Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye már semmit se lehet...

Ugye már semmit se lehet tenni? Csak szerintem volt csúnya dolog a részéről?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak van egy keresztanya, aki már 80 körül van. Még évekkel ezelőtt meghalt a férje, rákos volt, anyukám gondozta, míg beteg volt, ő intézte a temetést, mindent. Mután meghalt a férje, a nő, készített egy végrendeletet, miszerint a lakást anyukám örököli majd. Megegyeztek, hogy anyukám gondozza, segít neki midnenben, cserébe, és ő fizette a hivatalos papirokat, közjegyzőt, midnent, a végrendelethez. Ez így is ment évekig, anyám főzött neki, takarított nála, bevásárolt neki, midnen nap átment munka után segíteni valamit. Nemrég az öregasszony összejött egy gazdag öregemberrel. Az öregember lánya kitalálta, hogy irassák át a végrendeletben a lakást az ő nevükre, cserébe felújjíták neki a lakást. Az öregasszony elfogadta, azóta nem is beszél velünk.

Mi a véleményetek erről?

20/L


2010. nov. 24. 11:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
jah és nem szenilis egyáltalan az öregasszony, nagyon jól tartja magát.
2010. nov. 24. 11:23
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Anyukád köthetett volna vele eltartási szerződést

CSúnya nem csúnya ,joga van megváltoztatni a végrendeletét főleg hogy teljesen beszámítható ( nem szenilis)

2010. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki azt csinál a vagyonával, amit akar. Az "öregasszony" is.

Én a keresztanyámat boldogan gondoznám szeretetből, ingyen, végrendelet és örökség nélkül - ha még élne.

33N

2010. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Na azért ácsi. Ez nem így megy ,hogy csak úgy felbontok egy végrendelet, és érdemtelenségi ok nélkül megkárosítok valakit.Elég rég tanultam az öröklési jogot, meg nem is szakterületem,de mindenképp javaslom, hogy polgári peres ügyvédet kérdezzetek meg, egy konzultáció nem kerül olyan nagyon sokba nála, ne hagyjátok ennyiben.
2010. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Megkárosít?

Nehogymár ne változtathassa meg a végrendeletét a néni

2010. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Öröklési jog? Dehisz még él a néni és hál istennek egészséges :D
2010. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha ilyen lenne, mint ő, biztos nem gondoznád. Kibírhatatlan egy nőszemély, a családból anyukámon kívűl senki se áll szóba vele, annyira ronda dolgokat művelt midnenkivel. Nem sorolom. Én mondtam akkoriban anyunak, hogy még a lakásért se viselném gondját, mondta, hogy ő nem amiatt, hanem sajnálja, hogy ennyire egyedül van és nem törődik vele senki. És ezt kapta cserébe. Anyukámat nem a lakás szomorítja el, hanem hogy ilyen csúnyán kihasználta és most meg kerüli, azokután, hogy ő mennyit törődött vele. Bevallom, engem az is zavar, hogy nem a miénk lesz a lakás, mert mivel anyáméknak van, az az enyém lett volna.
2010. nov. 24. 11:34
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen öröklésig jog, ez foglalja magába ugyanis a végrendelettel kapcsolatos passzusokat. Ezért kell ebben a témában keresni a megoldást.
2010. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

végrendelet hatálytalanná válik, ha azt az örökhagyó visszavonja. Ez történhet az írásbeli végrendelet megsemmisítésével, vagy a megsemmisülésébe való belenyugvással és úgy is, ha az örökhagyó újabb végrendeletet tesz. Főszabály szerint azonban az újabb végrendelet nem érinti a korábbi végrendeletnek azokat a részeit, amelyek nem állnak ellentétben az újabbal, feltéve persze, ha az örökhagyó akaratából ez következik. A közjegyzőnél letett magánvégrendelet csak akkor számít visszavontnak, ha azt a végrendelkező visszakéri, és azt sem kívánja, hogy az intézkedés azt követően írásbeli magánvégrendeletnek minősüljön. Ezért az ilyen végrendeletet nem elég visszavenni, de meg is kell semmisíteni.


A szóbeli végrendelet hatályát veszti, ha az örökhagyó a szóbeli végrendelkezés feltételéül szolgáló helyzet megszűnése után megszakítás nélkül legalább három hónapon át nehézség nélkül alkothatott volna más alakban végrendeletet .

2010. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Miért zavar téged jobban ez az egész mint az anyukádat?
2010. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!