Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le a félelme...

Hogyan győzhetném le a félelmem? L

Figyelt kérdés
Huszonévesek vagyunk. A párom kábítószerfüggő volt, de már letette. Én mégis félek, rettegek akárhányszor nélkülem megy el bulizni. Teljesen kikészülök, minden percben szenvedek, a legrosszabb dolgokon jár az agyam. Tegnap is bulizni volt, ma reggel ki volt kapcsolva a telefonja, kapásból elkezdett kattogni az agyam, mivan ha be volt állva és balesete volt, mi van ha direkt azért kapcsolta ki mert szét van csapva és le ne bukjon... Aztán 20 perc múlva hívott hogy megvan meg minden. Állandóan rettegek, szinte elviselhetetlen minden perc mikor ő bulizik én meg csak gondolkodok. Ne mondjátok hogy ha nincs meg a bizalom akkor nincs értelme a kapcsolatnak, mert amúgy nagyon nagy bizalom van köztünk, pl féltékeny egyáltalán nem vagyok, ha elmegy a barátaival discoban csakis azon kattog az agyam (de azon nagyon) hogy mivan ha ott szétcuccozza magát, eszembe se jut hogy most ő csajozni fog mert tudom hogy szeret, és én is nagyon szeretem őt. Nem merem már neki mondani ezeket, mert mindig kiakad hogy én ennyire nem bízom benne. De egyszerűen nem bírom ezt így elviselni. Lehet hogy túlreagálom, hogyan győzhetném le a félelmem?
2010. nov. 27. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez az egész rólad szól inkább, nem róla. Unalmas leszek (magam előtt) ezzel, mert mindenkinek azt szoktam mondani, hogy az önismeret alól senkit nem vonnék ki. Senkit. Önmagunkban nem tudjuk magunkat reálisan megismerni.

Arra akarok kilukadni, hogy nem az ő életén kéne csüngeni és rettegni, hanem a saját életedet élni. Baj bármikor, bárkivel beüthet. A lényeg, hogy legyen egy szilárd talajod, ami megtart. Hogy ne mások életével lélegezz együtt, ne arra cuppanj rá, hanem legyél Te, Kovács Erika (csak példanév) valamilyen, és ezt nem rombolhatja le más, akármit tesz is. Érthető?

Általában egész életünkben csüngünk valakin, valamin, és félünk a múlttól vagy a jövőtől és ezzel elcsesszük, elvesztegetjük a jelent.

2010. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igazad van köszi, csak hát van egy kis bökkenő... annyira szerelmes vagyok. :/
2010. nov. 27. 08:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudom, tudom. Én is ráfüggtem egy fiúra, pontosabban szerelmes voltam. Ezt eléggé ki is használta, többször szakított, én meg nyüszítettem, könyörögtem. Aztán találtam egy nagyon jó segítőt, akivel rájöttem, miért csüngök ennyire ezen a fiún (fojtogató módon).

Nem is vele foglalkoztunk, hanem inkább velem, meg azzal, hogyan alakultak ki bizonyos mechanizmusok az életemben. A fiú újra felbukkant több hónap után, de most egész más a viszonyunk. Azt érzem, többé nem tud zsarolni. Én még nem döntöttem el, leszünk-e újra egy pár, elvagyok vele, van tartásom (amit ő úgy érzékel, hogy önzőbb lettem), és tudom, többé nem tudna földhöz vágni, ha elmenne. Egyszer mondtam is, mikor célozgatott rá: menj, ha akarsz, nekem oké. És ezt tényleg így is érzem. Nem azért, mert nem szeretem. Hanem mert nem ő az életem értelme. Az életem értelme az én életem. De jó értelemben mondom.

Láttad a Holiday c. filmet Cameron Diazzal és Kate Winslet-tel?

2010. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen láttam! de az a baj, hogy igazából nekünk semmi gondunk nincsen, nagyon jól megvagyunk, nem olyan mint a te volt barátod, ő is kikészülne ha szakítanánk, nagyon szeretjük egymást meg minden, tehát ez az egy "probléma" van a kapcsolatunkban, ez viszont felőről! egy darabig mindig megbeszéltük ha ez volt a bajom, de most már nem merem neki mondani mert tényleg rosszul esik neki, hogy mindig ezen parázok (úgy jön le neki mintha nem bíznék benne, mondjuk jogos). nem hagyom azt sem hogy hülyének nézzen, megmondtam neki hogy ha mégegyszer droghoz nyúl akkor vége, akármennyire is szeretem és akármennyire is fájni fog, én nem egy ilyen ember mellett akarom leélni az életem. ezt tudomásul vette viszont így meg 100% hogy ha csinálna valamit akkor el se mondaná, mert tudja hogy akkor ennyi volt. és ezért rettegek állandóan (vagyis csak mikor nélkülem bulizik). és tényleg nem szeretnék én se a másikon csüngeni meg ilyenek, ezért kéne valami hogy ne stresszeljek ezen, le akarom győzni ezt a félelmem. de így nem megy, hogy "najó mostantól nem gondolok erre"
2010. nov. 27. 09:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Na, azért kérdeztem, mert abban mondja az öreg Iris-nak (Kate Winslet), hogy legyen már az élete főszereplője.

Olyan szempontból hasonlít a Te helyzeted az enyémre, hogy én is csüngtem a páromon valamiért, fojtogattam valamivel, és Te is.

Abban igazad van, hogy nem tudsz egyszerre csak már nem parázni, de nem is onnan kell (szerintem ó) megközelíteni az egészet. Magadat kellene megismerni, magadat kellene szeretni és értékelni, kiteljesedni abban, aki és ami igazán vagy, és akkor már nem lenne olyan drámai ez a dolog. Ez bizony nem kevés idő, de minden utazásnál izgalmasabb (és hasznosabb) az az idő, amit a belső utazásra, önmagunk megismerésére fordítunk.


Szóval ha nem is mész el valami segítőhöz, próbáld meg nem a barátod felől kezdeni a dolgot, rágörcsölve arra, hogy ne görcsölj, hanem keresd meg az igazi önmagad. Kezdj bele olyasmibe, amihez tehetséged van, örülj magadnak, tanuld meg becsülni és szeretni magad. Egyrészt neked ez sokkal jobb lesz, másrészt a barátod nem egy meggyötört, rettegő lánnyal lesz "összezárva", hanem egy igazi, életteli nővel, akit esze ágában sem lesz elbaltázni. Sok sikert!

2010. nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm igazán hasznosak voltak a válaszaid. :)
2010. nov. 27. 09:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, nem fejeztem be: szóval a saját életedet éld, ne a barátodét. Ezzel róla is nagy terhet veszel le. Ő a felelős az életéért nem Te. Ettől még szeretheted (megengedem:-)).

Én 35 vagyok, és örülök, hogy eljutottam oda, ahová, örülnék, ha huszonéveimben belefogtam volna.

2010. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen kábítószerről szokott le a barátod?
2010. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát elég nagy drogos volt, több mindent is tolt, néha összevissza de ami komolyabb problémát okozott neki az az amfetamin (speed). de amúgy volt más is.
2010. nov. 27. 09:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmesélhetsz neki egy általam közelről tapasztalt sztorit:

Megismerkedtem egy 35 éves pasival, de intim helyzetben nem igazán akart működni a műszer, amolyan "félárbóc" volt csak. Első alkalommal azt hittem, ideges. Kb az ötödik alkalom után már nehéz volt szó nélkül hagyni. Akkor derült ki, hogy huszas évei elején egy-két évig sok partydrogot tolt. Ez lett az eredménye bő tíz évvel később...

2010. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!