Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megkeresni az...

Szeretném megkeresni az "apámat" akit én soha nem is láttam. Hol lehet ezt a folyamatot elkezdeni? Annyit tudok róla amennyi az anyakönyvi kivonatomban van.

Figyelt kérdés
Sajnos családtagot nem tudok megkérdezni, hogy mondjon róla egyéb infót
2010. nov. 25. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg a területileg illetékes önkormányzat gyámhivatalában beadhatsz egy kérvényt. Ők felveszik vele a kapcsolatot, tudatják vele, hogy meg szeretnéd keresni és ha beleegyezik, kiadják neked az adatait. Ha nem...Esetleg a neve alapján telefonkönyv, iwiw, facebook, ha nem Szabó, Kovács, vagy valami hasonló gyakori név, akkor van esélyed. Sok sikert!
2010. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Engem közösségi oldalon talált meg egy sosem látott unokatestvérem, aki megadta a sosem látott anyám elérhetőségeit (csak én aztán hagytam is ennyiben). Szóval a közösségi oldal esélyes lehet, vagy ismerősök, anyukád régi szomszédja...
2010. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is meg akartam keresni a 20 éve nem látott apámat.Nekem a véletlen is a kezemre játszott, mert megtudtam egy címet, ahol kereshettem.Mivel Amerikában él, ezért nem tudtunk találkozni, csak írtam neki, hogy jó lenne, ha tartanánk a kapcsolatot.És képzeld, válaszolt.Írt egy húsz oldalas levelet, hogy mi mindent csinált az elmúlt években.Annyira boldog voltam, hogy madarat lehetett volna fogatni velem, hiszenegész életemben erről álmodtam, hogy egyszer majd beszélni fogunk.Aztán a nagy öröm elmúltával azon kezdtem el gondolkodni, hogy mégis mi a francról tudnék neki írni?Az ok, hogy leírom, hogy mi történt velem eddig, de azon túl nem hiszem, hogy nagyon lenne miről beszélnünk.Azóta sem válaszoltam neki.
2010. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ezért nem kerestem meg az anyámat. Mit mondjak neki??? Csak egy idegen...
2010. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

közösségi oldalakon probálkozz először, kereshetsz hozzá régi fényképeket padláson, akárhol.

aztán igen: önkormányzat...

egyébként én is ezzel a gonddal küzödk amit az előzőek leírtak... megkerestem édesapám, találkoztunk is pár alkalommal... bezsélgettünk de olyan fura volt elmesélni valakinek az életemet akinek benne kellett volna élnie. MEgtudtam elég sok dolgot amit tán jobb lett volna nem megtudni. Azóta "emailezünk" de kb csak ilyen kötelező levelezés szinten minden héten kétszer háromszor küldünk egy-egy "sziahogyvagy én jólvagyok na szia" levelet, és ennyi. kezd kellemetlenné válni.... csak azért írom le hogy készülj fel rá, nem biztos hogy kellemes lesz, persze lehet hogy nálatok jobban alakulnak a dolgok. sok sikert!

2010. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
basszus ha végre megtaláltad csak írd meg hogy éppen mi van veled hogyan alakulnak a dolgaid stb.Ha már ennyire kutattál utána ne az legyen hogy jaj semmit nem tudok írni akkor inkább hagyjuk:S a kérdezőnek meg annyit hogy igen a közösségi oldalakon én meg a rokonaimat találtam meg sokat segít
2010. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Eddig engem is az tartott vissza, hogy jó megtaláltam és? Mit fogok neki mondani? Miért lesz jobb ezután?

Nem akarok komolyabb kapcsolatot kialakítani vele mivel az elmúlt 24évben le se szart, csak szeretnék egy arcot társítani az "Apa" szóhoz... Azt is tudom hogy nem lesz egy kellemes találkozás (vagy ki tudja... Lehet már nem is él...)


Szerencsére nem egy common neve van így a közösségi oldalakon már kerestem de semmi... Ezért is írtam ide.


Akkor első lépésként irány az önkormányzat

2010. nov. 26. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!