Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 gyerekes anyukák! Egyformán...

2 gyerekes anyukák! Egyformán szeretitek a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

csak azért vagyok kiváncsi erre,mert gyakran tepasztalom,hogy néhány anyukánál feltünő,hogy az egyik mindent megkap,a másikkal meg nem is foglalkoznak..!

én most várom a 2.babámat,és remélem majd mindkettőt egyformán tudom szeretni..!

Olyat is hallottam,hogy valaki azért nem vállalt még egy gyereket,mert attól félt,hogy nem tudja majd ugyanúgy szeretni,mint az elsőt.


2011. ápr. 18. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt napokban volt már ilyen kérdés, hát...eléggé összekaptak az anyukák:S

Nekem három gyerekem van, és nyugodt lelkiismerettel, őszintén állítom, hogy semmivel sem szeretem jobban az egyiket a másiknál! Az teljesen természetes, hogy másfajta szeretetre van szüksége a 2, a 8 és a 11 éves gyereknek. Ha betegek, ugyanúgy aggódom mindegyikért, ha nincsenek velem, ugyanúgy hiányoznak, egyik sem jobban, mint a másik:)

2011. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az annyira borzasztó amikor valaki szemmel láthatóan nem szereti az egyiket annyira mint a másikat. Van egy ismerősöm aki így van vele. Ő persze hangoztatja, hogy ez nem így van, de egy szép kedves szava nincs a nagyobbikhoz.


Pontosan ugyanúgy ugyanannyira nem tudod, mert 2 egyforma gyerek nincs. Az egyiket ezért szereted nagyon nagyon a másikat meg azért. pl.: a lányomat azért szeretem nagyon mert olyan kis nyugis, csendes, a fiamat meg azért mert egy ördög fióka.

2011. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyformán szeretem mindkét gyereket! Nálam csak 15 hónap van a két gyerek között ezért én gyakran nekem sokszor kell figyelmeztetnem magam, hogy a nagylányom is még csak 2 éves és ővele is úgy kell bánni mint a kicsivel. Kicsi még ő is, nem szabad elvárásaimnak lenni vele! Szerencsére a gyerekek gyorsan alkalmazkodnak az új helyzetekhez, és hamar felveszik az új ritmust, mikor megjön a kistesó! Neked viszont nagyon fárasztó lesz az elején! Sok kitartást, és türelmet kívánok!
2011. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!én is azt gondolom,hogy teljesen egyformán biztos nem lehet őket szeretni,hiszen mindegyiknek más rossz és jó tulajdonágaik vannak (lesznek) Mindenesetre azon leszek,hogy egyik se gondolja,érezze azt hogy a másikat jobban szeretem.
2011. ápr. 18. 16:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy éltem le az életemet, hogy anyukám jobban szerette a testvéremet, amit tagadott, de éreztette. A második gyerekem születése előtt nagy pánikban voltam, de megszületett és biztosan állítom, hogy mindkettőt ugyanannyira szeretem, csak más-más dolgokért. Ez nem sima szeretet, ez SZERELEM!!
2011. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
16:24-es teljesen egycipobe jartunk. Nallunk a teso volt a nagy kedvenc. Mindig en voltam a rossz pelda, en semmit sem tudtam jol csinalni... A vegen mar csak a szuleim kedveert kepes lettem volna barmire, hgoy buszkek legyenek ram de ez sosem tortent meg. El is jottem otthonrol a nagymamamat imadtam, onalla ereztem magam jol, biztonsagba. Mikor o meghalt nemsokra ra orszagot valtottam. Tartom a csaladommal a kapcsolatot es nem mondom, hogy nem szeretem oket de nagyon mely nyomot hagyott bennem a gyerekkorom. Nekem van egy kisfiam es soha nem lesz testvere. Nem tudom, hogy a gyerekkorom is kozrejatszik benne de en ugy erzem, hogy magamat nem akarom megosztani. Azt akarom, hogy anya csak ove legyen. De amint irtam lehet nallam a gyerekkorom miatt van sajnos. :(
2011. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

őszintén sajnálom,aki úgy élte le a gyerekkorát,hogy úgy érezte a testvérét jobban szerették.nagyon rossz lehetett.

nem értem az ilyen szülőket,hogy miért teszik ezt a gyerekükkel..

2011. ápr. 18. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Tesóm is úgy gondolta, hogy engem jobban szerettek, mint őt. De ezt csak ő érezte így. Mindenki más teljesen egyenrangúnak tekintett minket. Meg az is számít, hogy amikor én születtem még jobban álltak anyagilag, sokat kirándultunk, nyaraltunk, drága játékokat vettek, sok fénykép készült. Mire tesóm megszületett addigra már romlott egy kicsit a szüleim anyagi helyzete, ő megkapta az örökölt ruhákat, játékokat. De szeretni ugyanúgy szerették, mint engem. Persze a mai napig emlegeti, hogy őróla kevesebb fénykép készült stb..

De arra én is vigyázok, hogy a két gyerekem közül egyik se érezzen ilyesmit.

2011. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

PERSZE!!

A fiam az mindig az én elsőszülött kicsi fiam volt/van/lesz, lányom, meg az én kis angyalkám.

2011. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!