Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A "né"-s nevemet lecserélném...

A "né"-s nevemet lecserélném a korábbi lánykori nevemre. Hogyan indítsam el ezt a folyamatot? és kb. mennyibe kerül, ha az irataimat mind meg kellene változtatni a lánykori névre? (vagy nem muszáj? )

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A házassági anyakönyvi kivonattal kell bemenni az okmányirodába.Ott mindent elmondanak részletesen.
2010. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha visszacseréled a neved, akkor bizony az össze iratot (jogsi, tb kártya, útlevél stbstbstb) újra kell csinálni és mindenhez az aktuális illetéket fizetni... legalább egy harmincas rámegy tippem szerint.
2010. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Házassági anyakönyvi kivonatot kell vinni, meg az irataidat.

Személyi 1500.- kapsz ideiglenes A4 papírt. ez lesz a személyid amíg ki nem küldik az újat!

Lakcím kártya 500.- ezt helyben megkapod!

Tb kártya az ingyenes de az nem okmányirodához tartozik.

Jogsi 4000.- használhatod a régit, ha megvan az új be kell menni cserélni vagyis leadni a régit.

Forgalmi engedély 6000.- helyben!

Nekem volt egy 5000.- illeték bélyeg is amit meg kellett venni, erre adták ki a házassági anyakönyvit! ezt ott kell ahol házasságot kötöttél. Én válás miatt csináltam lehet csak ezért kellett.

2010. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Adókártya is ingyenes. Nekem nem volt semmilyen illetékbélyeg, amikor névváltozás miatt (nem apám nevén voltam) lecseréltem mindent. A többi ugyanaz az, amit előttem valaki szépen felsorolt.
2010. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

kieg. még:


A magánútlevél illetéke 6000 forint, ha azonban az útlevelet 10 éves érvényességi időre kérik, 10 000 forint eljárási illetéket kell fizetni.

2010. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!