Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamák! Hogy-hogy jobban...

Nagymamák! Hogy-hogy jobban szeretitek az unokákat, mind a saját gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell általánosítani. Én a gyerekeimet szeretem a legjobban. Az unokák csak utánuk jönnek a sorban. Ezt felvállalom akkor is, ha a világon egyedül állok ezzel.
2010. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem szeretik jobban, csak másképp. Az unokával nincs akkora felelősségük, nem nekik kell őket nevelni. Az ő szeretetük lehet vegytiszta szeretet. A gyermeked nevelni, formázni kell, irányitani őt, és az nem megy csak szép szóval, néha kell a büntetés is.
2010. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekem maradnak mindig is az elsők!:)

Egyetértek az első válaszolóval...

2010. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

szerintem ez olyan szubjektív

mert a kisgyerek elősször a szüleit szeretik a legjobban

aztán a férjüket, aztán a gyerekeiket meg az unokáikat

de attól még, hogy változnak az idők attól még a szüleinket is ugyanúgy szeretjük mint akkor, de mivel ott vannak a gyerekein felelősséget érzünk irántuk és máris őket szeretjük a legjobban

2010. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Bár nekem még gyerekem sincs, de abban egyet értek, hogy nem jobban, csak másképp szeretik. A gyerekeddel néha veszekszel, nézeteltéréseitek vannak, ez hozzá tartozik - a nagyszülő meg csak hétvégén látja az unokát, olyankor csak a jót látja benne. Szerintem.
2010. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi szerintem, hogy ők kisebbek, jobban figyelnek rájuk. a saját gyereküket biztosan jobban szeretik.

(én nem vagyok nagymama, 14 éves vagyok, csak szerintem..:))

2010. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a másodikra szavaztam, pont ezt akart írni én is. MÁSKÉPP. És nem is kell ugyanúgy. Egy gyerek még elbírja a szeretetnek azt a fajta megnyilvánulását, hogy de édes, de drága, imádom... mi, felnőttek már kinőttünk ebből. De ez amúgy is csak látszat, a szeretetnek csak a része.
2010. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is édesanya vagyok kettő kislányom van egyik 3 éves,a másik 4 hónapos.Elkezdte mondani édesanyám,hogy mennyivel jobban szereti a nagyobbik lányomat mind engem,és bátyám.Hozzá teszem nem először mondta,úgy napi szinten ment ez.Most kiakadtam,és nagy boci szemmekel közöltem vele,én már pedig nem tudnám jobban szeretni senkit mind a saját gyerekeimet!!Kérdőre vontam,hogy lehetez,hogy egy édesanya jobban szeret valakit mind a saját gyerekeit?

Erre meg sértődött rám.Én meg össze zavarodtam,és ahogy vissza gondolok sajnos negatív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

2010. nov. 22. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az ember öregszik,idösödik,egyre több a tapasztalata,és egyre "okosabbá" válik.Mikor a gyermekeit kell felnevelnie,elképzelhetö hogy még agyilag nem jutott el arra a szintre hogy tisztán szeressen,és csak a jót lássa.Mikor már sokkal idösebb,és ugye tudja hogy közelebb van a halál,és ugye már tapasztaltabb is jóval,akkor talán tisztábban erösebben tudja szeretni az unokákat,és az is lényeg hogy igen az unokákkal már nincs annyi gondja,és csak arra kell koncentrálnia hogy dédelgesse,dajkálja,a gondok maradnak a szülöknek! Talán igy magyarázható,ezért erösebb a mama szeretete az unokája iránt. Szerintem.
2010. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még nem vagyok még nagymami, csak 3 éves anyuci. Szerintem azok a nagymamák akik így viszonyulnak az unokák és a saját gyerekeikhez azok mindig is így álltak hozzá. nem igazán szerették a sajátjukat sem. lehet, hogy azért mert a nagymamák fiatalkori esetlenségükre emlékeztet a saját gyerekük, mármint az, hogy gyereket szültek, lehet, hogy nem igazán volt választásuk annak idején. Az unokák ehhez képest ajándékoknak tündökölnek.
2010. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!