Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem mindent megvesz a...

A férjem mindent megvesz a lányának és ez már nagyon elhatalmasodott, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjemnek van az előző kapcsolatából egy 17 éves lánya. Nekünk van egy közös 8 éves gyerekünk. A helyzet az, hogy a férjem sokáig nem került kapcsolatba a lánnyal, 3 éve beszélnek rendszeresen. Azóta a gyerektartáson felül mindent megvesz neki. Most, hogy beköszöntött a tél, új kabátok (3), új csizmák (4), 2 táska stb. Valamit kér a lány, akkor addig nyaggatja a férjemet, míg meg nem kapja. Sajnos most munkanélküli vagyok, otthon vagyok, nem keresek és jól jönne az a pénz, amit a lányára költ felesleges dolgokra. Beszéltem már vele erről, akkor mondta, hogy most nem költekezik annyit, aztán megint végül a lány kisírt magának új ruhákat. Mit tehetnék? Nem akarok önző mostoha lenni, de már kicsit zavar a dolog, mert mi se állunk olyan jól. Ti hogy cselekednétek?
2010. nov. 28. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha az én apám ilyen lenne, akkor a húgom nem szenvedne hiányban semmiből, de sajnos az én apám ezt lerendezi havi 10 ezer fttal.Ilyen egy jó apa, mint a te párod!Igen is jól teszi, mert be akarja pótolni az elvesztegetett éveket.Én örültem volna, ha annak a 10%-t kaptam volna meg egész életemben, mint az a lány 3 év alatt.És szép, remélhetőleg a továbbtanulását is finanszírozza majd, ha leérettségizett!!!
2010. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Megmondanám a férjemnek hogy nem csak az az egy lánya van, több éhes szájat is be kell tömnie, el kell tartania titeket, a közös gyermeketeknek is szüksége lenne új ruhákra, dolgokra. Meg kell neki mondani hogy bár megérted hogy a lányának mindent meg akar venni, de nem tehetitek meg, kell a pénz. Szálljon le a magas lóról, ettől nem fogja jobban szeretni, csak kihasználja.
2010. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni új ruhákat, holmikat de azért nem kellene túlozni! Én egy téli kabátot több évig hordok! Miközben ti szűkölködtök.. Eszem megáll..
2010. nov. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
első, azért az sem normális amit a kérdező férje csinál. persze, vegyen dolgokat, de ne 4 kabátot, meg mittudom én hány csizmát. ezt próbáld meg vele megbeszélni. a lánya szerintem totálisan kihasználja a férjed jóindulatát, meg kell értetni a gyerekkel, hogy te most munkanélküli vagy, és így szükség van a pénzre, van már annyira felnőtt hogy megértse. üljetek le hármasba beszélgetni, ha a férjed ennyire nem tudja megoldani ezt. sok szerencsét, és én igazat adok neked. szeretet nem csak úgy kaphat, hogy megvesznek neki mindent.
2010. nov. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, a számok felett átsiklottam.
2010. nov. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vagytok olyan jó viszonyban esetleg, akkor az anyjának is elmondhatnád, hogy most nem álltok olyan jól és nem sajnálod tőle tényleg, amikor van pénz, de most nincs és fogja kicsit vissza magát. Hátha az anyja tud hatni a lányra. Ha normális felfogja.
2010. nov. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor épp a lányal talákozik indulás elött adj a férjed kezébe pár kifizetésre váró számlát, vagy 1 bevásárlólistát hogy a ruhák melett ételt is vegyenek otthonra.
2010. nov. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha milliomos lennék, akkor se vennék 4 kabátot a lányomnak...Ez elkényeztetés. Okés, fiatal lány, divatozni akar, csinos akar lenni, de egyből 4et??? Jó hogy nem akar a hét minden napjára külön kabátot...Nem áll messze tőle. Mondd meg párodnak hogy ez már túlzás, teljesen elkényezteti a gyereket, ennek a későbbiekben a gyerek issza meg a levét...
2010. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ok, hogy nem kell túlzásba sem vinni az ajándékozást... De! Tudtad, hogy van a férjednek egy lánya amikor hozzámentél, nem? Ő is ugyan olyan fontos szerepet játszik a férjed életében, mint te és a közös gyermeketek. Nem várhatod azt, hogy a felesleg pénzből csöpögtessen néha a lányának. A férjed gondolom eltart téged és a közös gyermeketeket, a lányával meg évekig nem volt semmilyen kapcsolata. Ha meg is ad neki mindent, akkor sem tudja bepótolni azt, hogy apa nélkül nőlt fel a lánya. Persze ha nincs pénz számlákra, ételre, alapvető dolgokra, azt a lánynak meg kell értenie, de ha nem így áll a helyzet, akkor ne várd, hogy másodlagos szerepet játszon a férjed életében, csak mert nem közös gyermek, és nem veletek él.
2010. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!