Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságkor felvett x-né xy...

Házasságkor felvett x-né xy név, pl Tóthné Kiss Melinda tényleg nagyon öregít?

Figyelt kérdés
Nekem ilyesmi a nevem, és most kerültem új munkahelyre. Kollégáim mondták, hogy meglepődtek a fiatalságomon (26), mert egy idős nőre számítottak a nevem alapján, merthogy y-né vagyok.
2010. nov. 21. 17:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez badarság, teljesen megalapozatlan feltételezés.

Én ha tehetném, bármennyire nem divat, a férjem teljes nevét felvenném majd anno, szóval Bánhidi Jánosné, de mivel anyósomat is így hívják, így inkább leszek Bánhidiné Nagy Júlia, mert ez legalább egyedi végre.A végre szót arra értem és az egyediséget, hogy szerencsétlen módon az anyámat is így hívják, mert apám meghalt mielőtt megszülettem és mivel nem akarta az ő nevét adni nekem, ezért a saját nevére keresztelt el.Mit ne mondjak, így elég kényelmetlen, hogy hivatalokban mindig rékérdeznek, hogy az anyukája neve is ugyanaz?vagy egyszerűen visszaküldenek egy postán feladott nyomtatványt, mert azt hiszik rossz helyre írtam a nevemet.

A közös munkahelyről nem is beszélve, ilyen is volt.

:-)

2010. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem.


Én azt látom, sokan ma is felveszik, bár divat (talán divatosabb) a Tóth-Kiss Melinda is. Úgy, hogy a férj közben nem lesz Tóth-Kiss Miklós, pedig sztem is úgy lenne igazságos! Én vagy így mennék bele egy névváltoztatásba, vagy mindenki marad, ami volt - Kedvesemmel már összevitatkoztunk ezen, mert ő nem így képzelné, ahogy a gyerekünket se akarná Tóth-Kissnek hívni - hát sajnálom,másképp pedig nem lesz! :P


Én személy szerint nem venném fel a férjem nevét -nével, de teljesen tiszteletben tartom mások döntését, nem következtetek ebből semmire, korra, mentalitásra, stb.


Ismerek full öntudatos, karakán, önálló X. Y.-nét, és elnyomott, önalárendelő lánykori néven levőt is.

2010. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Mivel manapság inkább megtartják a nők a nevüket, és alapból később házasodnak, idősnek hathat a név.
2010. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

ma 17:34

Én teljesen egyetértek veled!!

2010. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

17:34 én is hasonló véleményen vagyok!

Nekem olyan nevem van, amit büszkén viselek, és éppen elég nagy bánatom, hogy mivel nő vagyok, velem ez ki fog halni..:S Az, hogy házasság után lemondjak róla, elképzelhetetlen! Valószínűnek tartom, hogyha egyszer gyerekeim lesznek a férjem és az én vezetéknevemet is örökölni fogják.. Végül is félig az enyémek lesznek:)

2010. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Nincs az a férfi, akiért feladnám a születési nevemet. Nem is fogom sosem. A házasság szentsége nem az asszonynéven múlik. Egyébként is a hideg kiver attól, hogy asszonynév, annyira egy undorító elnevezés.
2010. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
68%

Nem öregít, valakit a neve alapján látatlanba megítélni lehetetlen, a kollégáid próbáljanak inkább megismerni előítéletek helyett.


Azoknak akik meg szeretik ezt a név-összevonósdit, csak gondoljanak bele két generáció múlva milyen nevek lesznek:

pl: Rákóczi-Kossuth-Kiss-Szabó Eulália tiszta latin-amerika. Az ő gyerekeik meg min 8 vezetéknévvel büszkélkedhetnek majd.

Azt se felejtsétek én én vagyok akkor is ha a nevem más lesz. Nem a nevem határoz meg, csupán egy jelölés ahhoz, hogy adott helyzetben könnyebb legyen megkülönböztetni engem másoktól.

2010. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
18. 26 - a névösszevonás későbbi problémáival tisztában vagyok, de a kreativitás sok mindent megold majd. Nekem pl. az tetszene, hogy nőágon a nők nevei, férfiágon pedig a férfiak nevei öröklődnének. Majd megoldják az unokáink, más országokban is megoldják :)
2010. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

Mondom én, hogy elférfiasodott világban élünk, ahol még az is sértésnek számít egyesek szemében, hogy "asszonynév" - röhög a vakbelem.

Az én párom - pedig nem vagyunk még házasok, és nem is leszünk azok még egy jó darabig, anyagi megfontolásból.. - már most úgy beszél rólam, hogy "asszonykám", "asszonyom", én meg róla úgy, hogy "Uram" ( de nem parancsolóm :D), és nem érzem magam vérig sértve, inkább ez haladás a mi kulturánkban ( nem magyar, hál' Istennek), mert a lugnyákat szokták barátnőmnek, meg páromnak nevezni...

Lehet ízekre szedni a mondatomat, már várom.

XD

2010. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%
Igen, a "né" öregít. Én sosem venném fel, akkor sem, ha 40 évesen házasodnék, de nyilván nem ez alapján kell megítélni valakit. Ha neked és a férjednek így tetszik, ne foglalkozz mások véleményével.
2010. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!