt is írhattok rólam, idősebb tapasztaltabb emberek hátha látnak benne olyat amit én még nem láttam.
2010. nov. 18. 14:01
 4/10 A kérdező kommentje:
Már minden apró kedvességnek úgy tudok örülni, mosolynak, egy kedves gesztusnak, ha megkérdezik, hogy vagyok. Annyit tanultam ebből. Rengeteg időmet elvesztettem. Furcsa, elvileg a bizalom elvesztése után, bizalmatlannak kellene lennem, de mégis annyira tele lettem élniakarással, pozitiv dolgokkal. Nem is értem hogy honnan jön ez. Rengeteg szeretet van bennem. Remélem soha többet nem lesz kísértés. Nem rontom el.
2010. nov. 18. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy van -e esélyed a változásra? Csakis egyetlen esetben: akarnod kell. Minél tovább sajnáltatod magad és ücsörögsz a romjaid felett, annál nehezebb lesz felállni. Egyébként mi az, hogy jobb ember akarsz lenni? Ki mondta, hogy rossz vagy? Azért mert sikerült kétszer rosszul választanod? Na és? Van ilyen. Ettől még nem leszel sz#r! Egyébként, hogy a második kapcsolatodat nem tudtad józan ésszel felmérni, az betudható annak, hogy kötődtél még a férjhez, magad alatt voltál, ezáltal sebezhetőbb. Ilyenkor könnyű még jobban a földbe döngölni az embert. Szóval no para. Állj fel, rázd meg magad, és menj tovább. Nincs itt semmi gond, pár hónap múlva már úgy fogsz a múltra gondolni, hogy ezen is túl kellett menned, és ebből is csak tanultál, erősödtél. Szal fej a fejjel és sok sikert neked! 33N
2010. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

13:55-ös vagyok


Figyelj! Még csak 21 éves vagy, előtted az élet. Ezekben az időszakokban minden ember hoz számtalan rossz döntést. Tudod, ezek azokm a dolgok, amikből TANULNOD kell! Vond le eddigi életedből a megfelelő következtetést, és lépj tovább. A levont következtetésekből viszont tanulj, ne kövesd el mégegyszer azokat a hibákat, amik most a földre tettek.

Ne sajnáltasd magad. El kell, hogy keserítselek nem vagy semmivel se rosszabb mint bárki más. A szüleid és a barátaid meg hidd el meg fognak bocsátani, ha látják rajtad az akarást.

2010. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Normálisnak tűnsz. Nem sokan jutnak el eddig a felismerésig, már erre is büszke lehetsz.
2010. nov. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondoltad, hogy békénhagyod a pasit, ne akarj a családjával megismerkedni. Mindenkinek jobb lesz...főleg neked.
2010. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából nincs jogod panaszkodni: azzal, hogy valaki tönkretett, tulajdonképpen csak abszolút jogosan visszakaptad azt, amit te tettél annak a férfinak a feleségével. Mert az élet igazságos, és ha visszakapod a saját ütéseid, azt nem halállal, hanem köszönettel kell fogadni, amiért jobb emberré formálódsz általa.

Becsülöm, hogy szembe tudsz nézni a hibáddal, és képes vagy beismerni, hogy hibáztál. Ha megbocsátasz magadnak, az az első lépés, a világ tárt karokkal vár téged. Csak nem mindegy, hogy fogod fel a dolgokat, mert tudod: lehetsz áldozat és lehetsz hős is.

Ha siránkozol és vergődsz, akkor nem leszel több, mint egy felesleges és értelmetlen áldozat. Ha viszont úgy fogod fel, hogy íme, kiálltál egy próbát, tanultál a leckéből, és okosabban mehetsz tovább - akkor hőssé válsz.

ennyi az egész. A változás csak rajtad áll..

2010. nov. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó megmondta a frankót.Mindenki azt kapja vissza az élettől amit beletett,ez közhelyes de örökérvényü igazság.

Fiatalon mindenki csinál hülyeségeket,a lényeg hogy tanulj belőle. Remélhetőlg az erkölcsi normáidat kicsit feljebb rakod ezután,ezzel már rengeteget segitenél magadon.. de ezt csak zárójelben és halkan jegyzem meg,mert ezen az oldalon akasztás jár érte ha valaki elitéli a szeretősdit.

Az utóbbi férfihoz annyit tudok hozzáfűzni,hogy ilyen emberek mindenhol vannak,akik proig akarnak rombolni ,hogy aztán uralkodjanak feletted. Ebben az a legszarabb,hogy nagyon sokan bosszankodnak vergődnek,mégis a kapcsolatban maradnak inkább. Néhány év múlva meg már úgy megszokják,hogy nekik ki van adva mit kell csinálniuk,meg van monda hogy ők rondák,nem jók semmire hogy egyszerűen igényük lesz erre,mivel egyfajta biztonságot nyújt,leveszi a felelősséget az emberről. Akkor is ha hülyén hangzik. Te ne legyél ilyen.

2010. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!