Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árvasági jár az alábbi esetben?

Árvasági jár az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Apám ismeretlen, ezért képzelt apa szerepel az anyakönyvben. Jogosult vagyok árvasági támogatásra? Vagy ilyenkor nem számítok árvának?
2010. nov. 20. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
80%
na ez jó kérdés, én is ugyan így voltam és nem kaptam.
2010. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jár, ha tudod bizonyítani (halotti anyakönyvi kivonattal), hogy meghalt...
2010. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Egy fantomszemély halálát lehet fantom halotti papírral igazolni? Vagy hogy?

Nekem is ugyanolyan "rossz" elvileg mint annak, akinek meghalt valamelyik szülője. Nekem sincs senkim anyum mellett. Arról meg egyáltalán nem tehet, hogy megerőszakolták és nem lett meg a tettes.

2010. nov. 20. 20:46
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha ez a képzelt apa meghalt csak akkor, de az apa akit beirtak egy igazi személy és gyerektartásért is lehet perelni. Apasági nyilatkozathoz az 'apának' alá kel írnija a papírokat így vállalja az apai kötelezetségeket mindegy hogy biologiailag ő e az apa.
2010. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Képzelt apa esetén az apa személye ismeretlen, egy fiktív név kerül az anyakönyvbe. Azt meg lehet tenni, hogy bemegyek a hivatalba és kérem, hogy állítsanak ki halotti bizonyítványt a nem létező személyről?
2010. nov. 20. 20:55
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
A te eseted inkább a nem fizető apa esetére hasonlít, amikor nincs miből behajtani a gyerektartás összegét (mert más nevén van, vagy tényleg vagyontalan, munkanélküli, egyéb ingó és ingatlan vagyonnal sem rendelkező személy). És, sajnos ilyen már sok van, ők sem tudnak mit tenni.
2010. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Az ONYF honlapjáról másolom ki Neked: "Árvasági ellátás jár szülők halála esetén, vagy ha a szülő ismeretlen..." Úgyhogy igen, jár.
2010. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló:

Annak, amit írtál utánaolvastam, az csak Írországban aktuális, M.o.-n nem találtam ide kapcsolódó szabályozást.

2010. nov. 20. 21:22
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Ha papírom van apa, akkor nem értem mire fel szeretnéd. Nem értem miért lett kiállítva így papírod. Max ha meg lenne az igazi a halottival... Így nem hiszem...
2010. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Képzelt apánál nem jár, csak természetes személynél. A nemlétező személy ugye nem él, nem is élt, tehát meghalni se fog. Örökölni se örökölnél egy névtől...
2010. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!