Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég pontos segítségre lenne...

Elég pontos segítségre lenne szükségem. A barátnőm 17 éves,19 hónapja vagyunk együtt. Tíz éve nevelik a nagyszülei, mert az anyja akkor eldobta őt magától, többit lentébb?

Figyelt kérdés
Hétfőn akarnak bemenni gyámhivatalba és lemondani róla, de véglegesen. Az én édesanyámnak van saját lakása, viszont a jövedelme csak 28 ezer, +13.700 a családi pótlék utánam. Én egy hónapban összesen kb. 60-70 ezret kapok... De nem lennék alkalmas törvényes képviselőnek, mivel nincs saját lakásom. A szülei alkalmatlanok, az apja alkoholista, az anyjának se munkahelye, se lakása. Mit tudnánk ebben az esetben tenni, mert nem akarom, hogy intézetbe kerüljön már 17 évesen, nagykorúsítás hogy történhet, vagy bármi egyéb megoldás?
2010. nov. 20. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha feleségül szeretnéd venni akkor tudtommal nagykorúsítják, de azért ennek vannak feltételei, illetve talán anyukád is lehetne a gyámja, csak nem tudom, hogy később a házasság kapcsán ebből lehetnek-e problémák, bár szerintem nem.
2010. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg a szüleid vállaják, hogy a gyámjai lesznek, vagy nevelöszülöként magukhoz veszik. Menjetek be a gyámhovatalba és ott érdeklödjetek utána, hogy milyen lehetöségek vannak.

Azt nem tartom jónak, hogy összeházasodjatok, ennyi idösen még általában túl korai.

2010. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom 16 év felettiek esetében ha férjhez megy hozzád, akkor 18 felettinek minősül! Járjatok ennek utána gyorsan!


Sok sikert!

2010. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, csak ezt nagyon nem szeretnénk ilyen fiatalon, mármint a házasságot... ha lenne más megoldás, azt jobban előnyben részesítenénk
2010. nov. 20. 15:22
 5/6 A kérdező kommentje:
és anyukám engem is egyedül nevel, mert elváltak a szüleim
2010. nov. 20. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát elég kevés esélye van hogy te vagy anyud gyámságot kapjon, jogilag vadidegenek vagytok a lánynak.

Lehet hogy kollégiumban helyezik el és akkor találkozhatok, de ha otthonba kerül akkor is talizhatok az ilyen helyek nem börtönök.

2010. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!