Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostohák! Szeretitek az "új"...

Mostohák! Szeretitek az "új" gyerekeiteket vagy ki nem állhatjátok őket?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem,ha valaki felvàllal egy csalàdos apàt,akkor a gyerekeit is szereti!
2010. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem tekintek rá gyerekként, meg már egyébként is 19 éves. Inkább haverok vagyunk, ha itt van (nem velünk lakik) akkor sörözgetünk, beszélgetünk, de ennyi.
2010. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
10 év van köztünk a lánnyal, teljesen jól kijövünk egymással. A fenti válaszolóhoz hasonlóan én is haveri viszonyban vagyok vele. Nevelni az apja neveli, nekem csak a viccesebb része jut :)
2010. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs mostoha gyerekem, de van egy sajátom. Ha lesz párom, elvárom, hogy ha nem is érez majd valódi apai szeretetet az én gyerekem iránt, tiszteletet mutasson felé-ahogyan majd én is tisztelni fogom az ő gyerekét. A szeretet nem jön parancsszóra, attól még nem fogok szeretni egy tulajdonképpen idegen gyereket, hogy az apját szeretem és én sem várhatom ezt el senkitől a magam gyerekével szemben.
2010. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor, hogy a "gyerek" szemszögéből is lásd a dolgokat!Az én mostohaapám egy nagyon korrekt pali. Nem is szeretem azt a szót használni, hogy mostoha,inkább nevelőapámnak mondanám. Ugyanúgy megkaptam mindent, mint a saját gyereke, sose tett különbséget köztünk.A mai napig jóban vagyunk,ha segítséget kérek mindig önzetlenül segít,legyen szó bármiről. Néha persze volt, hogy veszekedett velem,vagy leszidott ha megérdemeltem. Nem tudok róla rosszat mondani, nagyon rendes ember. Most már nem élek velük, de ahányszor vendégségbe megyünk mindig örül nekem és a páromnak is. Apropó,páromnak is ő segített egy tök jó állást találni, szóval tényleg nagyon rendes.Örülök, hogy ilyen nevelőapám volt,s látszik, hogy anyut is imádja.

L/20

2010. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesnek találom, ha megszeretem a párom, akkor a gyerekét is igyekszem megszeretni.Utólag visszatekintve igy is történt.
2010. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
A párom gyereke egy kiállhatatlan kis beképzelt gyerek,aki senkit nem tisztel.Nem igazán szeretem..
2010. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tetris ***** válasza:
62%

Hát sajnos a mostohafiam és közöttem se volt felhőtlen a viszony. Az édesanyja állandóan oltogatta ellenem a fiát, hogy miattam váltak el, holott ez nem volt igaz.

Ezek után a fiú persze, hogy utált engem, és mindent elkövetett, hogy menehezítse az életemet. Elég gyakorlatot szerzett ebben az eltelt évek alatt, és sikeresen megmérgezte az itthoni légkört. Úgy megutáltatta velem magát, hogy majd felforrt az agyam, ha megláttam.

Aztán fordult a kocka. Az anyjától elhidegült, mihozzánk költözött, és lassan egész jól megfértünk már egymás mellett. Mára már tök jóba vagyunk, és mindketten nagyon sajnáljuk a régi dolgokat.

Mert én is egy dög voltam vele, ezt el kell ismernem. Elmondani nem tudom, hogy mennyire bánom. A párom mindezek közben állandóan dolgozott, csak ne kelljen itthon lennie.

Mostohák! Bármilyen kis utálatos is veletek kezdetben a fogadott gyermek, nézzétek el neki. Ő most valószínűleg betolakodót lát bennetek, és emiatt ilyen. Türelemmel, megértéssel bánjatok a kis gonosz manókkal, gondoljatok arra, hogy ők még gyerekek. Eszetekbe ne jusson bosszút állni a sérelmekért! Idővel a mostohagyerek is rá fog jönni, hogy nem vagy az ellensége.

2010. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!